Ajax 3Blauw-Wit 2 (22) - Jan van Doorn en Johan v. d. Water in actie tegen de vijandelijke verdediging met een prachtige verre lob de gelijkmaker, toen hij de doelman ver voor zijn doel zag staan. Toen Wim Stuut daarna binnen de beruchte lijnen onderuit werd gehaald, benutte aanvoerder Joop de Vries de toegekende strafschop koelbloedig (21). Van mede-koploper Hoofddorp werd in de Haarlemmermeer met 01 gewonnen. Vooral in de eerste helft speelde het hele elftal voortreffelijk voetbal. Op een uitstekend bespeelbaar veld ging de bal van man tot man. Jan Ferron was de grondlegger van het winnende doelpunt. Hij kwam een veertig meter met de bal aan de voet op, gaf een bekeken pass naar Wim Schuffelen, die deze actie fraai afrondde (01). We hopen dat dit elftal op dezelfde voet zal doorgaan en indien mogelijk de concurrentie op grotere achterstand zal weten te zetten. Ajax 5 boekte dit keer twee overwinningen en één nederlaag. Op eigen veld werd KDO uit De Kwakel voor de tweede maal verslagen. Dit keer werd het 32, waarbij Ajax een zeer goede eerste helft speelde. KDO werd van het kastje naar de muur gestuurd. Jan Fleysman (2x) en Rob Rein, met een achteloos hakballetje, zorgden voor een ogenschijnlijk beslissend lijkende 30 voorsprong. In de tweede speelperiode waren de rollen omgekeerd. Ajax speelde veel te nerveus en plaatste geen bal meer goed. Onze voorhoede werd slechts sporadisch gevaarlijk en vergat ook te storen. Twee defensie-fouten werden genadeloos afgestraft, maar gelukkig waren de KDO'ers erg slordig met hun kansen, zodat het 32 bleef. Een oppermachtig Ajax benutte uit de vele scoringskansen er slechts twee om Rivalen op een beslissende achterstand te zetten. Voor rust liep Rob Rein door op een dieptepass en kogelde via de handen van de doelman raak, na de thee slalomde Cor van Eyden alleen door de Rivalen-defensie en scoorde 02. Rivalen was definitief verslagen en wij kregen nog legio kansen om de stand veel verder uit te bouwen, maar benutten die niet. Tien minuten voor tijd werd het door een toevalstreffer zelfs nog 12 en dreigde er nog een gelijkspel, maar een sterk spelende defensie, met Ronnie van Ling, Freek Post en Henk de Jong aan het hoofd, hield gelukkig het hoofd koel, waardoor de ver diende punten meegingen naar De Meer. Van Rood Wit A werd met 02 verloren. Aanvankelijk was de tegenpartij sterker en zij scoorde dan ook (01). Lang zamerhand nam Ajax echter het initiatief over en moesten de rood-witten terug. Toen Rood Wit A uit een buitenspelsituatie 02 scoorde, geloofden onze spelers er niet meer in en was de nederlaag een feit. Ajax 6 heeft een moeilijke periode achter de rug: twee neder lagen en twee gelijke spelen. Gezegd dient echter te worden dat drie van de vier tegenstanders serieuze titelkandidaten waren. Koploper ASVK werd een 00 gelijkspel afgedwongen in een 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 12