i ajax-nieuws kroniek I Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 I op het redactie-adres aanwezig zijn Aangezien hoofdredacteur TM Sr. momenteel te druk bezet is met werkzaamheden aan een Jubileum-nummer van het Ajax-Nieuws (dat u in de tweede helft van maart tegemoet kunt zien), wordt de samenstelling van deze editie ditmaal door ondergetekende verzorgd. Mede door het aandeel dat Drukkerij ,,Grafica" in de produktie van bovengenoemde extra-uitgave heeft, verschijnt dit nummer wat later. Als gevolg hiervan zit er in de diverse verslagen resp. overzichten wel wat ,,oude kost", doch we hopen dat u ons dat wilt vergeven; onze medewerkers hebben er allemaal erg hun best voor gedaan en dan is het niet aardig hun schrifturen niet te publiceren. Goed, laten we eens naar de voetballerij gaan kijken. Het is zonder meer een feit dat meer dan ooit iedere voetbal zondag met grote spanning tegemoet wordt gezien want, zoals ik ergens in een dagblad las, ,,ben je als topclub tegenwoordig je leven niet meer zeker". Puntenverlies valt op de meest onver wachte momenten en net wanneer je denkt dat het met de club, met het elftal weer min of meer naar wens gaat, gaat er iets mis. Een troost is dan wel dat de concurrentie het momenteel niet veel beter doet, dus wat dat betreft houdt het trio PSV, Feyenoord en Ajax elkaar aardig in evenwicht. Althans tot nu toe. Het beeld kan zich iedere week wijzigen, want elke zondag zijn er wel een paar verrassende uitslagen te melden. Daardoor kan de winst, welke de ene week behaald is, de andere week - Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad i Seizoen 1974/1975 - Februari/maart 1975 - No. 6 Abonnement (voor niet-leden): 15,per jaar i Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 1 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag I Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp I Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. j Advertentie-exploitatie Layout en druk j 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet vóór 14 april 1975 Foto omslag 1 „Heier" Marco Robijn slaat de eerste paal voor het 1 j nieuwe clubhuis op Voorland alweer teniet worden gedaan. Daardoor blijft er in de competitie spanning te-over, wat voor het publiek alleen maar gunstig kan zijn. Trouwens ook voor de clubs, want nog altijd bestaat het grootste deel van de totale inkomsten uit de publieke belang stelling. Die publieke belangstelling zal zonder meer groter worden naarmate de spanning toeneemt. Eigenlijk heeft momen teel geen enkele club een wedstrijd van te voren al gewonnen. Zowel Ajax als PSV en Feyenoord hebben dat aan den lijve moe ten ondervinden. En ongetwijfeld zullen er in de komende maan den nog wel enige (voor Ajax dan) prettige en minder prettige resultaten uit de bus komen. Primair moet echter gezorgd wor den bij te blijven bij de rest, resp. Feyenoord en PSV. We hebben de zaak na AjaxFeyenoord (01resp. Go Ahead Eagles (22) niet meer in eigen hand. Met o.a. de thuiswed strijd tegen PSV nog op het programma, liggen we toch nog wel in de race, maar het zal allemaal nog moeilijk genoeg worden én zenuwslopend Tijdens het KNVB-beker intermezzo, waaraan de onzen helaas niet meer mochten meedoen, benutte Ajax deze zondag met het spelen van enige vriendschappelijke ontmoetingen in West-Duits- land. In Hamburg werd gespeeld tegen de HSV (21 verlies) en enige tijd daarna werd tegen VfB Stuttgart gewonnen (32). Voor zover er over deze wedstrijden in de pers werd bericht, waren het geen treffens om lang bij stil te staan. Opvallend was wel dat Ajax' Duitse .gastarbeiders" Horst Blankenburg en Arno Steffenhagen een opvallende rol speelden: Horst in Ham burg door zijn goede spel en Arno in Stuttgart door het scoren van twee goals. Werd de vorige kroniek besloten met AJaxNAC (51de wedstrijd op de Berg tegen Wageningen (waar eerder Groten uit het voetbal-walhalla gesneuveld waren) viel achteraf enorm mee. Tot de rust hielden de gastheren het nog op 00, maar in de tweede helft zorgden Willy Brokamp en Ruud Geels voor een 20 zege die, gezien het grote machtsvertoon van Ajax, véél en véél groter had moeten zijn. Maar vooruit, de punten waren binnen en we gaan over naar de inhaalwedstrijd tegen De Graafschap. Onverwachts een interessante ontmoeting, omdat een dag eerder PSV bij de FC Twente verloor waardoor Ajax bij winst tegen de mannen uit Doetinchem gelijk met Feyen oord zou komen en maar op één punt achterstand ten aanzien van PSV. Nou ja, u kent het resultaat: Ajax won met 31 (Geels 2x en Brokamp). En ons team haakte hierdoor weer vol ledig aan voor de landstitel. NatuubJijk is er altijd verlies wanneer je er niet op rekent. Wie had nu gedacht dat Ajax op de rand van de afgrond zou balan ceren in de thuiswedstrijd tegen Telstar. Goed, Telstar speelde een spelletje wat nu niet bepaald aantrekkelijk voor het publiek was. Maar hoe dan ook, we moeten er toch vanuit gaan dat Mulder c.s. in dit soort wedstrijden geen enkel punt mogen ver spelen. Echter alles is mogelijk in het voetbal. Onze adem bleef even steken toen Telstar een kwartier voor het einde notabene de leiding nam. Vreemd dat Ajax daarna pas plotseling in staat bleek wel degelijk te kunnen scoren via Willy Brokamp waardoor de schade tot één punt beperkt bleef. Het toeval wilde die zondag, dat PSV en Feyenoord in hun uitwedstrijden tegen resp. Go Ahead Eagles en FC Utrecht het ook niet verder brach ten dan doelpuntloze gelijke spelen, zodat aan de kop van de ranglijst niets veranderde. 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 2