de bouwmeester aan het woord Op de feestavond, die het slot vormde van deze onvergetelijke dag, werd Daan Roodenburgh (t) als erkenning voor zijn schitterend werk ten gunste van Ajax onderscheiden met het Ere-lidmaatschap De overdekte tribune biedt plaats aan pl.m. 4500 toe schouwers, waaronder begrepen zijn pers- en official-plaatsen. De daar tegenover liggende open-zittribune biedt eveneens plaats aan pl.m. 4500 toeschouwers. De beide staantribunes achter de doelen kunnen elk 6500 toeschouwers bevatten. Totaal 22.000 plaatsen. De volgende aannemers hebben hun medewerking verleend: - voor de hoofdbouw, de N.V. Ned. Bouw- en Aanneem Mij., Amsterdam; - voor aanleg en draineering van velden en wegenaanleg, Gebr. Schetters Co., Amsterdam; - voor centrale verwarming en warmwatervoorziening, de firma Klinkenberg, Amsterdam; - voor electrische en geluidinstallatie, de firma Alberts Kluft, Amsterdam; - voor hekwerken en de kaartverkoophuisjes, de firma van Outeren Esser, Den Haag. Tenslotte nog enkele détails: De bouw duurde ca. acht maanden. Er hebben ca. 200 arbeiders aan medegewerkt. Er zitten 1000 palen - mille colonnes! - in den grond en er zijn een millioen steenen verwerkt. Het geheel beslaat 5i H.A., er is 11.000 M2 wegdek In hoeverre ik aan mijn opdracht heb voldaan, laat ik natuurlijk geheel aan uw beoordeling over, wel moet mij echter wat van 't hart dat is, dat hetgeen bereikt is, geschiedde in de meest prettige samenwerking van opzichters en arbeiders, aannemers, onderaannemers en de voor naamste gemeente-diensten. Is het niet verheugend, dat Ajax met haar voortvarend bestuur 't heeft aangedurfd, om in deze tijden van werkloosheid en depressie, een zoo groote onderneming tot stand te brengen? Ik wil dan ook deze gelegenheid benutten door alle medewerkers hartelijk dank te zeggen voor hun arbeid. M. J. Roodenburgh 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 20