marius koolhaas: 18 De Bestuurskamer 1934 Dames en Heeren, Mag ik u namens het bestuur der A.F.C. ,,Ajax" hartelijk welkom heeten in ons nieuwe Ajaxstadion. Dat zoo velen naar hier zijn gekomen om met ons te vieren den groot sten feestdag van onze vereeni- ging n.l. DE OPENING VAN ONS NIEUWE HOME, dat stellen wij op zeer hoogen prijs. Een speciaal woord van wel kom tot U, Dr. Vos, die als vertegenwoor diger van het Gemeente Bestuur zoo vrien delijk zijt het Stadion officieel te openen, het bestuur van het I.C.A. met aan haar hoofd Dr. De Hartogh aan wien Ajax van daag zeer zeker een woord van hartelijken dank mag richten voor den grooten stoot, die hij gegeven heeft om Ajax in de Ge meente Amsterdam te behouden. Bestuur- deren van den K.N.V.B., A.V.B., A.K.V.B., Zustervereenigingen enz., wij danken U hartelijk voor Uwe tegenwoordigheid. Dames en Heeren, over de Ajaxgeschiede- nis zal ik hier niet uitweiden, die is U allen reeds voldoende bekend, daar dit te veel tijd in beslag zou nemen en ik bang zou zijn, dat de wedstrijd AjaxStade Frangais in verband met de duisternis niet uitgespeeld zou kunnen worden. Ik wil hier slechts uiting geven aan onzen groo ten dank aan onzen Architect, den Heer J. Roodenburgh, die in zoo'n kort tijdstip, in April n.l. viel mij de groots eer te beurt de eerste paal te slaan, op de plaats waar een zestal maanden geleden nog een boer derij stond, dit prachtige gebouw te doen verrijzen. En zooals U ziet heeft dezen be kwamen Architect, die bij den bouw in de eerste plaats zijn groote liefde voor zijn Ajax liet spreken, ervoor zorggedragen, dat het knusse, het intieme van ons oude veldje, waar wij zooveel lief maar ook wel leed met elkander gedeeld hebben, be waard is gebleven. Natuurlijk moeten wij Uwe clementie in roepen, dat nog niet alles geheel voltooid is, maar wij meenden met de opening niet 1974

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 18