BEIKR BIESHAAR BELKR BIESHAAR Carrosseriefabriek Constructiewerkplaats, Automobiel spuit en moffelinrichting wijekers. Vooral de eerste helft werd er uitstekend gevoetbald, wat dit keer leidde tot een groot aantal doelpunten. Na 21 minu ten spelen was de stand 60 in ons voordeel, waarbij vooral onze buitenspelers bijzonder veel ruimte kregen. Ruststand 71. De tweede helft was iets minder, maar toch alleszins het aankijken waard. De in de rust beloofde 11 doelpunten werden precies gehaald, terwijl onze keeper nog een penalty moest laten passeren. Doelpuntenmakers: Uitenboogaard 3x, D. de Vries 3x, v. d. Beid 3x, Holshuysen 1x en Cornet 1x. Soest C-jun.comb.Ajax C2 04 Na enige weken rust (afgelastingen en vrij) kon Ajax C2 zich uitleven in de vriendschappelijke wedstrijd tegen Soest. Helaas was het veld keihard door de vorst, zodat van een normale wedstrijd geen sprake kon zijn. Het wenden ging zeer moeilijk. In de eerste minuut kregen we al een scoringskans, doch Haman schoot naast. Het duurde enige tijd voordat we een verdiende voorsprong konden nemen. Een afstandschot van Vlieger liet de keeper door z'n benen gaan. Voor rust kwamen we nog op 02 door Enthoven. Het was jammer, dat er zo vaak onnodig bal verlies was en er te veel buitenspel werd gelopen. In de tweede helft verliepen de combinaties beter. Het veld was inmiddels wat ontdooid. Het werd al snel 03 door een hard schot van Ent hoven. De mooiste combinatie van de wedstrijd tussen Maurice van Zijst en en Leo Willems belandde helaas tegen de paal. Vlak voor tijd werd de eindstand op 04 bepaald door Kaman, die alleen op de keeper afging en deze met een hard schot passeerde. Ajax C4—ASVK C2 4—1 Ajax AlRCH A1 Met de directe concurrent voor het kampioenschap van West 1 werd korte metten gemaakt. Onze A1 versloeg RCH met 41, zodat ons elftal nog steeds ongeslagen bleef. Ajax A2De Volewijckers A1 10 We moesten deze zondag tegen de niet hoog geplaatste Vole wijckers, wat het gevaar van de tegenstander onderschatten met zich meebrengt. Onze achterhoede was het beste gedeelte van het elftal, want dit wist de nul te handhaven. We dicteerden de gehele wedstrijd het spel, maar er werden zoveel kansen om zeep gebracht, dat de mensen aan de lijn er koud van worden. Ook het aantal keren dat wij „terecht of niet" buitenspel ston den, waren legio. De snelheid werd er daardoor wel uitgehaald. Maar voetballen moet je niet alleen met je benen, maar nog meer met het hoofd. Hopelijk dat deze wedstrijd qua buitenspel staan, een les voor ons is geweest. Het enige doelpunt werd reeds vóór de rust gescoord, uit een zeer fraaie pass door Peter Zinkstok. De keeper van De Volewijckers stak deze middag in een goede vorm. Enige zeer fraaie reddingen van hem hielden ons van ons verdere scoren af. Met deze 10 ruststand werd ook de eind stand bereikt. Al met al, van onze zijde een zeer matige wed strijd. Ajax Cl—JOSC1 9—0 Eind februari is het en we spelen voor de eerste keer tegen JOS, wel een bewijs van het onregelmatig verloop van de com petitie. De eerste helft misten we nog een aantal kansen en ondanks het enorme overwicht kwamen we voor rust slechts op een 20 voorsprong. Na rust werden de zaken iets anders aangepakt en werden er via goed voetbal zeven doelpunten gescoord. Eindstand 90, met doelpunten van Uitenbogaard (4x), Holshuysen (2x), v. d. Beid, Smit en één in eigen doel van onze tegenstander. Uit de resultaten van de laatste drie wedstrijden blijkt dat de C1 weer op de goede weg is (25 doelpunten). DVOS C1—Ajax C3 1—2 Onze C3-juniores hebben tegen de Cl-juniores van DVOS op sportpark De Eendracht een goede indruk achtergelaten. Niet alleen dat zij deze ontmoeting met 21 wonnen, maar vooral het vertoonde spel was van dien aard, dat het alle zin heeft de verdere verrichtingen van dit elftal op de voet te volgen. Voor rust was het Frans Panhorst, die in een schier onmogelijke posi tie Ajax aan een verdiende 10 voorsprong wist te helpen. Na de thee was het Jaap van der Loo, die zich langs twee boom- grote DVOS-verdedigers wist te wurmen en doelpunt nummer 2 op zijn naam bracht, 02. Toen kwam DVOS verbeten terug. Het werd 12. Ons team kreeg het nog moeilijker, maar de verdediging, waarin Walter Westerman uitnemend stond te voet ballen, wist de zaak dicht te houden. Dit C3-elftal speelde op deze zondag goed voetbal. De bal deed het werk, waarbij er ook de wil en de overtuiging waren om te winnen. Ga zo door, mijne heren van de C3. Jullie kampioenskansen zijn nog niet weg. Maar we moeten wel alles winnen om de kans te behouden. ASVA C2—Ajax C4 0—9 Op een slecht bespeelbaar veld wist Ajax C4 een regelmatige 09 overwinning te behalen op ASVA C2. De ruststand ging in met een 04 voorsprong. Na de thee werden daar nog vijf doelpunten aan toegevoegd. Wederom bleef de C4 zonder puntenverlies. Ajax AtHollandia A1 30 JOS A1Ajax A2 1—10 Onze A2-juniores hebben met JOS A1 korte metten gemaakt. Met maar liefst 110 werden de Kruislaanbewoners van het veld gespeeld. En dan te bedenken, dat Ajax bij de thee nog maar een 20 voorsprong had en wij voor de rust zeker vier opgelegde kansen om zeep hadden gebracht. Maar daarna gingen de doelpunten er dan ook aan de lopende band in. De A1J-juniores van JOS moet ik mijn compliment maken, dat zij ondanks deze forse nederlaag bleven voetballen en er het beste van trachtten te maken. Het Ajax-overwicht gedurende vrijwel de gehele wedstrijd was zó overtuigend, dat zelfs achterhoede spelers doelpunten kondén maken. Een vorm van het totale voetbal: achterhoedespelers moeten ook aanvallers zijn. Bravo, Eddie Meyer en Freek Lamain. Onze spitsspeler Keyser scoorde drie doelpunten. Voorts de kleine Weldam, die een uitstekende partij speelde op het middenveld, daarij goed geassisteerd door André van Wees, de onvermoeibare in dit team. De vreugde over de doelpunten was zó groot, dat Ter Haar bij het achtste doel punt een kopbuiteling van plezier maakte. Ook Nol Boerkoel kon op het middenveld een glansrol vervullen door zijn ragfijne dieptepasses. Onze rechtsbuiten Garcia maakte wellicht het mooiste doelpunt in deze wedstrijd. Een pracht kopbal. Robijn RIJKSSTRAATWEG 84 DUIVENDRECHT TEL EFOON 020- 991625-992420 Met Aiax-diploma 10°/o korting 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 15