Bennie M HenrT henrï HENRI VOOR SFEER EN MÉÉR! BELFORT RESTAURANT-HOTEL henrï henrï henrï ROSARIUM AMSTELPARK DE HOP AMSTELPARK HENRI SMITS CATERING SERVICE Sigarenmagazijn uennie rluller Voorverkoop alle wedstrijden óók uitwedstrijden Ajax Toto - inleveringsadres voor Ajax- B.P.C.- Spartaan - Maccabi - S.V.A. Haarlemmerstraat 96 telefoon 22 04 31 keerde terugspeelbal. Weer kwam de mentaliteit terug, zodat wij volkomen verdiend gelijk konden maken uit een strafschop (Schroder). Daarna hebben we de winst nog laten liggen, maar iedereen was wel tevreden met het gelijke spel, zodat we 2 pun ten vóór blijven op Blauw-Wit. Ajax B2Rap B1. Een zwarte zondag in de competitie voor Ajax B2-juniores. Met 15 werden onze knapen van Voor land gespeeld. Een verklaring? De fysieke kracht van onze tegen stander was natuurlijk doorslaggevend, maar toch een 15 nederlaag is te veel van het kwade, jongens. Ga eens wat foutjes bij jezelf zoeken en zorg ervoor, dat deze zware nederlaag op de eerstvolgende competitiezondag gewroken wordt. DWS C1Ajax Cl. Ook al een zwarte zondag in de geschiede nis van de C1-juniores, door de 50 nederlaag tegen DWS. Afgaande op de eerste helft kwam deze nederlaag bijzonder onverwacht, want over het geheel genomen hadden onze C1- jongens het betere van het spel. Evenals de eerste helft begon DWS de tweede helft sterk offensief, wat resulteerde in een 10 voorsprong via een terecht toegekende strafschop. Direct hierna kwam DWS, volgens velen via een buitenspeldoelpunt, Zomaar in de Amsterdamse Beethovenstraat Verrassende keuken, redelijke prijzen, air-cond. 3 minuten van het RAI Congrescentrum Geopend van 10 tot 24 uur, zondags gesloten Beethovenstraat 55 - Tel. 020-791706 Het gemakkelijkst bereikbare trefpunt voor zakenlunches, recepties en partijen Internationale keuken. Hotel alle kamers met douche en toilet Restaurant geopend van 8 tot 24 uur, ook zondags Surinameplein 53 - Tel. 020-174333 Het fleurigste steakhouse van Amsterdam Gemoedelijke herbergsfeer met terras en rozentuin. Grill-specialiteit. Rustiek café Uniek voor zakenlunches en recepties 400 parkeerplaatsen Geopend van 10 tot 24 uur Europaboulevard, Park-ingang t.o. de grote hotels - Tel. 020-444085 Uniek in Nederland. Helemaal buiten tussen de vogels en togh in Amsterdam Café-restaurant met pergola en groot zonneterras met ligstoelen aan de karpervijver met fontein, om zo maar eens te zonnen of voor een onvergetelijke trouwreceptie Europaboulevard, Park-ingang t.o. de grote hotels - Tel. 444550 Gespecialiseerd in de verzorging van uw parties bij u thuis, in bedrijf of kantoor. O.a. zaken lunches, diners, recepties, koude buffetten, hors d'oeuvres, cocktail snacks enz. Beethovenstraat 55 - Tel. 020-791706 op 20 en toen demonstreerden onze jongens een zwakke men taliteit door zich volledig te laten overbluffen. Volkomen onnodig liep DWS uit tot 50, omdat een aantal jongens na de snelle 20 achterstand de moed volledig in de schoenen liet zakken. Hopelijk trekken we lering uit deze wedstrijd en is dit mentaal zwakke optreden een eenmalige gebeurtenis. Ajax C2Lijnden C1. De C2 van Ajax kwam al snel op een 10 voorsprong op het zeer zwaar bespeelbare tweede veld van Voorland. Uit een goede 12 combinatie op links (Leo Willems-Maurice van Zijst), kon Maurice de bal in de uiterste hoek schuiven. Er volgden nog enige kansen, doch