Aan onze Werkende-, Ondersteunende en Buitengewone Leden, alsmede Juniores, Pupillen en allen die Ajax een warm hart toedragen. L.S., Het mag inmiddels als algemeen bekend worden verondersteld, dat op 18 maart a.s. onze club Ajax het feit hoopt te herdenken dat zij 75 jaar geleden werd opgericht. Dat was min of meer een hèr-oprichting, immers slaan we ons archief eens op, dan lezen wij dat de kern: F. Stempel, C. R. Reeser en H. D. Dade, die een convocatie dd. 14 maart 1900 tekende, en welke oproep aldus luidde: Met dezen noodigen ondergeteekenden U beleefd uit, a.s. Zondagmorgen 18 Maart ten 9 3/4 Ure in een der bovenzalen van Café „Oost-Indië Kalverstraat No 2 ons met Uwe tegenwoordigheid te vereeren, ter bespreking tot oprichting eener geheel nieuwe Voetbal Vereeniging" ook betrokken was bij de voetbalclub, die in 1893 het levenslicht aanschouwde, korte tijd „Union" was geheten, doch (we citeren verder) .na een paar maanden in „AJAX" werd herdoopt, met veel bezwaren te kampen had, voor naamlek op financieel gebied Echter, er waren ook nog andere oorzaken die moeilijkheden deden ontstaan en die uiteindelijk de bijeenkomst op 18 maart 1900 nodig maakten om vooral organisatorisch geheel opnieuw te beginnen. En nu zijn we drie-kwart eeuw verder, in welke achter ons liggende jaren Ajax in Nederland een onnavolgbare staat van dienst heeft opgebouwd en zich daarbuiten een grote naam in het wereld-klasse voetbal heeft verworven. Zeker, in het verleden was er wel een enkele periode, die minder glansrijk was als we gewend zijn, maar ook steeds keerde Ajax na korte tijd weer terug naar haar plaats: aan de top! Dit mede als gevolg van een altijd voortreffelijke organisatie, die zo langzamerhand al een even grote bekendheid heeft, als de prestaties op voetbaltechnisch gebied. VIJF EN ZEVENTIG JAAR. De viering hiervan zal primair liggen in het grote INTERNATIONALE JEUGD-TOERNOOI, te houden van 24 t.m. 31 mei 1975 en waaraan vooraanstaande teams als die van FC Barcelona, Leeds United, FC Benfica en FC Anderlecht als buitenlandse gasten, alsmede Feyenoord, PSV en FC Den Haag, met natuurlijk Ajax, zullen deelnemen. Is er juister besluit denkbaar dan een herdenkingsfeest als het onderhavige te wijden aan de jeugd, de jeugd die bij Ajax altijd zo'n belangrijke plaats heeft ingenomen en tot onze grote successen heeft bijgedragen. VIJF EN ZEVENTIG JAAR AJAX. Bij een verjaardag behoort, menen wij, de aanbieding van een cadeau en we hopen dat u deze mening deelt. Voor het verwezenlijken hiervan heeft zich onderstaand Comité gevormd, dat wel al reeds enkele suggesties heeft gedaan (o.a. is gedacht aan een elektronisch scorebord, zoals ons dat b.v. van Wembley bekend is), doch uiteraard zijn nog geen definitieve stappen ondernomen, omdat natuurlijk ook een grote rol speelt over hoeveel geld wij straks kunnen beschikken. Er vanuit gaande dat u met het bovenstaande instemt, verzoeken wij u uw bijdrage via één der onderstaande rekeningen aan ons over te maken. In het clubblad zullen wij u regelmatig op de hoogte houden aangaande de stand van zaken. Gaarne bij voorbaat onze dank voor uw gave; wij zouden het op prijs stellen deze binnenkort te mogen ontvangen, opdat wij ons zo spoedig mogelijk kunnen gaan oriënteren omtrent de aard van het geschenk. Met clubgroeten, Hoogachtend, Het Comité 75 jaar Ajax W. F. Volkers, voorzitter M. J. W. Middendorp, secr.-penningmeester Drs. L. van Wijk C. Muller A. Brandsteder J. de Boer Jr. H. Kattenburg (namens ondersteunende leden) Gemeente Giro M 11890 - Postgiro 1329273 - Ned. Middenstandsbank, Amsterdam, bijk. Oosterpark 89, rekening nummer 696720.051. Alle rekeningen staan op naam van: M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp. Gelieve te vermelden: Geschenk 75 jaar Ajax. 25

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 25