kroniek ajax-nieuws Allereerst alsnog voor allen een recht gelukkig en voorspoedig 1975 toegewenst met vooral een goede gezondheid voor u en de uwen. We dachten zo dat het klimaat bij Ajax in de laatste maand van 1974, gerekend naar het totaal-beeld der resultaten, parallel heeft gelopen met de zeer slechte meteorologische omstandig heden: depressies, laag-hangende bewolking, storm, regen, ja beroerder kan eigenlijk niet worden voorgesteld. Met recht: de donkere dagen Begonnen tegen AZ '67, waarover we in ons vorig ,,Ajax- Nieuws" nog repten, gevolgd door uitschakeling voor verdere deelname aan de UEFA-Cup, omdat, ondanks een 2over winning op Juventus in het Olympisch Stadion, de Italianen toch een beter totaal-resultaat wisten te boeken, enige opklaring" viel te melden naar aanleiding van het gelijke spel 11tegen PSV in Eindhoven, doch de 10 nederlaag in het Zuiderpark tegen de FC Den Haag en in het bijzonder de 42 nederlaag in de KNVB-bekerwedstrijd tegen Heracles in Almelo op de laatste zondag van 1974 het was allemaal wel erg, ja voor velen onbegrij pelijk. De oorzaak Daar is al veel over gezegd en geschreven. Voorzitter Van Praag spreekt er ook over in zijn Nieuwjaars rede, die u verderop afgedrukt vindt. Komt het door de vele blessures waardoor we dit seizoen nog niet éénmaal volledig konden aantreden Dit speelt zeker een belangrijke rol. Hebben we in het veld Vrouwe Fortuna niet mee Ook! Zeker r1 Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1974/1975 - Januari 1975 - No. 5 Abonnement (voor niet-leden): 15,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet vóór 17 februari 1975 op het redactie-adres aanwezig zijn Foto omslag AjaxNAC 51 - Ruud Geels de lucht in wordt er wel hard gewerktmaar het resultaat is er niet naar te weinig rendement kortom, je kunt het niet anders dan, zoals voorzitter Van Praag verder zei: een complex van omstandigheden noemen. Waar we weer uit moeten komen waar we weer uit ZULLEN komen. Dat zal even zijn tijd moeten hebben. Een eerste voorwaarde daarbij is: herstel van de ge blesseerden, ja, ongetwijfeld is dat het belangrijkste Het nieuwe jaar begon, ondanks nóg vele invallers, wat winst" betreft uitstekend. Een 42 zege op MVV. Zonder Schrijvers, Krol, Hulshoff, Geels en een maar half-fitte Dusbaba (griep) was het begin niet zo hoopvol. Wel 10 vóór Steffenhagen maar toen 21 achter, waarna een ,,loei" van Jan Mulder de partijen weer op gelijke voet bracht. Wil Brokamp en Johnny Rep maakten er nog nóór de pauze 42 van. Na de hervatting heeft Ajax met een geweldige inzet en met een vuurwerk aan knallen op het Maastrichtse doel, zo'n 20 minuten lang het enthousiasme bij het publiek (13.000 man) op ouder wetse" wijze tot laaien weten te brengen. Op onbegrij pelijke wijze sprong de knikker" terug van onderkant-lat tot binnen kant-paal Het moet wel gezegd worden dat in deze fase .goalie" Mathijssen van MVV zijn club op de 42 hield. Maar goed er was weer .leven in de brouwerij", of liever gezegd: binnen de krijtlijnen. En het succes ging op zondag 12 januari jl. voort. Zelf wonnen we de lastige uitwedstrijd tegen Excelsior op Woudenstein. Het heeft er daar wel om gespannen. Van onze kant was het Ruud Geels die beide Ajax-doelpunten voor zijn rekening nam: via een penalty, al of niet terecht, kwam de eindstand op 2voor Ajax. Aangezien PSV thuis een veer moest laten tegen MVV (11) en Feyenoord in de allerlaatste fase van de wedstrijd tegen Rod a JC zich alle winst zag ontnemen (10) liepen we niet onaardig in Met volgende week: FeyenoordPSV Voor de goede orde: we traden ook ditmaal niet volledig aan. Nog steeds: ,,in de blessures." Bovendien, het bericht over het voorlopig niet beschikbaar zijn van Barry Hulshoff is wat betreft de tegenslagen wel aanleiding te verzuchten: komt er dit seizoen nu nooit een eind aan de teleurstellingen Uiteraard een tegenvaller voor Barry zelf in de eerste plaats! De Kienavond was andermaal een groot succes. We zouden kunnen spreken van een .uitverkocht huis". Wim Meester (Sr.) heeft zijn bevindingen daarover op papier gezet, waarvoor gaar ne uw aandacht op een der volgende pagina's. In ieder geval ook onzerzijds een ere-saluut aan de Clubavond commissie voor haar voortreffelijk werk, dank aan ALLE altijd zo milde gevers waaronder als vanouds Asbeek-Brusse, Bram Jansen, de gebr. Heemskerk (o.a. weer een pakje roomboter om het wild in te bradenandere namen zijn ons helaas niet bekend, maar dat neemt niet weg dat nogmaals we ALLE gevers (geefsters) onze erkentelijkheid betuigen en daarbij zo vrij zijn NU al de hoop uit te spreken dat voor de volgende Kien avond Dank u bij voorbaat. Een sfeervolle avond. De Nieuwjaars-receptie mocht zich dit jaar in een zeer grote belangstelling verheugen, zowel van de zijde der Officials alsook van de Pers waartoe het bewuste interview-Blankenburg natuurlijk wel aanleiding gaf. We meldden reeds eerder dat de Nieuwjaarsrede van voorzitter Van Praag elders in deze uitgave is afgedrukt. Deze bijeenkomst ter gelegenheid van de jaar- 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 2