de scheids rechter en de grensrechter van de tegenpartij vormden een ,,mooi" duo. Bijna elke Ajax-aanval werd afgevlagd wegens buitenspel. Dit gebeurde vaak niet terecht. De rust ging in met 10. In de tweede helft wederom een sterker Ajax, doch doel punten kwamen er niet. Eindelijk ging de bal zeker een meter over de doellijn bij Lijnden, doch de scheidsrechter liet door speten. Lijnden putte hier moed uit, begon aan te vallen en kreeg zowaar een penalty cadeau. Dit betekende 11. Ook Ajax mocht, vlak voor tijd, een penalty nemen, doch Tinus van Teunen- broek miste helaas. Al met al een spannende wedstrijd, die Ajax eigenlijk had moeten winnen. Ajax C3Slotervaart Cl. Na de misstap tegen DWS C3 heeft onze C3 zich gelukkig weer hersteld met een 30 overwinning tegen Slotervaart C1, welk elftal in deze competitie op de onderste plaats staat. Toch ben ik met deze uitslag niet tevre den, omdat er aan onze kant verschrikkelijk slordig met opge legde kansen wordt omgesprongen. Daar komt nog bij, dat er ook zondag teveel met de bal gelopen werd in plaats van deze het werk te laten doen. Ja, mijne heren, dit is toch het geheim van voetballen. De bal moet het werk doen. Jaap v. d. Loo, weer hersteld van zijn liesblessure, smaakte het genoegen twee doelpunten te maken. Ronald Eilts was de maker van het overige doelpunt. Een beetje gelukkige goal, moet ik zeggen. Ik moet toch stellen, dat onze C3 niet zo goed draait als in het begin van de competitie. De lijn is er een beetje uit. En daar over gaan we een dezer dagen na de training eens over praten. In elk geval zijn de twee punten weer binnen. De weg naar het kampioenschap is nog lang. Daarom, mijne heren, er zal voor gewerkt moeten worden, elke wedstrijd weer. Ajax C4Meerboys C2. Er zou Ajax een zware wedstrijd wach ten, want Meerboys had enkele Cl-spelers opgesteld. Meerboys startte dan ook zeer sterk en Ajax kwam de eerste vijf minuten onder druk. Toen was Ajax ook warm gedraaid en men begon de bal van man tot man te spelen en de doelpuntenmachine kwam op gang. De ruststand was dan ook 71 in het voordeel van Ajax. Na de rust was er bij Meerboys weer versterking aangerukt. Het mocht echter niet baten. Einduitslag 111. Het laatste kwartier moest Ajax met 10 man spelen, doordat er 3 spelers geblesseerd raakten. ZONDAG 10 NOVEMBER Elinkwijk A1Ajax Al. Op een goed, maar zwaar bespeelbaar veld heeft de A1 tegen een positief spelend Elinkwijk de negen de overwinning in successie gepakt. Van meet af aan werd de tegenpartij met goed opbouwend voetbal teruggedrongen. Dit resulteerde in een doelpunt van Ad Bouma. Na dit goede begin sprongen onze jongens te slordig met de kansen om. Dit was voor Elinkwijk het sein om met counters het spel te verplaatsen. Door een fout, waarbij onze gehele achterhoede niet vrijuit ging, kwam Elinkwijk langszij, 11. Onze doelman Rob Tervoort be hoedde ons voor een achterstand met twee goede acties. Kort na rust maakte Gerard Staats binnen 3 minuten 2 doelpunten. Door de juiste pressing te spelen van onze ploeg bij balverlies, kon Elinkwijk zijn spel niet meer ontplooien. Het spel bereikte een goed niveau en Ad Bouma bepaalde de eindstand op 14. Simon Tahamata soleerde nog eens door de gehele achterhoede, wat resulteerde in een strafschop. Hans Singerling vergat deze 30

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 30