Don's haarverzorgers en Eef Hoff, onze achterhoedespelers, hebben geen zware och tend gehad. Last but not least, Peter Jager in het Ajax-doel had het rustig. Hij behoefde niet veel in actie te komen. Met dit team moeten onze A2-juniores kampioen kunnen worden, het geen trouwens ook de bedoeling is van de leider van dit elftal, de heer v. dl. Wal. (J. H.) AjaxBl—DWSB1 3—1 De met grote spanning tegemoet geziene wedstrijd AjaxDWS, om de bovenste plaats, is geëindigd in een schitterende 31 overwinning voor Ajax. Deze overwinning is niet zo maar tot stand gekomen, 's Morgens vroeg belde de keeper (Vonk) af wegens griep. Dit was ook het geval met onze libero Kees van de Meyden. De ploeg kwam zeer gemotiveerd in het veld, met ais invallers Ted Slee en Jan Papavoine. Binnen 15 minuten kwamen we, met twee uitvallers, op 20, door André Branden burg en Roel Brenker. Dit was een volkomen verrassing. Vlak voor rust maakte DWS er 21 van, door een goed ingeschoten bal. Na rust groeide Ajax uit tot een zeer goede ploeg, wat resulteerde in nog een derde goal. Een goed genomen vrije schop van Peter Paschier werd schitterend ingekopt door André Brandenburg. Na die tijd liet de achterhoede geen steek meer vallen, waardoor wij verdiend wonnen met 31. Alle hulde aan keeper Ted Slee en Jan Papavoine. Maar de pres tatie werd geleverd door de gehele ploeg, want zonder een goede teamgeest is het onmogelijk een prestatie te leveren. Het team bestond uit: Slee, Rohde, Papavoine, Paschier, Schepens, Mul ler, Schroder, Brenker, v. d. Hengst, Brandenburg, Heyt, Beyne. Ajax B2—A FC B2 1—0 Onze B2-juniores verdienen dit keer een compliment. Tegen een sterk AFC-team behaalde Ajax een zwaarbevochten overwin ning van 10. De overwinning kwam tot stand door een doel punt van René Jansen, die vlak voor r-ust, na een snelle Ajax- aanval, beheerst scoorde. Onze uitblinkende doelman Martin Grootenboer had zijn team even daarvoor behoed voor een ach terstand, door een hard en onverwacht schot subliem uit zijn doel tet ranselen. Na rust drong AFC sterk aan, doch onder aanvoering van een sterk spelende Peter Hegeraad hield onze achterhoede goed stand. Bravo, jongens!! Ajax ClBJauw-Wit C1 00 AjaxBlauw-Wit was weer een van de toppers van de com petitie en gezien de resultaten van de laatste wedstrijden begon nen we hoopvol aan deze wedstrijd. Er lag echter een onver klaarbare matheid over het elftal en we wisten ook helemaal geen raad met de door Blauw-Wit goed uitgevoerde buitenspel- val. Aan aanvallend voetbal kwam onze tegenstander niet toe, terwijl onze voorhoede eveneens geen vuist kon maken. Ondanks de opgelegde kansen en het grote overwicht van Ajax bleef het toch 00. Uitblinker was Henk Pandag. DJK C2—Ajax C4 0—4 Ook de 14e wedstrijd is door Ajax C4 gewonnen. Nu werd DJK C2 aan dé zegekar gebonden. De eindstand was 04, terwijl de ruststand reeds 03 was. Het was niet zo'n best gespeelde wedstrijd. DJK speelde met 10 man voor de goal en het „weg- is-weg-systeem" werd goed gehanteerd. Maar uiteindelijk kwa men er toch nog 4 doelpunten tot stand. Haarlem A1Ajax Al 12 De altijd moeilijke uitwedstrijd tegen Haarlem werd met 12 gewonnen. Een goede prestatie van onze A1-juniores, die steeds in een wisselende samenstelling moeten spelen. Na 17 gespeelde wedstrijden heeft men 34 punten behaald. Ajax A2—DWS A2 4—0 Na verleden week één van de zwakste tegenstanders te hebben gehad, kregen we nu DWS, dat 1 punt op ons voor stond. Dit was dus een zeer belangrijke wedstrijd. Zouden we de 2 punten verliezen, dan raakten we 3 punten achter. Op een vrij moeilijk en zwaar te bespelen veld traden wij tegen DWS aan. Reeds na plm. vijf minuten werd Keyser goed aangespeeld. Deze tikte de bal naar de mee opgekomen Weldam en het was 10. Er werd door ons goed over de vleugels gespeeld met af en toe goede dieptepasses. Bij een afgeslagen DWS-aanval werd de bal hard door ons naar voren gespeeld. De laatste man van DWS gleed uit en Keyser passeerde de keeper, 20. Dit was een beetje geluk, en DWS kreeg er mentaal een tik van. Bij een zeer goede aanval vanaf onze eigen helft passte Robert Weldam op Peter Zinkstok. De door Zinkstok ingeschoten bal kwam van de keeper terug voor de voeten van Keyser en het was 30. Met deze stand brak de rust aan. Aangezien het veld zwaar was, ging de vermoeidheid een woordje mee spreken. We domineer den nog wel, maar het geheel was toch iets minder dan voor de rust. Peter Jager stopte nog een strafscchop. Na nog 3 a 4 kansen te hebben gemist, maakte Freek Lamain er 40 van, met een prachtig schot. Het was een zeer goed gespeelde wed strijd van ons op dit veld en alle jongens hebben keihard ge werkt voor deze overwinning. Ajax BI—WA B1 2—1 Een stug verdedigend WA maakte het Ajax bijzonder moeilijk. Het Ajax-elftal telde enige invallers door blessures, maar be haalde toch de volle winst, wat zeker verdiend was. De doelpun ten werden gemaakt door Brenker en Brandenburg. Het was een rommelige wedstrijd op een slecht veld en onder miserabele weersomstandigheden. Plantage Middenlaan 66 Amsterdam Telefoon 243220 Ajax B2Osdorp B1 21 AjaxOsdorp werd een spannende wedstrijd, welke uiteinde lijk in een verdiende 21 overwinning resulteerde. De doelpun ten vielen alle na de pauze. De eerste uit een prima genomen penalty van Peter Hegeraad, welke werd toegekend nadat een Osdorp-verdediger de bal met de hand uit zijn doel had getikt. Martin Terstall verhoogde de voorsprong met een prachtig schot, ineens uit de lucht genomen. Osdorp kon de achterstand tot 21 verkleinen na een indirecte vrije schop in het strafschop gebied, nadat Peter Hegeraad zich even vergat, door zijn tegen stander wat stevig weg te duwen met de bedoeling zijn keeper wat meer ruimte te geven. Oppassen, Peter, in zulke situaties!! RKAVIC C1—Ajax Cl 0—7 RKAVICAjax was in slecht weer een niet zo'n beste wed strijd. Regelmatig werd de zege opgebouwd tot 07, vooral na rust, tegen nummer laatst uit onze competitie. Onze tegenstan der is geen enkele keer gevaarlijk geweest, zodat de wedstrijd zich op de RKAVIC-helft afspeelde. Een aantal voorzetten van invaller Rob Kaman werden goed afgerond, terwijl onze spits 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 16