Don's haarverzorgers Dan moeten we snel overgaan tot de gewone zaken, met name de achter ons liggende voetballerij. Want als je eenmaal met die rijke Ajax-geschiedenis bezig bent, kun je wel eindeloos doorgaan Maar het gebeuren van vandaag blijft toch nóg belangrijker Goed, vroegen we ons de vorige keer af of die 1O tegen Antwerp FC, hier in het Olympisch Stadion behaald, wel vol doende zou zijn voor de volgende ronde. Nu, het heeft er wél om gespannen. Het léék er aanvankelijk op, dat het op Deurne geen ,,Hel" zou worden en dat de onzen de situatie gemakkelijk aankonden; reeds na elf minuten had Ruud Geels succes. Én Ajax bleef veruit de toon aangeven én de 45.000 toeschouwers zagen een show die het aankijken volkomen waard was. Zouden de Amsterdammers, klassen sterker dan de Belgen, na de rust de score nog met enkele doelpunten opvoeren? Het liep anders. Al spoedig was het met de aanwezigheid van Johnny Rep en de Belg De Saeyers gedaan, toen dezen zich in de boksring waan den en voor beiden de rode kaart verscheen. (Johnny is intussen door de UEFA voor drie wedstrijden geschorst.) Toen, helaas, was er het moment van een waarschijnlijk minder geconcentreerde Piet Schrijvers en het scorebord toonde: 11! Dat gaf bij ons een terugslag, terwijl Antwerp FC zijn kans rook. Een absoluut ten onrechte gegeven strafschop aan de gast heren, die dit presentje gaarne benutten, bracht de stand op 21! En toen was er geen moois meer aan. Hard, harder tegen hard en harder. Nog een rel over een afgekeurd Antwerps doel punt buitenspelen toen was het gelukkig gedaan. Onze betere totaal-score maakte, dat we inderdaad een ronde verder kwamen en wel tegen een oude bekende: Juventus uit Turijn. Maandag 25 november 1974. Van een regenachtig Schiphol, waar bovendien de wind flink tekeer gaat, vertrekt het Ajax- team naar Turijn, om daar woensdagmiddag 27 november jl., des middags om drie uur, te spelen. Met aanvankelijk nog een vraagteken: de stad van Juventus is in mist gehuld en het is niet zeker dat daar geland kan worden. Uiteindelijk gaat de ,,kist" toch starten; indien Turijn slecht blijft", gaan we naar Genua en vandaag per bus verder. Achteraf bleek het nogal mee te vallen; de Martinair-machine overigens juist terug van zijn vlucht met de twee kapers naar Tunis leverde het Ajax-gezelschap in Turijn af. Daar was reeds technisch-directeur Hans Kraay, die zondags tevoren de aanstaande tegenstanders had bekeken. Overigens zag het er, wat de samenstelling van onze ploeg betreft, weer niet best uit. Nog steeds geen Brokamp (mag pas na 15 december a.s.), zoals gezegd: Rep geschorst, Ruud Geels geblesseerd en toen tijdens de wedstrijd na een kwartier Horst Blankenburg er ook nog (met een lichte hersenschudding) uit moest, leek het zeer slecht te worden. In dat ogenblik van: Horst-eruit, was er enige verwarring bij ons, waarvan de thuis club profiteerde en een 1O voorsprong wist te nemen. Geluk kig wisten we de schade hiertoe te beperken en zit er dus nog alles in (voor een ronde verder) op 11 december a.s. in het Olympisch Stadion. Wat de normale competitie betreft: tegen de FC Utrecht in de Domstad moesten we één punt laten (11Lang hadden we de leiding, doch de Stichtenaren, opgezweept door een fanatieke aanhang, wisten hun schade te beperken. Jammer. Zondags daarop Haarlem thuis, de huidige hekkensluiter. Het werd een 4O overwinning, en aangezien ,,de concurrentie" t.w. PSV tegen Telstar in IJmuiden en Feyenoord tegen Sparta, het niet verder bracht dan resp. 22 en OO, blijft er volop spanning. Voor de Beker-competitie hebben we de eerste ronde ook achter de rug. Helmond ÏSport momenteel de ploeg waarover Co Prins het leadership" heeft kwam naar de Meer en had uiteraard weinig kans. Dat bleek ook wel uit de uitslag: 80. Gelet op de kansen had de score nóg hoger kunnen zijn, doch het was ruimschoots genoeg. Twee strafschoppen zaten erin verdisconteerd: Geels benutte er één (scoorde nog tweemaal Arnold Mühren nam nummer twee voor zijn rekening, terwijl Jan Mulder, Rep, Arie Haan en Willy Brokamp voor de rest zorgden. Een slecht begin van december. Op de eerste dag van de laatste maand van 1974 een fikse nederlaag in Alkmaar tegen AZ '67 (3—0). Ja, wat hiervan te zeggen. Het zat er voor ons gewoon niet in. Horst Blankenburg was er gelukkig weer bij, doch de druk op onze verdediging was te groot. In de eerste helft konden we het nog redden, mede doordat AZ een penalty miste. Ruud Krol was intussen uitgevallen, Henk van Santen kwam er in. Doch op het middenveld en daardoor ook in de aanval ging er te weinig van de onzen uit. Veel balverlies, wel hard werken, doch helaas te weinig rendement. De Alkmaarders natuurlijk bijzonder gelukkig. Als kampioenen werd na afloop een ere-rondje gemaakt. De club heeft nu al reeds een goed seizoen: Ajax geklopt! En zo denken er meer over! Naast andere nare situaties, waarin Bestuur en Ledenraad de laatste tijd betrokken worden, was er kortelings ook de inmid dels bekende zaak-Piet Keizer. Leest u daarover elders in dit nummer wat onze voorzitter ervan schrijft. Met de herdenking van 40 jaar Ajax-Stadion is er nog een jubi leum aan de Middenweg, nl. dat van het echtpaar Lens. Tegelijk met de opening op 9 december 1934 namelijk trad Jan met zijn vrouw bij Ajax in dienst. Eerstgenoemde als zeer bekwame ,,groundman"moeder Lens waste jarenlang de Ajax-shirtjes en -broekjes plus wat er zo al niet bij kwam. Dat laatste is inmiddels in andere rappe handen (van de dochter) overgegaan, zoals Jan ook al lange tijd is gepensioneerd. Maar nog steeds verblijft het echtpaar Lens op de Ajax-grond. Tijn heeft het echtpaar geïnterviewd en hierover kunt u op de andere bladzijden lezen. Jan en moeder Lens, nog vele jaren in goede gezondheid! Door de ,,40 jaar Ajax-Stadion" herdenking is het ons beslist onmogelijk alle kopij in deze uitgave te verwerken. Blijft o.a. voor de volgende keer liggen een eerste verantwoording van de binnengekomen gelden voor het Jubileum-cadeau, alsook een verslag van de Ledenraadsvergadering d.d. 14 november jl. Geachte lezersschare ,,de maat is vol Met andere woor den: dit moet het einde zijn. Rest ons nog u allen aangename en sfeervolle feestdagen toe te wensen, met een prettige jaarwisseling. En een voorspoedig 1975 natuurlijk. Laten we het daar voorlopig op houden. T. M. Sr. Plantage Middenlaan 66 Amsterdam Telefoon 243220

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 5