rondom de jeugd Hugenholtz en Heemskerk hebben genoemd een persiflage van rechtspraak in aantal sterk groeiende zullen zijn. Dan bestaat er aanzienlijke kans, dat zij tot de status van A(larm)-Omroep gemakkelijk zullen doordringen. Niettemin blijf ik een weinig beducht voor een zekere inertie van departementale zijde. Op idem zoveel bijeenkomsten van de Nederlandse Juristenvereniging, die ik mocht bijwonen, werd de klacht gehoord, dat het ministerie, de staat dus, zich zo weinig stoorde aan de vrome wensen in die hoge vergadering van vaderlandse rechtskundigen na ampele voorbereiding kenbaar gemaakt. Wellicht is hier sprake van een rechtspsychologisch verschijnsel. Anderzijds weet ik, door toevallige omstandigheden, dat de huidige minister van Justitie, mr. A. A. M. van Agt, wel belang stelling koestert voor rechtsvragen, waarbij de sport in het geding komt, mitsdien ook voor sportproblemen met een juri- dieke achtergrond. Tijdens de laatste dagen van zijn hoogleraar schap aan de Universiteit van Nijmegen is daaromtrent wel het één en ander komen vast te staan. Zou derhalve een kentering van het getij op komst wezen, zo in de trant van dr. Abraham Kuijper's vermaard gezegde: ,,Zij kunnen niet wachten, geen dag en geen nacht"? En, mocht ik onverhoopt daarin mistasten, moet dan niet een initiatief-voorstel ergens in de parlementaire kring worden geboren? De hoogedelgestrenge dames en heren hebben, naar ik zo dacht, wel eens met betrekking tot minder belangwekkende (rechts)zaken de handen aan de ploeg ge slagen. mindere liefde voor een vereniging, die bij de afloop van het geding belang heeft, als lichtelijk bevangen dienen te worden beschouwd. Waardoor de volslagen objectiviteit der heren, al thans van één of meer hunner, een discussiepunt zou kunnen worden. Men weet het immers nooit voor honderd procent of een persoonlijke voorkeur of afkeur op de te nemen beslissing van enige invloed zou kunnen zijn. Wij allen blijven immers louter mensen, derhalve verre van volmaakt. Enkele slotopmerkingen. Een behoorlijk aantal jaren geleden heb ik het bestaan via een lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal hij is nog steeds een uitermate bekend volks vertegenwoordiger via het voorlopig verslag op de begroting van Justitie de vraag te laten stellen of er geen aanleiding zou wezen tot een afzonderlijke sportgeschillenwet. In de daarop volgende Memorie van Antwoord liet de minister verluiden waarschijnlijk voorgezegd door een regeringsambtenaar dat Z.E. eerst maar eens de mening van de KNVB terzake wilde afwachten. De Bond heeft overigens op dat stuk van zaken nooit gereageerd Nu mag worden gesteld, dat zodanige sportgeschillenwet vol strekt overbodig zou worden, indien, waarop in deze bijdrage werd aangedrongen, art. 1639 w BW een onverwijlde ver jongingskuur zou ondergaan en bovendien op korte termijn de Nederlandse samenleving zou afknappen op de terecht gewraak te partij-arbitrage. Intens valt te hopen, dat de voorstanders van modernisering enerzijds en uitbanning van hetgeen Ajax Al—DEM Al 4—0 In deze ongelijke strijd tegen een zwak DEM heeft ons elftal een eenvoudige over winning behaald. Door een surplus aan kwaliteit onzerzijds en een gebrekkige tegenstand werd er permanent op één helft gespeeld. Hannie Das opende de score, waarna Eddie Kraal met een machtige kopbal 20 aantekende. Gerard Staats was diep in de spits aanwezig om voor de rust 30 te maken. Na de rust een copie van de 1e helft, qua spelbeeld. Nico Kanon deed zijn naam eer aan, door met een kanonskogel, na een snelle solo, 40 te maken. DWS A2—Ajax A2 Na enkele weken van afgelastingen, kon den we dan eindelijk weer eens competitie spelen en meteen een zware wedstrijd tegen de bovenste. Op een prima te be spelen veld traden wij tegen DWS aan. In het begin namen wij een veldoverwicht, wat resulteerde in een paar prachtige kan sen, welke helaas niet benut werden. Zo als het in het voetbal zo vaak gebeurt, kreeg onze tegenpartij één kans en het was gelijk 10. Met deze achterstand gingen we de rust in. Na de thee wisten we met de wind mee gelijk te komen (11). Een prachtige solo van onze aan voerder Bart Knottnerus. De keeper van DWS ging echter bij dit doelpunt niet vrij uit. We zaten wel na deze treffer op de tweede goal te wachten, maar helaas dat gebeurde niet. We hadden het geluk niet aan onze zijde, want bij een aanval schoot Letcher tegen de paal. DWS nam een klein overwicht. Bij een vrije schop voor DWS stond één van hun aanvallers ongedekt. De speler maakte geen fout en het was 21. Jan Schipper redde nog één keer prachtig door tijdig uit z'n doel te komen en zich moedig voor de voeten van één van de DWS-ers te gooien, die was doorgebroken. We hebben nog kei hard gewerkt om gelijk te maken, maar het zat er helaas niet meer voor ons in. Jammer, want we staan nu 4 punten ach ter op de koplopers Blauw-Wit en DWS. Ajax B2—DCG B2 Na vele weken gedwongen rust wegens de vele afgelastingen, traden onze B2- junioren aan tegen DCG. De uitwedstrijd werd door Ajax met slechts 34 gewon nen, dus onze jongens waren gewaar schuwd. Ook nu bleek DCG een taaie tegenstander. Bij rust was de stand nog 00. De tweede helft begon gunstig. Reeds na 5 minuten trof Nicco Besseling met een droge knal doel, 10. Door dek- kingsfouten in onze achterhoede wist DCG echter gelijk te maken. Hierna ging Ajax meer en meer drukken en 10 minuten voor tijd werd, na een hevige scrimmage, een 21 overwinning behaald. Goed gedaan, jongens, doch besteedt op de trainingen wat meer aandacht aan het onderwerp „plaatsen van de bal", want dit was vanmiddag bepaald slecht ver zorgd, waardoor onnodig veel balverlies plaatsvond. DWS C2—Ajax C2 Ondanks dat onze keeper Sjaak Storm nog niet in het doel stond, kon de C2 bin nen vijf minuten een 01 voorsprong nemen. Uit een voorzet van Leo Willems knalde Otto v. Haarlem raak. Gelukkig kwam Sjaak aanrennen en konden wij vol ledig verder voetballen. Het werd al snel 02 door een prachtig afstandschot van Maurice v. Zijst. Ajax was heer en mees ter op het veld. DWS werd volledig weg gespeeld door goede aanvallen van onze jongens, doch de afwerking mankeerde. Er ontstonden benarde momenten voor het DWS-doel. Jammer genoeg kon DWS net voor rust uit één van de weinige aanvallen een fout van onze achterhoede afstraffen (12). Na rust weer hetzelfde beeld. Ajax veel sterker. Veel doelrijpe kansen, doch het duurde nog lang voor Maurice v. Zijst aan alle onzekerheid een einde maakte. Uit een corner van René Enthoven schoot Maurice raak (13). Dit was tevens de eindstand. Een goed gespeelde wedstrijd, jongens, met veel inzet. Vol houden zo! SDW A1—Ajax Al 0—5 In het eerste gedeelte van deze harde 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 16