w/AMSTEL^ Sv BIER rondom de jeugd ZONDAG 27 OKTOBER Ajax AlHaarlem Al. Dit was de topper in de interregionale competitie. Haarlem had 1 verliespunt, terwijl Ajax alle wed strijden had gewonnen. Van begin af aan speelden onze jongens een sterke wedstrijd. Bouma opende voor ons de score, doch Haarlem kon door een foutje van onze doelman spoedig gelijk maken. Door een prachtig doelpunt van Gerard Staats namen wij weer een voorsprong (21). Hoewel er nog een paar moeilijke momenten voor ons doel plaatsvonden, waaronder een bal tegen de paal, kregen we door goed open spel de wedstrijd volledig in handen. Wat resulteerde in nog 2 goals, zodat we met een 41 voorsprong konden gaan thee drinken. Na rust bleven we voortdurend sterker en konden Jaap Staats en Bouma de stand op 61 brengen, waarna Haarlem zich gewonnen gaf en Ajax rustig de wedstrijd kon uitspelen. DCG B2Ajax B2. Ondanks erbarmelijke weersomstandig heden traden onze B2-juniores aan tegen DCG. Door het zware veld was goed voetbal praktisch onmogelijk, dus moest er ge werkt worden. Vlak voor rust nam Ajax door Hannie Beyne (je ziet, Hannie, nooit de moed laten zakken) een verdiende 01 voorsprong. Vlak na rust maakte DCG gelijk door een penalty (overigens een krijgertje" van de ref). Onze jongens lieten zich niet ontmoedigen en scoorden meteen weer: 12 (Beyne). Ajax bleef drukken en hierdoor vielen een paar onge looflijke gaten in onze verdediging. Waar was de noodzakelijke rugdekking, heren?? Vijf minuten voor tijd 32 voor DCG. Een wanhoopsoffensief van Ajax was het gevolg. En wat een droom leek werd werkelijkheid. Door doelpunten van Beyne en Jansen kwam de 34 overwinning tot stand. Proficiat, jongens. Het lijkt erop dat we de opgaande lijn nu te pakken hebben. Hou den zo. DWS C3Ajax C3. Een ietwat gehavend Ajax C3 junioresteam heeft bij DWS dan eindelijk zijn eerste nederlaag moeten incas seren. Gehavend omdat Viggo Waas door griep gekweld werd en een andere vaste steun van dit elftal het blijkbaar noodzake lijk achtte af te schrijven, omdat hij zo hoog nodig naar Feyen- oordAjax moest. Hij dient echter wel te beseffen, dat zijn eigen elftal i.e. de C3 voorrang heeft boven het ,,duel der gigan ten" in de Kuip. Dat wast echter niet het water van de zee, dat wij deze wedstrijd geheel onnodig verloren hebben, want met de wind mee in de eerste helft hebben we diverse doelrijpe kansen om zeep gebracht. Maar ook tegen de wind in, zagen wij zelfs nog kans twee uitgelezen kansen te verprutsen. Ja, mijne heren, jullie hebben de mogelijkheid om deze wedstrijd te winnen in eigen hand gehad, maar niet benut. En dan krijg je loon naar werken. Een harde wet in de voetbalsport. Maar daarom niet getreurd, want de C3 staat nog steeds bovenaan, maar we spreken wel af, dat dit niet meer gebeuren mag. FIT C2—Ajax C4. Voor Ajax C4 stond een zware wedstrijd te wachten tegen FIT C2, want op de ranglijst stond FIT 1 punt achter. Vóór de aanvang van de wedstrijd heeft de leider de ploeg gewaarschuwd, dat zij alle zeilen moesten bijzetten. De jongens hadden dat wel ter harte genomen, want na 10 minuten stond Ajax met 02 voor. Doch toen vonden zij de voorsprong genoeg en begon men te stuntelen. Dit leidde tot 2 gave tegen doelpunten, zodat de rust met een 22 stand kwam. In de rust is er een hartig woordje gesproken door de leider. Dit wierp dan ook vruchten af. Ajax speelde weer voluit en wist 2 doel punten te maken (24). Dit was tevens de eindstand. De overige wedstrijden werden afgelast door slechte toestanden van de velden. ZONDAG 3 NOVEMBER Hollandia AlAjax Al. Tegen een laf spelend Hollandia heefl de A1, zonder een goede vorm te etaleren, een eenvoudige over winning behaald. Deze wedstrijd leek op een verplicht nummer en werd als zodanig afgewerkt. Vóór de rust scoorde de uit hel middenveld opkomende Joop Staats, uit een trekbal van Rob Kok, 01. Rob Kok bepaalde de ruststand op 02 na een korte solo. Na de rust probeerde Hollandia de stand zo laag mogelijk te houden en speelde hoog-uit met 2 spitsen. Laat ir de tweede helft maakte Rob Kok 03 en de achtste overwin ning op rij was een feit. Blauw-Wit B1Ajax BI. De met spanning tegemoet geziene uitwedstrijd tegen Blauw-Wit is in een gelijk spel geëindigd (22). Dit was wel de beste verhouding, alhoewel Ajax dé kansen gehad heeft. Door een fout in de achterhoede kwamen wij met 10 achten. Maan we stonden snel op 11. Uit een schitterende voorzet van André Brandenburg kopte Van de Hengst raak. Na rust kwam Blauw-Wit op 21 door een ver Sint en Piet blijven komen Voor de kinderen voor allen 28

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 28