ra wisseling zal, naar wij verwachten, in de toekomst een gebeur tenis worden met een toenemende belangstelling, zowel wat betreft het bezoek daaraan, alsook in het vlak der publiciteit. Elders vindt u ook de eerste verantwoording van de binnen gekomen gelden voor het „AJAX-JUBILEUM-GESCHENK" Natuurlijk is de dure maand december een slechte tijd om ook nogeens aan een bijdrage, als in het onderhavige geval bedoeld, te denken. Ja, men dénkt er misschien wel aan, maar het schikt niet. Ruim 350 lieden hebben hun gave aan ons overgemaakt, waar voor namens het Comtié hartelijk dank. Het is echter slechts een klein percentage gemeten naar het aantal circulaires dat werd verzonden. Nogmaals, nu de feestdagen voorbij zijn, ver wachten wij zeker een toename van de ontvangsten. Onze wens is nog steeds: een electronisch scorebord, dit vooral ten dienste van het publiek. Als wij hier echter aan toevoegen dat het bovendien uit reclame-oogpunt voor Ajax grote voordelen biedt i.e. door de vele mogelijkheden op dit terrein een belang rijke bron van inkomsten kan worden, moge het u duidelijk zijn hoe belangrijk uw bijdrage, van welke grote ook, voor ons, neen voor Ajax is. Aangezien op de Receptie van 22 maart a.s. de aanbieding van het cadeau moet plaatsvinden en we vóór die tijd onze keus na tuurlijk wel bepaald moeten hebben, zouden wij 10 februari 1975 willen aanhouden, als zijnde de datum waarop uw bijdrage bij ons binnen moet zijn. Mogen we niet verzuimen te vermelden dat we al enkele zeer waardevolle" toezeggingen hebben gekregen en dat o.a. Oom Bram (Jansen) fraaie successen boekt bij hen ,,die Ajax een warm hart toedragen". Een bericht voor de leden van de A(jax) B(ordjes) C(lub): de reünie is vastgesteld op 18 maart a.s. (verjaardag van onze club), gelijk vorig jaar ,,bij Sjaak Swart" in het restaurant van de IJsbaan, Kruislaan-Radioweg. Het wordt dan tevens de viering van het 30-jarig bestaan van ,,De Ouwe Garde". In verband hiermede hopen wij op een grote opkomst; uiteraard ontvangen de ,,Old Soldiers" binnenkort een convocatie met aantal aanwezigen betreft, nu eens alle voorgaande records breken Op 24 december jl. bereikte mr. dr. Emile Walter Catz de leef tijd der sterken: 80 JAAR! Hoewel het de jarige, ook aan Ajax-felicitaties op die heugelijke feestdag zeker niet heeft ontbroken, willen wij hem en de zijnen via het clubblad nog van harte gelukwensen. Emile, gaarne spreken wij de hoop uit dat het je gegeven moge zijn je tot heden aan de jurisprudentie gewijd leven, afgewisseld met de stoel in het Concertgebouw èn de plaats bij Ajax, nog on verminderd te kunnen voortzetten. Op dinsdag 17 december kwam de Ledenraad bijeen, waarbij als belangrijkste punt: behandeling van het door de heer A. de Wit ingestelde beroep tegen het besluit van het bestuur hem uit het lidmaatschap te ontzetten. Nadat de heer De Wit de argumenten, die hij tegen bovenge noemd bestuursbesluit meende te hebben, uitvoerig had uiteen gezet, volgden er uit de Ledenraad verschillende vragen ter toe lichting op het verweer. Na het vertrek van de heer De Wit werd, na nog een uitvoerige gedachtenwisseling, bij meerderheid van stemmen het bestuurs beleid in deze goedgekeurd, hetgeen inhield dat het royement gehandhaafd blijft. Voor de goede orde: het bestuur stemde uiteraard niet mee. Van het besluit van de Ledenraad werd nog dezelfde avond tele fonisch bericht gegeven aan de heer De