„Quatre-Vingts" BRILLEN M Oogmeting Bar-Restaurant Noorddammerlaan 80 Amstelveen-Bovenkerk Telefoon 020-454881 Klaas C. Alberts Recepties, Lunches, Diners Wim H. v. d. Velde voortdurend onder druk gezet, wat tot zeer veel paniek leidde voor het Swift-doel. Toch duurde het nog enige tijd voordat Jan Letcher uit een door Krabshuis slim genomen vrije trap alleen op de keeper afkwam. Jan maakte geen fout en het was 12. In de allerlaatste minuut eenzelfde situatie. André van Wees trok een gat in het centrum, de bal werd op tijd gespeeld en Jan maakte er 13 van. DCG B1Ajax BI 12 De moeilijke uitwedstrijd tegen DCG werd verdiend gewonnen met 12. Veel mensen langs de lijn zagen een wedstrijd met een hoog spelpeil. Na 10 minuten nam Ajax een 01 voorsprong door een schitterend genomen vrije schop van Joost Schroder. Vijf minuten daarna vergrootte Peter van de Hengst de voor sprong (02) met een mooie goal. Kort voor rust kreeg DCG een cadeautje van de scheidsrechter, een penalty (12). Na rust werd het een boeiende wedstrijd, waarbij we nog enkele mooie kansen lieten liggen. Doch het bleef 12 voor Ajax, wat zeker verdiend was. Van verscchillende kanten kwamen zeer positieve berichten over het vertoonde spel. AFCC1— Ajax Cl 2—1 De tweede nederlaag in dit seizoen kwam bijzonder hard aan. Aanvallend werden er ditmaal wederom te weinig kansen benut en verdedigend laat men af en toe een steekje vallen. De gehele wedstrijd zijn we in de aanval geweest, wat vóór rust tot een 01 voorsprong leidde, doordat de corner van Gé van Wees door de AFC-keeper verkeerd beoordeeld werd en in eigen doel belandde. Na rust een paar uitvallen van AFC, hetgeen resul teerde in twee doelpunten (21), terwijl onze voorhoede er niets tegenover wist te stellen. Al met al een trieste nederlaag en beslist niet noodzakelijk gezien onze kwaliteit. Ajax C3 De Germaan 1 42 Onze C3-juniores zijn weer op het goede pad gestapt. Na Blauw wit op eigen veld overtuigend te hebben verslagen, werd nu De Germaan C1 met 42 geklopt. Dit elftal heeft nu weer overtuiging en er is gelukkig weer de bereidheid voor het team te voetballen en niet voor zichzelf. Ditmaal waren het Panhorst, Eilts, v. d. Loo en E. de Vries die de doelpunten scoorden, maar dit is alleen maar belangrijk voor de statistiek. Van belang is, dat men voor en met elkaar voetbalt. We speelden een betere eerste helft dan de tweede. De stand bij de rust (30) gaf dat duidelijk aan. In de rust luidde het parool dan ook: doorgaan en de tegenstander onder druk houden. En wat gebeurde er? De Germaan won aan overtuiging en zette Ajax menig maal onder druk, vooral in de laatste fase van de strijd. In elk geval zijn de 2 punten binnen en blijft Ajax kanshebber voor de eerste plaats. SDW B2—Ajax B2 2—1 De opgaande lijn van de laatste wedstrijden werd helaas niet doorgetrokken in de uitwedstrijd tegen SDW. Kansen waren er echter genoeg. Jongens, iets meer het ,,koppie" erbij als er zich doelrijpe kansen voordoen, en er is geen vuiltje aan de lucht. Vóór rust namen we verdiend een 01 voorsprong door een prachtige knal van Terstall, na een vloeiende aanval. Een geheide goal werd door de scheidsrechter afgekeurd, nadat de SDW- doelman de bal zeker een meter van achter de doellijn terug haalde. De scheidsrechter besliste, vanaf de middencirkel, dat de bal niet zat. Helaas. Direct hierna scoorde SDW tegen (1 1), door onoplettendheid in onze achterhoede. Na rust nam SDW de leiding (21) door een hard schot van hun centrum spits. Hierna nam Ajax weer het heft in handen, doch om diverse redenen paal, lat en missers kwam in de 21 stand geen verandering. Ajax C3—DVOS C1 0—2 Een slecht gespeelde wedstrijd van Ajax-zijde. Vele kansen werden niet benut. Er werd met weinig overleg gevoetbald. Hier van maakte DVOS dankbaar gebruik. Tweemaal straften de be zoekers het zwakke spel van de C3 af (02). Ajax C4—CTO'70 C1 60 Ajax heeft tegen CTO zijn tiende overwinning behaald. Het was een door Ajax goed gespeelde wedstrijd. Goede combinaties werden op het veld ten beste gegeven. De jongens lieten de bal het werk doen. Als het zo doorgaat is het kampioenschap makkelijk te behalen. Vermeld dient nog te worden dat het eerste doelpunt van Ajax tevens het 100e doelpunt van de com petitie voor de C4 was. Van Meerveld was de maker van dit doelpunt. De Spartaan AlAjax Al 01 Ajax A1 kon in een sterk gespeelde eerste helft niet verder komen dan 01 (kopbal van Bouma). Dit kwam voornamelijk door slordigheid bij de afwerking en doordat men twee keer de paal raakte. Na de rust daalde het spelpeil tot een lager niveau. De Spartaan putte hieruit moed en probeerde middels counters tot de gelijkmaker te komen. Gelukkig voor Ajax gebeurde dit niet. Het bleef bij de magere 01 overwinning, de 14e over winning in successie. Ajax A2De Meer A1 43 Na twee weken van afgelaste wedstrijden traden wij thuis tegen De Meer aan. Na plm. 10 minuten, waarin al veel overtredingen Bent u kwaliteits- en prijs bewust? HatS Al drie generaties lang een begrip in Amsterdam Grote internationale collectie brilmonturen Alles wordt in eigen werk plaats gemaakt, waardoor snelle aflevering Vakmanschap en perfectie een eerste vereiste Foto-artikelen Ie klas kleur- zwart-wit afwerking JAVASTRAAT 117 - TELEFOON 350117 Leverancier van alle ziekenfondsen 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 12