m AMSTEL M Slijterij-Wijnhandel De Unie door onze tegenpartij waren gemaakt, kregen we een penalty, welke keurig door Bart Knottnerus werd benut (10). De tegenpartij probeerde ons te intimideren met zeer grof spel. Het tempo werd er uitgehaald door de zeer vele vrije schoppen die wij kregen. De scheidsrechter floot wel voor elke overtreding, maar de man had beter een voorbeeld kunnen stellen door er één uit te sturen. Alleen maar een constateren van de feiten helpt niet. Onze jongens raakten er echter toch wel van onder de indruk, want de strijd laaide fel op. Een lange bal van De Meer wordt door één van ons slecht behandeld en 't was gelijk (11). Een fraaie aanval op links werd door de opgekomen Evert Hof omge zet in een mooi doelpunt (21). De Meer kreeg hierna een vrije schop te nemen, plm. 30 meter van ons doel af. De pass ging langs de muur en Schipper was kansloos (22). Door ons betere veldspel kwam De Meer onder druk te staan. Uit een doelworstelling voor hun goal, knalde Knottnerus hard nr. 3 in het net (32). We maakten hierna nog een zuiver doelpunt, maar tot onze grote verbazing keurde de scheidsrechter deze treffer, voor buitenspel, af. Via een corner op ons doel, kwam er één van De Meer vrij te staan en het was 33. We kregen het nu zelfs nog moeilijk. Bij een afgeslagen aanval tikte André van Wees de bal ineens keurig door en Gerrit Krabshuis scoorde zeer beheerst 43. Jammer dat John Keyser even z'n zelfbeheer sing verloor. Nu moest hij voor het einde van de wedstrijd de kleedkamer opzoeken. John, laat dit nu een les geweest zijn voor je, want je dupeert jezelf het meest en dan ook nog je elftal. Je tegenstander, die dit al lange tijd uitgelokt had, lacht nu in z'n vuistje. De overwinning, alhoewel wat benauwd, was echter dik verdiend. Ajax BI—SDW B1 1—0 Op een zeer slecht veld! werd met 10 gewonnen van SDW. De hele wedstrijd was Ajax in de aanval, maar dit leverde slechts één goal op. Maar wel een hele mooie, door een schitterend schot van Joost Schroder. Tot verdere doelpunten kwam het niet, door goed keepwerk van de vroegere Ajacied Kees Thomas. WA B1—Ajax B2 0—2 Onze B2-juniores behaalden in de uitwedstrijd tegen WA een nuttige 02 overwinning. Er werd van Ajax-zijde goed gespeeld en er deden zich legio kansen voor, welke echter niet benut werden. De heren schutters lieten het duidelijk afweten. Toch kwamen we nog voor rust tot 01 door een doelpunt van Jansen. Hetzelfde beeld in de tweede helft, met een doelpunt van Peter Hegeraad. Vooral Eef Heyt had totaal geen geluk met zijn schoten. SDW C1—Ajax Cl 0—5 De C1 speelde tegen SDW uit z'n beste wedstrijd, tot nu toe, van het seizoen. Na de teleurstellende resultaten van de laatste tijd, waarbij het gelijke spel tegen SDW thuis (33), was deze wedstrijd een openbaring. Vooral vóór rust werd het toch wel gevreesde SDW volledig weggespeeld; doelpunten van Holster, Uitenbogaard en v. d. Beid (03). Na de thee goals van Smit en Van Wees. Johnny Holshuysen maakte, na zijn beenbreuk, een geslaagde rentree. Diemen C2Ajax C4 04 De C4 behaalde op een slecht bespeelbaar veld een 04 over winning. Het ongeslagen record is dus nog steeds voortgezet. Ondanks het slechte veld werd door de jongens vrij goed ge speeld. De spelers wisten, doordat het veld erg modderig was, dat de bal snel moest worden afgespeeld, dus niet pingelen. Door de bal snel te spelen werd Diemen weggespeeld, zodat wij al spoedig op 02 kwamen. Diemen ging toen uit alle macht verdedigen, met 10 man voor het doel. Allen voor het doel en maar wegtrappen die bal. De rust kwam dan ook met een 02 stand. Na de rust was de opdracht over de vleugels te spelen. Dit lukte in het begin zeer goed en de stand werd dan ook 04. Hierna moesten paal en lat nog enkele doelpunten voorkomen, zodat het einde kwam met een dik verdiende 04 overwinning. W. W. Wassenaar Albert Cuypstraat 206 - Amsterdam Telefoon 724905 DE KUYPER VIEUX, de Vieux met de Franse brandy De zaak met de enorme sortering Bols - De Kuyper Legner - Levert Floryn - Bokma Ajax A2—Blauw-Wit A2 3—1 Voor ons elftal een zeer belangrijke wedstrijd, aangezien wij op Blauw-Wit 2 punten achter stonden. We konden dus gelijk komen in punten of er 4 achter komen, wat zou betekenen dat we uitgeschakeld zouden zijn. Het veld was zeer moeilijk be speelbaar, het was op vele plaatsen hard en glad. We pasten ons echter prima op dit veld aan. We begonnen in een behoorlijk hoog tempo. Goed spel over de vleugels en we gebruikten de lange pass, dus niet te. kort spel op dit veld. Op rechts kreeg Dirk Robijn de bal bij een afgeslagen Blauw-Wit-aanval. Hij gaf een keurige dieptepass op maat naar Peter Zinkstok. Het schot van laatstgenoemde werd nog wel door de keeper gekeerd, maar deze kon de bal niet klemvast krijgen. Robert Weldam was er als de kippen bij om te scoren, 10. Dit was werkelijk een pracht-combinatie, welke doeltreffend werd afgerond. Blauw-Wit kwam met een paar gevaarlijke aanvallen, maar onze verdedi ging wist, met Peter Jager aan het hoofd, het gevaar steeds te bezweren. Het tweede doelpunt kwam uit een uiterst snelle counter van ons. Blauw-Wit moest een vrije schop nemen, onge veer 15 meter vanaf ons strafschopgebied. De bal werd hard en direct genomen. Freek Lamain kopte de bal echter ver het veld weer in, richting Jan Letcher, die bij de middenlijn stond. Letcher schoof de bal bekwaam door naar de inmiddels naar voren gesprinte Lamain. Freek schoot echter tegen de paal, maar Gerrit Krabshuis rondde dit werk af, 20. Met deze stand brak de rust aan. Een zeer goed gespeelde eerste helft van ons, met 100% inzet en goed voetbal. Na de rust ontstonden er een paar hachelijke situaties voor ons doel, maar de nul bleef ge handhaafd. Tot wij een corner mochten nemen. De corner kwam hoog in de doelmond en de keeper liet de bal los. Gerrits Krabs huis scoorde keihard z'n tweede doelpunt, 30. We kwamen nu toch wel onder druk te staan, hetgeen af en toe in de achter- AMSTILIIOU WIRIf 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 13