rnel Don's BELKR BIESHAAR BELKR BIESHAAR haarverzorgers Carrosseriefabriek, Constructiewerkplaats, Automobiel spuit en moffelinrichtinq wedstrijd zijn de beide doelverdedigers de hoofdfiguren geweest. Reeds kort na de aftrap bepaalde de scheidsrechter dat SDW een strafschop mocht nemen. Rob Tervoort stopte het schot, middels een katachtige reactie. SDW bleef ondanks deze teleurstelling echter krachtig aan vallen en Rob Tervoort vervulde een hoofd rol, door diverse malen te bewijzen hoe belangrijk een doelverdediger kan zijn. Toen kwam het fatale moment voor SDW. Uit een voorzet, waarbij Gerard Staats de doelverdediger onder druk zette, liet deze de bal in eigen doel vallen. Simon Taha- mata bepaalde de stand op 02, door te laten zien hoe je een strafschop moet benutten. Kort voor rust schoot Ronald Klinkenberg, met een mooi doelpunt, ons naar 03. Herman Sterk had pech door met twee goede schoten de paal te raken. In de tweede helft heeft onze ploeg SDW stuk gemaakt door de bal rond te laten gaan en de duels te vermijden. Door doel punten van Simon Tahamata (kopbal) en Gerard Staats behaalde onze ploeg een goede 05 overwinning. Ajax A2Aristos A2 10 Deze wedstrijd was zo slecht dat een ver slag overbodig is. (Hr. v. d. Wal) Ajax BISpartaan B1 10 Na een pauze van 6 voetballoze-zon- dagen kon eindelijk weer gespeeld wor den en wel tegen De Spartaan. In het begin leek het erop dat De Spartaan beter door de „verplichte winterpauze" was gekomen dan onze jongens. Maar naar gelang de wedstrijd vorderde, kwa men wij steeds meer in ons spel. Hetgeen ons na rust, door een schitterend geno men vrije schop van Remco Muller, op een 10 voorsprong kwam te staan. Dit be tekende dat wij het jaar 1974 konden afsluiten zonder verlies. Hetgeen in 1975 nog maar eens gepresteerd moet worden. RAP B1—Ajax B2 Met enige angst in de voetbalschoenen trokken onze B2-junioren naar de Buiten- veldertse laan, om daar RAP te bestrij den. Niet zonder enige reden, deze angst, daar de thuiswedstrijd tegen diezelfde tegenstander kansloos met 15 verloren ging. Hoe vreemd kan de bal echter rollen. De eerste helft ging tamelijk gelijk op met iets betere kansen voor onze jongens, welke echter onbenut bleven. Na de rust namen we een verdiende voorsprong. Nico Besseling trof met een prachtig schot in de linker bovenhoek de roos. RAP kwam hierna opzetten; het tempo werd verhoogd en onze jongens kwamen onder druk te staan. Tien minuten later was de stand weer gelijk na een lelijke verdedigingsfout. Het laatste kwartier was echter weer voor Ajax. Er deden zich een paar hele mooie kansen voor, doch deze werden jammerlijk gemist. Al met al waren we toch dik te vreden met dit gelijke spel. Ajax Cl— DWS C1 Na onze nederlaag tegen DWS slechts één wedstrijd gespeeld en dan alweer de revanche. Bijzonder moeilijk, nadat het elftal vijf zondagen niet in het veld was geweest en daarbij nog ziekte van de spe lers v. Wees en v. d. Beid. Dit leidde tot diverse omzettingen, zoals Smit in de aan val en Bergsma als laatste man. Onze C1 startte fanatiek en heeft verder de eerste helft gedomineerd, terwijl de invaller, Hen- ny Holster, met een afstandschot ons een 10 voorsprong bezorgde. In de tweede helft kwamen we via Uitenbogaard (onze topscorer in de competitie met 9 doel punten) op 20. DWS bracht in deze stand verandering door 21 te scoren, waarna zich nog een zeer spannende strijd ontwikkelde. Met veel kunst en vliegwerk werd deze wedstrijd toch verdiend gewon nen, zodat we nu weer met DWS gelijk bovenaan in de competitie staan. Ajax C2St. Martinus C1 Ondanks enkele wijzigingen in het elftal speelde de C2 een goede wedstrijd. Door goed en snel te combineren, kon St. Mar tinus, dat over een aantal grote spelers beschikte, moeilijk aan de bal komen. Wij wonnen deze wedstrijd dan ook verdiend met 40, door doelpunten van Willems, Wolffgramm en Van Haarlem (2x). Neerlandia C1Ajax C3 10 Door verschillende veranderingen kwam dit elftal niet in z'n sterkste opstelling uit. Verder werd er verschrikkelijk slecht gevoetbald. Er was geen inzet, er werd niet gewerkt, iedereen dacht: het gaat wel goed. Een wedstrijd om snel te ver geten. RCM C2—Ajax C4 018!! Na vele weken van rust, door afgelas tingen, werd er eindelijk weer gevoetbald. Het doelpunten maken was men bij Ajax echter nog niet verleerd. Na een ruststand van 010, eindigde de wedstrijd in een 018 overwinning voor Ajax C4. Plantage Middenlaan 66 Amsterdam Telefoon 243220 AFC '34 A1—Ajax Al 1—3 In deze inhaalwedstrijd is onze A1 toch tot de overwinning gekomen; in het be gin zag het daar niet naar uit, want reeds na 5 minuten kwam de ploeg met 10 achter. Onze doelman, Rob Tervoort, be hoedde ons daarna voor een grotere ach terstand. De bakens werden toen ge zamenlijk verzet en na een goede breedte pass van Hans Suigerling, kon Herman Sterk met een laag schot gelijk maken (11). Na de rust ging onze ploeg doel bewust op winst spelen. Gerard Staats bepaalde de stand op 12, na een voor zet van Erik van Aken. AFC '34 kon zich niet meer losmaken uit de insluiting door ons elftal. Onze ploeg vergat echter de score te verhogen, door een aantal goede kansen te missen. Ver in de tweede helft bepaalde Ad Bouma, bij 'n doelworsteling, de stand op 13. Onze ploeg wacht nu de confrontatie met no. 2 op de ranglijst UW (12-1 -'75die een achterstand heeft van 3 punten (Uitslag 13 voor Ajax. Red.) Ajax A2Swift A1 81 Op een zeer moeilijk bespeelbaar veld moesten we aantreden tegen een voor ons altijd zeer lastige tegenstander. Er werd door ons echter vanaf het beginsignaal zeer goed gevoetbald. Niet te lang lopen met de bal en veel in beweging. Dit resul teerde in circa 20 minuten uit een doel punt van Weldam. Na een mooie combina tie maakte Letcher er 20 van. Met deze stand brak de rust aan. De tweede helft eenzelfde beeld. Goed breedtespel werd afgewisseld met zeer goede dieptepasses RIJKSSTRAATWEG 84 DUIVENDRECHT TELEFOON 020-354463-357919 Met Aiax-diploma 10% korting 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 17