BRILLEN Oogmeting Slijterij-Wijnhandel De (Jnié van het veld. En gezellig! ledereen kwam. Vreselijk leuk. Dat mis je toch wel een beetje: de gezelligheid zoals we vroeger hadden. Ajax is een zaak geworden. Dat gaat misschien wel een beetje ten koste van de gezelligheid. Toch, het bestuur is altijd even hartelijk en aardig. Jan kan het ook nog steeds goed met de spelers vinden. Altijd even prettig. Wat we allemaal gedaan hebben; op Voorland zorgde ik voor de koffie. Op zondagmorgen zo rond kwart voor acht ging ik al met ketels warm water naar de kantine. Stromend water was daar niet. Alleen een butagasstelletje. Zorgde ik ervoor dat er koffie was wanneer de eersten kwamen. Altijd eerst een bakkie koffie bij Moeder Lens. Koffie of chocola. Ik deed het altijd graag: wassen, schoonmaken, koffiezetten enz. enz. De architect van het stadion, Daan Roodenburgh, noemde mij wel eens Haar lemmerolie. Overal goed voor. Maar ach, wat geeft dat. We hadden er plezier in en de mensen waren altijd erg dankbaar. We hebben nog steeds veel vrienden en kennissen. Tevreden We hebben hier steeds aanloop. De heer Koolhaas komt altijd een paar keer per jaar bij ons aan. lederéén wipt zo wel eens even binnen. Allemaal even aardige mensen. Hoe heet die ook weer die Engelse trainer ja, Walter Crook, komt nog ieder jaar bij ons langs. Spelers komen wel eens 's morgens gauw bij mij een bakkie koffie halen, misschien omdat hun vrouw tje nog niet wakker was, ik weet het niet, maar goed, ze weten dat het hier goed zit. Momenteel verzorg ik ook de koffie en thee (met citroen) voor de administratie, voor mijnheer Kraay, trainers en masseur, spe lers. Daar gaat wel veel tijd in zitten, maar dat geeft niet. Om half tien is er de eerste koffie en om half vier is er de laatste thee met de vitamientjes (citroen). Leuk werk, want ik zei je al, stil zitten kan ik niet. Naar een voetbalwedstrijd kijken kan ik niet. Als Ajax speelt, ga ik altijd wel kijken hoe druk het is. Maar als ik onze spelers zo hard zie vallen of dat zij schoppen krijgen, daar kan ik niet tegen. Ja, omdat ik maar één partij zie, daardoor komt dat. Jan gaat wél altijd kijken. Ook wanneer Ajax op de televisie speelt, ga ik een blokje om. Pas als Jan roept dat ze met een paar doelpunten vóór staan, kom ik binnen. Ik kan er niet tegen. Zeg, moet je nog een lekker bakkie, ja toch zeker ik heb er nog een heerlijk koekje bij Ja, Ajax we horen er gewoon bij. Ik wil natuurlijk ons hele maal niet ophemelen of zoiets, maar al bestaat Ajax nog 200 jaar, ik geloof toch niet dat de club nog ooit zo'n stel als Jan en ik zal krijgen. Geloof je ook niet?? Natuurlijk, bij Ajax is wat veranderd, alles is gemoderniseerd, het valt niet meer te ver gelijken met jaren terug. Als je het nu vergelijkt met dié tijd en hoe we het nu hebben, dan hebben wij het toch rijk Er zijn altijd mensen die nooit tevreden zijn. Maar mensen van onze leeftijd hebben wel degelijk de echte armoede gekend. Tegenwoordig is die er niet meer. ledereen heeft het goed. Alleen is het vaak zo, dat men steeds méér wil hebben. Nooit tevreden. Ik begrijp dat niet. Kijk nu naar ons huisje. Het is niet groot, maar voor ons genoeg. Het is misschien niet modern ingericht, maar alles is netjes en schoon. Daar hou' ik van. Oók van regelmaat en alles op tijd. Ja, over tevreden, neem nu Ajax. We zijn gewoon erg verwend. En als het een béétje minder gaat, is er gelijk paniek. Het gaat Ajax toch goed en zo lang het Ajax goed gaat, gaat het ons niet slecht. Maar we hoeven toch niet altijd aan de top te staan. Dat kan niemand. Het Ajax-Stadion weg uit Oost? Kan niet! Dat hoort hier en dat moet hier blijven. Het is hier toch reuze gezellig. Moet je al die mensen zondags zien, die langs ons raam lopen. Waaronder vele bekenden. We hebben dan doorlopende voorstelling. Ik kan mij het Ajax-Stadion nergens anders voorstellen. Wij hebben hier ook al zoveel meegemaakt. Onvoorstelbaar. Als je daarover praat, val je van het één in het ander. We hebben van alles meegemaakt. Het gebeurt b.v. ook wel eens, dat dr. Rolink met iemand binnenkomt, die zich niet helemaal lekker voelt. Kan hij W. W. Wassenaar Albert Cuypstraat 206 - Amsterdam Telefoon 724905 DE KUYPER VIEUX, de Vieux met de Franse brandy De zaak met de enorme sortering Bols - De Kuyper Legner - Levert Floryn - Bokma of zij even bij mij op bed liggen? Zet ik gauw een bakkie thee. Komen ze allemaal van bij! De mensen die wij kennen zijn allemaal even aardig. En voor keur heb ik niet. Ja, vroeger, Jantje Stam en nu misschien de Mührentjes. Ach nee, ik mag ze allemaal graag. Ja, in veertig jaar kun je een hoop meemaken. Maar het belangrijkste is, dat Jan en ik altijd met plezier hier hebben geleefd en gewerkt. Wanneer je je werk niet meer met plezier kunt doen, moet je wat anders zoeken. En je moet ook wat voor een ander over hebben. Elkaar helpen vind ik het belangrijkste. Wanneer we dat niet meer willen, kunnen we wel ophouden. Ajax ja we horen er gewoon bij, niet? We zijn een deel van de inventaris geworden. Allebei nog goed gezond, hebben een leuk huisje, wonen frank en vrij, mijn liefje, wat wil je nog meer Nou jongen, maak er maar een leuk verhaaltje van. We hebben wel wat afgepraat Nee, Jan is niet zo'n prater. Hij is ook nogal doof. Ja, met het gehoorapparaat hoort ie nog wel wat, maar zonder dat helemaal niets. Jammer dat ie nu een beetje ziek is, maar dat komt wel weer goed TIJN MIDDENDORP Bent u kwaliteits- en prijs bewust? Al drie generaties lang een begrip in Amsterdam Grote internationale collectie brilmonturen Alles wordt in eigen werk plaats gemaakt, waardoor snelle aflevering Vakmanschap en perfectie een eerste vereiste Foto-artikelen 1e klas kleur- zwart-wit afwerking JAVASTRAAT 117 TELEFOON 350117 Leverancier van alle ziekenfondsen 33

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 33