amateuroverzicht Slijterij-Wijnhandel De Unie de heer De Wit is gehoord, over het beleid van het bestuur in deze moet worden gestemd, zullen de drie bestuursleden uiter aard daarbuiten blijven. De bijeenkomst zal wel door voorzitter Van Praag worden geleid. Aan de heer De Wit zal voor de a.s. vergadering de keus worden gelaten tussen twee data. Hierna komt nog ter tafel het clubhuis voor de jeugd. De heer Deegen deelt mede, dat de Welstands-Commissie het ge wijzigde ontwerp opnieuw heeft afgekeurd. Nadat ook de heer Klok nog een toelichting heeft gegeven, wordt besloten deze zaak bij de wethouders Verheij en Lammers aanhangig te maken. (Na bovenstaand ,,neen" volgde tot veler verrassing Sinter klaas mocht het op 23 november jl. zeggen toch een ,,ja". De ,,hoera-stemming" hierdoor verdween weer, toen Henk Tim man werd gebeld met: het is toch ,,neen". De allerlaatste berichten zijn, dat het nu alsnog definitief ,,JAÜ!" is en het zou ook wel eens tijd worden Red.) De rondvraag. Daarin vraagt de heer Van Wijk om informatie over een rapport, uitgebracht aan het gemeentebestuur inzake de toekomst van het betaalde voetbal in Amsterdam. De heer Klok wil eens iets meer weten over het contract met het Olympisch Stadion betreffende aldaar te spelen wedstrijden. De heer Timman geeft hier de nodige inlichtingen alsook op de vraag aangaande de gereserveerde plaatsen voor de leden in het Olympisch Stadion. De heer Middendorp citeert een lofwaardig artikel uit ,,De PSV-er" onder het hoofd „Bravo Ajax" aangaande een in 1934 weergaloos gespeelde wedstrijd tegen The Corinthians in Engeland. (Hebt u ook in ons deeember-nummer kunnen lezen én zien wie dat destijds presteerden. - Red.) Dan noteren we nog als sprekers de heren Schoevaart (aan staande Jeugdtoernooi), Potharst inzake aankoop Steffenhagen en verkoop van de spelers Wever en Cleton, terwijl Jan ook nog een artikel in „Accent" aanroert, waarin met betrekking tot een Ajax-bestuurslid ook de naam van Leo Hom voorkomt. Na enige discussie over al deze punten is de vergadering klaar. Ruim 11.00 uur (23.00 wel te verstaan is het als de voor zitter met een laatste hamerslag iedereen goede reis naar huis toe wenst. door W. F. SCHOEVAART en W. W. HEISTERKAMP Ajax 3 was een van de elftallen, die het minste last had van de terreinafkeuringen in de afgelopen weken. Vijf maal kwam dit team binnen de lijnen en moest daarin drie verliespunten toe staan. T egen 't Gooi werd een monsteroverwinning geboekt (112). Met de rust was het nog 30, maar na de pauze werden de Hilversummers totaal overklast en vielen de goals als rijpe appelen. Johan van de Water (4x), Jan van Doorn (2x), waaronder een zeer fraaie kopbal, Teun Bogaard, Frans Gtoo- tenboer, Rolf Grootenboer, George Dekeling en Jan Buskermolen zorgden voor de treffers. De uitwedstrijd tegen Zilvermeeuwen werd een 00 score. De Zaankanters kregen daarmee wel iets te veel en het was vooral hun doelman die een Ajax-goal in de weg stond. De achterhoede had een vrij rustige middag. Ook tegen SDW werd een punt verspeeld. Ajax was gedurende de hele wedstrijd sterker, maar het probleem was weer eens het scoren van onze voorhoede. Na een kwartier kwamen we zelfs met 01 achter bij een van de schaarse SDW-aanvallen. Pas kort na de hervatting wist Johan van de Water de score gelijk te trekken. Aan de Kruislaan tegen JOS werd het een 23 overwinning, maar lange tijd heeft de dreiging van een nederlaag er in ge zeten. Ajax was veel sterker, maar miste vele kansen en stond bij de rust zelfs met 10 achter, mede door een black-out van onze doelman. Halverwege de tweede helft werd het zelfs nog 20 tegen alle verhoudingen in. Toen moest er iets gebeuren en Ajax speelde alles of niets. Wim Stuut, ingevallen voor de geblesseerde Herman Landman, ontfutselde op het middenveld de bal aan zijn tegenstander, passeerde nog twee man en scoor de beheerst 21. John van Meerlant scoorde kort hierna de gelijkmaker en Rolf Grootenboer zorgde vervolgens voor een verdiende, maar benauwde 23 zege. Tegen koploper Blauw-Wit werd het 22 en dat betekende dat de achterstand op een zelfde marge bleef. Het was een zeer goede wedstrijd van beide kanten, waarin Ajax een 10 voor sprong nam via een kopbal van Rolf Grootenboer. Maar nog voor de rust was dit veranderd in een 12 achterstand, waarbij het geluk bepaald niet aan onze kant was. Na de thee een zo nodig nog sterker Ajax en dat resulteerde in de gelijkmaker van Arie van Eyden. Aan beide zijden ontstonden daarna nog kansen en laatstgenoemde speler was kort voor tijd nog het dichtst bij een doelpunt, maar zijn schot ketste via de lat het veld weer in. Ajax 4 staat bovenaan in de reserve tweede klasse KNVB, af deling B. Ook al is dit dan nog niet de eindstand, we vinden het desatniettemin een fraaie prestatie van coach Been en zijn team. In de uitwedstrijd tegen SEC in Soest werd het weliswaar 00, maar de kans op een overwinning was erg groot. Doelpunten maken schijnt bij alle amateurelftallen van Ajax toch een moei lijke zaak. De thuiswedstrijd tegen Rood Wit A werd een 21 overwin ning. Op een slecht bespeelbaar veld (er was reeds een wed strijd op gespeeld) werd een tactisch sterk Ajax de Noord- Amsterdammers toch nog moeilijk de baas. Schuiven op een der gelijk terrein behoorde tot de onmogelijkheden en de bal werd dan ook direct, over ruime afstanden, van man tot man gespeeld. Toch kwamen we met 01 achter te staan, met welke stand tevens de rust aanbrak. Na de thee scoorde Jan Buskermolen W. W. Wassenaar Bols - De Kuyper Albert Cuypstraat 206 - Amsterdam Legner - Levert Telefoon 724905 Floryn - Bokma DE KUYPER VIEUX, de Vieux met de Franse brandy 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1975 | | pagina 11