DEKO b.v jaffa drink HEINEKE'S SPECIALITEITEN-RESTAURANT AANNEMINGSMAA TSCHAPPU in blik merking: Dat Ajax een kans voorbij laat gaan om het Amster damse publiek warm te maken ja, dat wij geen rekening houden met de man in de straat dat wij ons toch goed moeten realiseren, dat de glans er bij ons af is de lijn dalende kortom dat we niet zoveel meer waard zijn. Dat een club als Feyenoord wel bereid is te komen Om met dit laatste te beginnen. Ajax kent de overwegingen van Feyenoord niet. Wij hebben er ook geen interesse voor, omdat we ons eigen beleid moeten voeren. Laat ik met nadruk stellen, dat we onze waarde op de voetbalmarkt echt wel kennen en dat wij niet bereid zijn onder de prijs te gaan werken. Juist voor dat publiek waarover gesproken wordt, juist om weer te komen tot een zeer sterk elftal heeft Ajax het afgelopen jaar zeer veel geïnvesteerd. Aankopen als Schrijvers, Brokamp, Geels, Dusbaba en Notten, dat kost geld, veel geld, bovendien hebben we contractuele verplichtingen tegenover de spelers. Nu kan men in een krant gemakkelijk schrijven: Ajax moet zus of Ajax moet zo. Ajax kan zelf héél goed zijn beleid voeren. Ajax weet er óók voor te zorgen, dat het niet bij de noodlijdende clubs gaat behoren er zijn er al zoveel. En dat ons beleid de laatste jaren steeds goed is geweest, blijkt wel uit het decembernummer van ons clubblad ik neem ten minste aan dat u dat gekregen hebt, pagina 4 onderaan. Daar staat een opgave van de Ajax-prestaties sinds het seizoen 1965- 1966. Tenslotte nog dit: waren er oprechte bedoelingen het Amster damse Ajax, dat immers en dat meen ik wel te mogen zeg gen de laatste jaren de hoofdstad een grote naam op voet- balgebied heeft gegeven, wezenlijk uit te nodigen voor het sterk bezette toernooi, dan zou het zeker niet nodig zijn geweest het geen de heer Van Zanten nu wel deed, de onderhandelingen acht maanden voor de eerste aftrap abrupt af te breken. Mijn laatste woorden over het jaar 1974 betreffen nog het feit, dat we op 9 december jl. dit stadion, dit mooie bouwwerk van wijlen Daan Roodenburgh, 40 jaar bewoonden. Dit is geen officiële herdenking geworden. Ons clubblad, het Ajax-Nieuws, heeft daar echter wel bijzondere aandacht aan geschonken en hoe. Ook aan de heer en mevrouw Lens, die 40 jaar lang Ajax op zo'n voortreffelijke manier gediend hebben. Uiteraard heeft het bestuur ook dit jubileum niet vergeten. Dames en heren, nogmaals 75 jaar Ajax. De feitelijke viering hiervan is gevonden in het houden van een groot internationaal jeugdtoernooi in mei a.s., waarover in het clubblad regelmatig publikaties over de stand van zaken ver schijnen. Ik kan u evenwel verklappen, dat we in de week van 24 tot en met 31 mei alleen nog maar goed weer nodig hebben om het toernooi op rolletjes te laten verlopen. Deelnemende clubs zijn: Barcelona, Anderlecht, Leeds United, Benfica, PSV, Feyenoord, FC Den Haag en natuurlijk Ajax. Ook de amateurs organiseren een toernooi. Daarbij zijn de 1e en 2e amateurelftallen betrokken. Dit voetbalfeest vindt op 8 mei, Hemelvaartsdag, plaats. Het officiële gedeelte rondom driekwart eeuw Ajax bestaat uit een receptie in het Hilton Hotel Amsterdam op zaterdag 22 maart a.s. Dan memoreer ik hier nog het 30-jarig bestaan van de Ajax- Bordjesclub, de ouwe garde. Van het comité heb ik vernomen, dat de jaarlijkse reünie is vastgesteld op de verjaardag van Ajax, dinsdag 18 maart a.s. Uiteraard volgen over alle feestelijkheden nog nadere berichten. Dames en heren, al deze a.s. feestelijke gebeurtenissen opsom mend hoop ik, dat er ook sportieve successen in 1975 te vieren zullen zijn. Ik dank u dat u zolang naar mij hebt willen luisteren. Mag ik tot besluit thans het glas heffen op een, nogmaals, voor u allen en voor ons Ajax voorspoedig jaar. Wat ons niet om brengt maakt ons sterk. Blijf, zoals ik, geloven in betere resul taten voor 1975 Palmgracht 12-16 Amsterdam Tel. 242779 24 27 70 Burger- en Utiliteitsbouw Verbouw en winkelbetimmeringen Rijwielhandel DAS Roeterstraat 40 Tel. 5 2062 Levering van alle bekende merken rijwielen en bromfietsen Financiering in één dag gereed zonder aanbetaling een t\Y^elt'e PrH.i sinas-citroen-grapefruit-cassis Sigarenmagazijn 'AJAX' Jacques Swart vergeet ajax niet Ajacieden vergeet Jacques niet Voorverkoop alle wedstrijden Pontanusstraat 54 telefoon 94 07 07 OUD-LOOSDRECHT Oud-Loosdrechtsedijk 166 Tel. 02158-3408 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 7