Tonnie Pronk ajax' internationaal jeugdtoernooi jong-ajax SPORTHUIS TUN MIDDENDORP: Ditmaal is het woord van 25 mei tot 31 mei 1975 aan de voorzitter van de Toernooi-Commissie, de heer A. Kraan: Clubgenoten, In de vorige uitgaven van ons clubblad heeft u o.a. kunnen lezen, wie de definitieve deelnemers zijn en hoe het wedstrijd-schema luidt. Namens de Toernooi-Commissie nu een enkel woord over de interne gang van zaken. Het is alweer 11 maanden geleden dat de commissie vol enthou siasme bij elkaar kwam en wel op 14 februari 1974, om in op dracht van het bestuur t.g.v. ons 75-jarig bestaan een groots jeugdtoernooi te organiseren. Door ervaringen, opgedaan bij ons eerder gehouden Insulinde- Cuptoernooi en gebeurtenissen van deze aard bij resp. Feyen- oord, FC Den Haag, Benfica, Blauw-Wit en Croix, was een zekere kennis aanwezig. Alleen wilden wij, gelijk onze A-Junio ren tweemaal bij Benfica hadden meegemaakt, ons toernooi meer inhoud geven, door een landelijke spreiding, te spelen met normale anderhalf uur durende wedstrijden. Tijdens gesprekken met Feyenoord, FC Den Haag en PSV werd dit plan uitééngezet en hun reacties waren zó positief, dat van die kant alleen maar elke medewerking kon worden verwacht. Toen de buitenlanders. Ook daar geen problemen. Inter Milaan moest, door verplichtingen elders, helaas afzeggen. Met Ander- lecht als plaatsvervanger kwamen wij spoedig rond. De commissie is zo'n 17 maal bij elkaar geweest; u zult onge twijfeld begrijpen, dat vele zaken moesten worden geregeld. Wij noemen er u enkele: gesprekken met sponsors, waarin wij slaag den met Schlencker, Sunair, Sony en als klap op de vuurpijl een enorm bedrag van Martinair; gesprekken over programma's, affiches, reglementen, cadeaux spelers, cadeaux officials, ca- deaux clubs; vliegtijden van de buitenlanders, hotel-reserverin gen; organisatie wedstrijden buiten Amsterdam, met ontvangst daarna; entertainment" buitenlandse deelnemers, rondvaart; scheidsrechters uit het betaalde voetbal regelen; ontvangst stad huis, receptie op de dag van aankomst, avond voor genodigden na de prijsuitreiking, prijzen, kaartverkoop, enz. enz. Dankzij vooral uitstekend werk van onze Administratie, werd alles op schrift gesteld en zo kunnen wij thans gerust stellen: ,,Wij zijn klaar." Natuurlijk zijn er nog kleine zaken die geregeld dienen te worden en zullen beslist nog wel problemen moeten worden opgelost, maar in grote lijnen zijn wij klaar. Het hoeft alleen nog maar 24 mei te worden, de dag dat onze buitenlandse deelnemers aankomen, en de bal kan op zondag 25 mei gaan rollen. U kunt zich voorstellen, dat voor de commissie toch wel wensen overblijven, o.a. uitstekend voetbalweer en goede sportieve, spannende wedstrijden. Als clubchauvinist hoop je dan ook nog, dat onze Ajax-spelers een goed resultaat behalen. Voor hen moet dit toernooi toch een uitstekende kans zijn zich te presen teren als talentvol jeugdspeler. Dat wij op uw komst rekenen ligt, dachten wij, voor de hand. U, als Ajacied, wilt dit evenement toch niet missen. Tevens hopen wij, dat ons toernooi algemeen in een grote belangstelling mag staan; veel bezoekers draagt immers enorm bij tot de sfeer van zo'n gebeurtenis. Enige dagen vóór 25 mei zult u het volledige programma thuis ontvangen, zodat u in alle rust kunt bekijken, wat en waar wordt gespeeld. Nog vier maanden en het is zover. In de volgende clubbladen leest u wederom weer over dit Ajax' Internationaal Jeugdtoer nooi 1975. De commissie verheugt er zich reeds op en hoopt dat haar enthousiasme niet vergeefs zal zijn. Hier nog even de namen van de leden van de Toernooi-Commis sie: A. Kraan, voorzitter, N. Dalmulder, secretaris, D. Boering, C. Muller en H. Smit. Namens dezen, A. KRAAN, voorzitter Het C-team dat nog zo lekker in tweede positie achter concurrent FC Den Haag zit, heeft het .thuis" tegen PEC Zwolle op zater dag 11 januari jf. wel heel beroerd laten liggen. En de nederlaag maar liefst 41 was volkomen verdiend. De Zwollenaren brachten een frisse ploeg in het veld met veel inzet en een paar veelbelovende spelers. We namen weliswaar door Peter Vaz Nunes de leiding, doch nog vóór half-time was de stand gelijk, echter juist op een moment dat Ajax naar 20 kon uitlopen. Maar die gelijkmaker tastte het moreel van de ploeg zó erg aan, dat de spelers het niet-meer-zagen-zitten. Het team zakte inéén en aldus daarvan profiterend scoorden de gasten nog driemaal. Twee weken daarvóór hadden we nog de FC Den Bosch op visite. Vóór rust zeker was er sprake van een zeer éénzijdige wedstrijd, waarbij via Seegers, Bouma, Buma en Bijvank al spoedig een 40 voorsprong verkregen werd. Toen na de her vatting iedereen zich eigenlijk opmaakte voor de dubbele cijfers, verstomde het Ajax-spel en kon alléén Tahamata nog éénmaal het vijandelijke net vinden. Eindstand aldus 50. Tegen De Graafschap was een slechte wedstrijd. Wel een groot Ajax-overzicht, maar niet een dienovereenkomstig aantal goals. Rob Kok maakte er na circa 30 minuten 10 van en daarbij bleef het. Wij verzorgen uw gehele sportuitrusting Ajax-leden op vertoon diploma 10% korting voor uw voetbalartikelen Adidas - Puma - Quick Helanca trainingspakken Middenweg 147 (t.o. Emmakerk), tel. 946257

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 8