JL ROCHAS van de voorzitter monsieur after shave De Engelse kruiser „Ajax" bracht een bezoek aan Amsterdam. Captain Bates met officieren er beman nine: waren irasl in ons Stadion Ik wil u ditmaal eens iets vertellen van de aanwezigheid van Ajax op de Algemene Vergadering Betaald Voetbal d.d. zater dag 16 november jl. Uit de notulen citeer ik o.a. van de rond vraag: ,,Ajax (de heer v. Praag - Red.) stelt aller eerst de arbitrage-commissie aan de orde. Door de beperkte samenstelling van zo'n commissie, drie personen waarvan er twee min of meer partij-gebonden zijn, komt de verantwoordelijkheid zijns inziens teveel op de schouders van de voorzitter. Spre ker geeft in overweging zo'n commissie uit te breiden met twee neutrale mensen. Overigens merkt hij nog op, dat de lijst van de arbitrage-commissie reeds tiental len jaren oud is. Hij stelt dan ook ver nieuwing of uitbreiding voor. Wat de scheidsrechters-commissie betreft blijft spreker van mening dat hier geen clubgebonden mensen in horen te zitten. Ten aanzien van de TV-uitzending Feyen- oordBarcelona merkt spreker op, dat het in het verleden altijd zo geweest is, dat de dag tevoren, wanneer er gespeeld werd, zelfs al waren dat amateurs, nooit toestemming is gegeven voor een TV-uit zending. Men moet zich afvragen waar het begrip: algemeen belang, begint en ophoudt. Ér is altijd nog radio. Spreker zou duidelijk genotuleerd willen zien, dat hiermede een precedent geschapen is. Ten aanzien van de arbitrage-commissie zegt de voorzitter (mr. J. Hogewoning - Red.) toe de juristen in het bestuur te zullen vragen hier een notitie over te ma ken. De conclusie van deze notitie zal in de eerstvolgende bijeenkomst in januari a.s. aan de vergadering worden voorge legd. Wat de scheidsrechters-commissie betreft, in het betaald voetbal spelen clubgebon den personen nu eenmaal een rol. Ook in het bestuur zitten clubgebonden mensen. Zij komen echter, naar zijn mening, in vol doende mate voor het algemeen belang op. Er zijn bovendien nog twee veilig heidskleppen ingebouwd; ten eerste ge schiedt de aanstelling van de scheidsrech ter op professioneel niveau, terwijl de be oordelingscommissie ook niet-clubgebon- den personen zijn. Erkennende dat de situatie misschien niet volmaakt is, zal ook deze zaak aan het einde van het sei zoen geëvalueerd worden. Wat de TV-uitzending FeyenoordBarce lona aangaat, was er volgens mr. H. geen sprake van een precedent, omdat de uit spraak onderwerp van discussie in het be stuur is geweest. Er is daar geen enkel verschil van mening dat voetbalwedstrij den op de TV zo goed mogelijk moeten worden voorkomen. Dat neemt niet weg, dat je er soms niet onderuit kunt, zoals bij FeyenoordBarcelona. De openbare me ning zou zich anders tegen je keren. Geen precedent dus; er worden constant ad hoc- beslissingen genomen." Zo, u was even ter vergadering in Zeist. Verder vraag ik uw aandacht voor een citaat uit een artikel ,,VVCS-service voor groot en klein", voorkomende in ,,De Con tractspeler" nr. 5 dd. oktober 1974; dit blad is het officieel orgaan van de VVCS (Vereniging van Contractspelers). We lezen dan o.m.: „Economisch zwakke spe lers ontvangen tevens een coulantere be handeling, wanneer zij naast de gratis (dit woord staat cursief gedrukt - v. P.) juri dische bijstand ingevolge het VVCS-NVV- lidmaatschap, tijdens arbitrage-zaken, kantonrechter, strafzaken, huurkwesties, autoschade-geschillen, geschillen met de bedrijfsvereniging voor de Raad van Be roep (Sociale Wetgeving), fiscale zaken e.d., geconfronteerd worden met extra kosten als gevolg van proceskosten." U herinnert zich ongetwijfeld de (arbi trage-) zaak-Notten, waarbij René op grond van zijn lidmaatschap: VVCS-NVV, ROCH AS-PARIS Importeur: B.I.E.O.-Amsterdam BSÉÉS1 èsisviss---;:

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 6