rondom de jeugd HALVERWEGE DE EERSTE PAAL UW A1 Ajax Al 1—3 Op een zeer moeilijk bespeelbaar veld kwam Ajax al snel op een 10 achterstand, in de altijd moeilijke uitwedstrijd tegen UW. Na 10 minuten hielp de scheidsrechter ons aan een tegen doelpunt. Er liepen zeker 5 man meters buitenspel, maar de scheidsrechter liet doorspelen. Dit was een tegenvaller, doch Ajax liet de moed niet zakken en werd steeds gevaarlijker in z'n aanvallen. Dit resulteerde al gauw in een doelpunt. Uit een corner van Simon Tahamata kon Gerard Staats van dichtbij scoren (11). Vlak voor rust nam Ajax verdiend een voor sprong. Hannie Das gaf een lange bal over de verdediging van UW heen. De bal kwam bij Ad Bouma, die de keeper met een kopbal passeerde. Na de rust bleef Ajax sterker, doch kon dit niet in doelpunten uitdrukken. Het spel van UW stelde niet veel meer voor. Het duurde tot 20 minuten voor tijd dat Jaap Staats de voorsprong wat meer glans kon geven door een knappe solo (uit een dieptepass van Simon Tahamata) kundig af te ronden (13). Dit was tevens ook de einduitslag. Swift A1—Ajax A2 1—3 Nadat we thuis met royale cijfers hadden gewonnen, moesten we nu tegen dezelfde tegenstander ,,uit" aantreden. Op papier zult u zeggen een gemakkelijke wedstrijd, maar dat konden we wel vergeten. Op het Swift-terrein is het altijd een zeer moeilijke, vrij harde wedstrijd. Zo ook deze ontmoeting. We speelden in een andere opstelling dan bij de thuiswedstrijd en ik (hr. v. d. Wal) had de jongens ervan weten te overtuigen dat dit een moeilijke opgave zou worden. Niettegenstaande het veel betere veldspel van ons, waar enige zeer fraaie kansen door ontstonden, raakten we met 10 achter. We hadden Swift behoorlijk in onze greep, waren veel meer aan de bal, maar zoals zovaak ge beurt: het doelpunt viel aan de andere kant. Hof verspeelde onnodig de bal. Een Swift-speler trok deze op maat voor en onze keeper Jager was kansloos. Met deze stand brak de rust aan. Na de rust nog een schepje er bovenop gegooid. Evert Hof herstelde z'n fout uit de eerste helft en maakte gelijk (11). We roken nu winstmogelijkheden. Onze tegenstander werd 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 11