giroie <aijax- €d) ra d) O (d) fed) O O/ra cf de visdag Zo ging de meute dan weer, op zondag 6 oktober, met „Maarse en Kroon" naar het viswater. De ploeg was als altijd kleurrijk uitgedost, zodat een late boemelaar, die om omgeveer half zeven langs ons vertrekpunt kwam, dacht dat we van een car naval kwamen. Wat de stemming in de bus betrof: ouwe-jongens. Het bekende gesnoef van: zó-een-kanjer en zó'n groot aantal enz. enz. Enfin, de resultaten liegen er niet om; die kunt u aan het einde van dit verhaal rustig bestuderen (reeds in het vorige clubblad gepubli ceerd. - Red.) Degenen die nooit vermeld worden, dat zijn de organisatoren: Cor la Fleur, als hoofd-surveillant, en zijn secondanten Karei van Mourik, Frans Louwaard, Cor Timman en Frans de Breet. Het werk wat deze mensen verrichten, vóór en op de dag zelf, is onvoorstelbaar. Waarvoor wij ze dan ook vanaf deze plaats hartelijk danken. De rit ging naar Avenhorn en de strijd aan de waterkant was groot. Het geroep: VIS!! was niet van de lucht. Tussen de pauzes was het weer smullen geblazen. Oom Bram kwam al vóór het vissen met heerlijk krentebrood op de proppen en op het veld waren weer alle soorten dranken. Dries Blankers kwam met worst, en de heren Hanny (met blauwe sporthoed), Wim en Jan Hoopman zorgden als gewoonlijk voor zure haring en fruit. Het transport van de fourage, hengels, wormen enz. werd ver zorgd door de bandenkoning Frans de Breet (firma ABI Auto banden) mét speciale Ajax-service. Tijdens de smulpartij op de akkers was Cor Deegen zo netjes om alle banenenschillen in zijn mooie nieuwe schoudertas te stoppen. Het liep hem toen een beetje uit de hand, omdat ieder een er wat in gooide, zodat het allengs een zwaar karwei werd. Wat de visserij zelf betreft, het was weer een eerlijke strijd, omdat iedereen dezelfde hengels met snoer en wormen in de hand kreeg, als altijd gratis ter beschikking gesteld door Evert Borman. Om pl.m. half 4 waren we in Amsterdam terug. Thuis lekker even opfrissen en om 6 uur met het „MEISSIE" naar het Euro motel. Daar was het weer grandioos. Gezellig borreluur en voor treffelijk het diner. Een heerlijke stemming; eten, dansen en prijzen halen. De tijd gaat dan eigenlijk te snel. Tante Leen vergastte ons weer op oude en nieuwe liedjes, met begeleiding van Harry de Groot, die door drukke werkzaamheden 's morgens helaas niet mee had kunnen gaan vissen. Tot besluit van haar optreden zong Tante Leen haar „rode rozenlied" en mocht daarna onder spontaan applaus rode rozen in ontvangst nemen. Dank Tante Leen, dank Harry. Het was allemaal prachtig. De verdere muziek werd prima verzorgd door het „Trio Mierto" ofwel „de Toffe Jongens uit Noord". Als je nu zo'n dag meemaakt, geeft het je als lid of donateur van Ajax een grote voldoening, dat er altijd weer mensen zijn, die zich inspannen om b.v. zoals vandaag zo'n visdag te organi seren. En dan, ze zeggen weieens: och Ajax is een zaak, dat heeft niets met clubliefde te maken Dat is niet waar. Ja, het is zonde dat er niet meer mensen de clubavond bezoeken. Zij doen zich daardoor werkelijk veel te kort. Als je zo'n brief leest die onze Piet van Dijck vanuit het ziekenhuis heeft ge schreven, dat hij er zo graag bij geweest zou zijn, ja, mensen, er bestaat ontzettend veel clubliefde bij Ajax. Omdat Ajax op deze dag niet speelde, was ook onze secretaris de heer Jan Westrik van de partij, wat zeer op prijs gesteld werd. Piet van Dijck's VIS-TANTE is nog door Luuk opgebeld, maar ze was niet thuis. Waarschijnlijk omdat ze wist dat Piet toch niet mee kwam. Vanuit de feestavond zijn er nog groeten uitgegaan naar de drie ziekenhuis-patiënten t.w. Karei v. d. Toorren, Jan Bind en Piet van Dijck, alsook aan de zieke Jan Hoopman. Allemaal van harte beterschap en vlug gezond en spoedig weer in ons midden. W. MEESTER ZATERDAG 25 JANUARI 1975 Voor inlichtingen en kaarten: de heer F. J. de Breet, telefoon 924720 of 940156 Tevens nadere inlichtingen in het Ajax-Restaurant Allaaf! 35

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 35