de stad amsterdam en ajax Ik spreek mijn vreugde uit over de opening van dit grootsche en fraaie Ajax-stadion en wensch het bestuur en de leden der vereeniging van harte geluk ermede. Dit evenement is een bekroning van Uwen arbeid gedurende een lange reeks van jaren in dienst van de voetbalsport en een welverdiende belooning voor de geestdrift en de hardnekkigheid waarmede Ajax voortdurend gestreefd heeft de leden der vereeniging, wat hun prestaties aangaat, in technisch en sportief opzicht op te voeren tot de hoogste capaciteit. Voor Amsterdam is deze gebeurtenis evenzeer van bijzondere betekenis, omdat een voortreffelijke en vrij constant spelende voetbalclub de allerbeste propaganda beteekent voor de sport, vooral wanneer deze wordt beoefend in een omgeving, welke aan het publiek de noodige accomodatie biedt. Amsterdam heeft zich dan ook alle moeite gegeven om, in samenwerking met den voortref felijken bouwmeester, van deze voetbal-arena een uitnemend geheel tot stand te brengen, dat in alle opzichten gelegenheid biedt aan de verlangens van het meest verwende voetbalpubliek te voldoen. Ik verwacht veel voor de ontwikkeling van de voetbalsport in Amsterdam van de opening van dit stadion. Wanneer Ajax blijft voortgaan aan de leden in te prenten, dat sportiviteit in elk opzicht gaat boven al, wanneer het op deze wijze de edelste karaktereigenschappen blijft aankweeken, dan zullen zich nog een groot aantal geslachten aangetrokken gevoelen tot deze, Uwe vereeniging, welke dit streven paart aan de beste resultaten, welke in een ongekend aantal kampioenschappen tot uitdrukking komen. Het zij mij vergund den wensch uit te spreken, dat het kranige bestuur van Ajax tot in lengte van jaren op zijn bekende, krachtige en doelbewuste wijze leiding moge blijven geven aan deze glorieuze voetbalclub, tot heil van de sport en van vele generaties van jonge Amsterdammers. Dr. I. H. J. VOS, wethouder der gemeente Amsterdam 9 December 1934 Het Stadion uit de hooirte

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 10