Tonnie Pronk amateuroverzicht SPORTHUIS door W. W. HEISTERKAMP en W. F. SCHOEVAART Helaas moeten we wat de competitie betreft beginnen met een opmerking. De overvloedige regenval van de laatste weken heeft niet alleen voor de landbouwers nadelige gevolgen gehad, ook Koning Voetbal kreeg zijn deel. De KNVB gelastte enkele keren het gehele amateurprogramma af met het oog op de slechte toestand van de velden. Wie schetst echter onze verbazing, toen wij, zelfs in de afdeling Amsterdam, op verschillende ter reinen toch vriendschappelijke wedstrijden gespeeld zagen wor den, kennelijk toch met toestemming van de vertrouwenslieden en de consuls van de gemeentelijke sportvelden. Was zo'n alge hele afkeuring misschien toch niet wat voorbarig? En dan nu toch de competitie voorzover deze werd afgewerkt. Ajax 3 Doordat de wedstrijd tegen JOS 2 werd afgelast, deze wordt nu op 29 deccember a.s. gespeeld, kwam het derde tweemaal op eigen veld binnen de lijnen. Tweemaal werd het ook een draw. Tegen Haarlem 3 werd het 22 in een wedstrijd waarin Vrouwe Fortuna ons niet toelachte. John van Meerlant en John van Helvert zorgden voor de beide Ajax-treffers, bij de twee Haar lem-goals ging onze doelman Cok Hoogenboom helaas niet geheel vrijuit. Tegen Volendam 3 bleef de stand dubbelblank. Bij vlagen werd er zeer goed gevoetbald en vooral in de tweede helft had Ajax toch wel een doelpunt verdiend. De doelman van de wijdbroeken dacht daar bepaald anders over en verdedigde zijn heiligdom vakkundig, ondanks enkele gevaarlijke acties van Johan van de Water. Hans de Vos, gelegenheidsvleugelverdediger, en Herman Landman, voorstopper, waren ditmaal uitblinkers in de defensie. De achterstand op onze eeuwige rivaal bleef daarmee twee punten. Inmiddels echter heeft stadgenote Blauw-Wit, dit seizoen gepromoveerd, stevig de leiding in handen in de reserve eerste klasse. Aangezien wij de blauw-witten nog tweemaal zullen ontmoeten zit er nog van alles in. Op één van de „regenachtige" weekenden, zondag 2 december, waren wij weer eens te gast in Bussum bij de tweede klasser BFC (vroeger waren wij nogal eens deelnemer aan het Cees Boerhout-toernooi). Op het fraaie complex aan de Meerweg, op een uitstekend bespeelbaar veld, ontspon zich een spannend duel tussen twee bijna gelijkwaardige ploegen. Voor de rust zagen wij kansen van Johan v. d. Water, John van Meerlant en Teun Bogaard, na fraaie combinaties, niet het gewenste resultaat opleveren. BFC deed het beter en leidde met de rust zelfs met 20. Na de thee speelde Ajax sterker, er was meer initiatief en er was meer durf om aan te vallen. Arie van Eyden bracht met een fraaie solo de achterstand terug tot 12 en Johan van de Water bracht na een lange trap van dezelfde Arie van Eyden de partijen op gelijke voet. Jan Buskermolen, goed meegekomen bij een van onze talrijke aanvallen, reageerde attent op een terugspringende bal door deze direct in de goal te plaatsen (2—3). Het was een uitstekende oefenpartij, waabij men elkaar van weerskanten liet voetballen. Rest ons nog het bestuur van BFC te danken voor de prettige ontvangst. Ajax 4 handhaaft zich nog steede in de top van de reserve tweede klasse KNVB en heeft slechts één punt achterstand op het lei dende AFC 3. Van Zwaluwen Vooruit 2 werd gewonnen met de kleinst moge lijke score (10). De combinaties kwamen op het slechte veld niet zo best tot hun recht en pas in de tweede helft, toen er meer pressie uitgeoefend werd op het vijandelijke doel, kwamen er duidelijk kansen. Eén daarvan werd uiteindelijk door Wim Thiel benut. Tegen mede-koploper Elinkwijk 2 werd in Utrecht een 02 voor sprong in het laatste kwartier onnodig verspeeld. Rob Ombre had de score reeds na enkele minuten geopend, toen hij een goed genomen hoekschop van Wim Schuffelen fraai inkopte (01). Kort na de hervatting was het Wim Thiel, die goed doorzettend voor 02 zorgde op het scorebord. Toen kwam dat beruchte laatste kwartier. Tegen de verhouding in scoorde Elinkwijk 12. Daarna gebeurde er van alles wat in strijd was met de spelregels. Uit één van de toegekende vrije schoppen aan Elinkwijk scoorden de blauw-witten de gelijkmaker (22). Tegen het altijd sterke NFC 2 bleef de stand in Amstelveen 00. Elftalleider Rob Been berichtte ons dat wij een goede wedstrijd speelden, zeker een klasse sterker waren, maar on danks vele kansen, niet tot scoren konden komen. Ajax 5 speelde tegen WA 3 een zeer goede eerste helft en nam door Jan Hoopman en Ruud Wiffrie een verdiende 20 voorsprong. Enkele seconden na halftime gaf de arbiter om, zelfs voor VVA- spelers onbegrijpelijke reden, een penalty cadeau, halverwege de tweede helft, gevolgd door een tweede. Beide buitenkansjes werden door de rood-zwarten gretig aanvaard en benut. Het Ajax-team raakte hierdoor steeds meer van de kook en moest kort voor tijd zelfs nog een derde treffer toestaan. Eén ding moet ons toch nog van het hart en wel het volgende: verschillende spelers hebben moeite om beslissingen van de scheidsrechters te aanvaarden, maar ook al druisen deze be oordelingen van de leiding dwars tegen alle regels in, wanneer hij eenmaal gefloten heeft is een beslissing in het algemeen niet meer te herroepen. Al het gekrakeel werkt verder alleen nog maar nadelig. Tegen WMS 3 zagen wij op het hoge achterveld een oppermach tig Ajax-elftal met 51 zegevieren. Eigenlijk was het aantal doelpunten nog te klein, omdat de buitenspelval onze aanvallers onnodig vaak te machtig was. Rob van Coblijn (3x) en Jan Hoopman (2x) scoorden om de beurt. Het tegendoelpunt van WMS was een eigen inzet van de goed spelende Rob Rein na een misverstand met Dirk Spits. Ajax 6 speelt met wisselend succes en staat na zes wedstrijden halver- Wij verzorgen uw gehele sportuitrusting Ajax-leden op vertoon diploma 10% korting voor uw voetbalartikelen Adidas - Puma - Quick Helanca trainingspakken Middenweg 147 (t.o. Emmakerk), tel. 946257 26

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 26