Wit; vanzelfsprekend gevolgd door een schriftelijke bevestiging. In dezelfde zitting van de Ledenraad werd een voorstel, door een aantal afgevaardigden gedaan, inzake de bevordering tot het 3ËIË1Ë1ËISSÊ1ÊIIËISËI3ÊIË13SËIËI ia EJ Degenen, die ons ter gelegenheid van Kerst en Nieuwjaar ej hun goede wensen deden toekomen, zeggen wij daarvoor ia pi hartelijk dank. Wederkerig zij een gelukkig en voorspoe- ia Oj dig 1975 u allen toegewenst. ia @j Redactie ,,Ajax-Nieuws" ia aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa werkend lidmaatschap van enkele ondersteunende leden, die zich al zo lang bijzonder nuttig maken voor Ajax, door het bestuur met nog een paar namen aangevuld, zodat men uiteindelijk kwam tot de heren: C. J. Bieshaar, C. Deegen, C. van Dekken, A. Jan sen en W. Meester. Het adres van trainer Bob Haarms is gewijzigd. Het luidt thans: Mercurius 307, Duivendrecht. Telefoon 020-995773. Wij wensen de familie Haarms veel geluk in de nieuwe omgeving. MARIUS KOOLHAAS is sinds enige tijd opgenomen in het Nicoaas Tulp-ziekenhuis, Gr oenelaan 12 te Amstelveen. Onze bijna 88-jarige Ere-voorzitter maakt het naar omstandigheden overigens redelijk wel. Marius, namens alle Ajacieden van harte een spoedig herstel je toegewenst. De RESERVERINGSKAART 1974-75, die mét diploma seizoenkaart (Ere- en Reynoldstribune) uitsluitend geldig is voor door Ajax in het Olympisch Stadion te spelen COMPE- TITIE-wedstrijden (plaats op de Marathontribune vak C), wordt één dezer dagen aan de belanghebbenden toegezonden. Seizoen kaarthouders, waarvan onze administratie geen adressenbestand heeft, worden na 10 FEBRUARI a.s. in de gelegenheid gesteld 's middags (maandag t.m. vrijdag) tussen 14.00 en 16.00 uur de reserveringskaart te komen afhalen. Seizoenkaart en reser veringskaart (Ajax-Stadion) s.v.p. ter registratie meebrengen; alléén op vertoon hiervan wordt de reserveringskaart voor het Olympisch Stadion uitgereikt. Verdere mededelingen volgen nog in het programmablad ,,Rood- Wit-Thuis" op 2 februari a.s. bij de wedstrijd AjaxTelstar. Op de valreep nog iets over AjaxNAC. Wij volgen in dit op zicht Studio Sport van zondagavond, die meteen maar met de tweede helft begon, omdat de eerste 45 minuten zo erbarmelijk slecht waren niet om aan te zien. Goed, na de hervatting ging het aanzienlijk beter. Geels (penalty) 10. Willy Brokamp 20. Mooie goal van Johnny Rep 30. NAC uit een strafschop 31Rep 41 en Arno Steffenhagen 51. Jong-Ajax herstelde zich van zijn falen tegen PEC vorige week en behaalde in Rotterdam tegen Feyenoord een gelijkspel (1—1). Dat was het. We willen echter niet eindigen alvorens al onze trouwe medewerkers nog dank te hebben gebracht voor hun hulp in 1974; gaarne hopen we dat ze ook dit jaar de nodige kracht zullen weten op te brengen met hun waardevolle penne- vruchten ons clubblad te verrijken. Ook aan Drukkerij Grafica, de heren Van Steenbergen en hun mensen onze erkentelijkheid voor de prettige samenwerking. Met alle goede moed hiervoor ten aanzien van 1975. Mensen, so long, TMSR ËiaasiaaaËiaaaaaaaËiaaaa ia Het is ons een behoefte allen, die ons voor Kerst en Nieuwjaar hun goede wensen zonden, daarvoor oprecht ra te danken. Van onze kant spreken wij de hoop uit, dat ra ia het een in alle opzichten gelukkig en voorspoedig jaar Ie] voor u moge worden. Bestuur AFC Ajax ra ËJgJËlËlËlËJÊlËlËlËlËlGlËIËlÊIËlËJËIËlËI 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 3