van de voorzitter after shave Ik heb en het verheugt mij dat te kun nen zeggen een bijzonder, ja vriend schappelijk contact zowel met de heer Jacques Hogewoning als met de heer Ton Zwikstra. Beiden bekleden, zoals bekend, belangrijke posten in het Sectiebestuur Betaald Voetbal van de KNVB; daarbij echter verhelen genoemde heren niet, dat ze (beiden) geen verstand van voetballen hebben. Dat lees en hoor je van de heer Zwikstra, waaraan ter verduidelijking nog wordt toegevoegd, dat hij nog nim mer het zweet van de kleedkamer geroken heeft De heer Hogewoning verklaart zelf: dat hij niet gebonden wordt door kennis van zaken in voetbal Zulks is op zichzelf niet zo heel bijzonder: gaan we een trapje hoger, dan vernemen wij uit „Overpeinzingen", een artikel van de hand van de heer Jos Coler (zie ons vorig clubblad), dat de voetbal-anteceden ten van de nieuwe president van de FIFA, dr. Joaó Havelange, te verwaarlozen zijn. Waar de ontwikkeling van het voetbal zo wel organisatorisch als technisch steeds meer specialisatie vereist en all-roun ders" in dit opzicht nu eenmaal niet voor het oprapen liggen, is, nogmaals, de hier boven aangehaalde situatie niet onge woon. Wel zal het geboden zijn, gelet op die zo juist gememoreerde ontwikkeling, dat er over en weer een goed overleg is, ook met de clubs, nu er onder deze zijn die de laatste jaren door veelvuldig verblijf in het buitenland vanwege de Europa- en UEFA-Cup-wedstrijden, grote ervaring hebben opgedaan. Nog sterker zal dat owsfSclJI if 1 i i' I p 1 1 ROCH AS-PARIS Importeur: B.I.E.O.-Amsterdam FC AmsterdamAjax 12 - Vrije schop van Gerrie Mühren treft doel overleg moeten plaatsvinden wanneer het gaat om de belangen van die clubs, met name, laat ik maar gewoon zeggen: het gebruik van hun spelers voor de wedstrij den van het Nederlands Elftal. Want wat proclameert de heer Zwikstra na de wedstrijd ZwedenNederland en thousiast: Oranje moet de boer op en Méér demonstratie-duels Tournee door Zuid-Amerika Brengt een kwart miljoen dollar op enz. enz. Inderdaad, dan blijkt dat de heer Zwikstra geen verstand van voetballen heeft en zich bovendien vóór het lanceren van boven staande uitroepen niet bewust is wat een reis neen, een tournee nog wel door Zuid-Amerika betekent. Zowel wij als Feyenoord die zich overigens mét de andere clubs ten aanzien van de trip nog wat op de vlakte hield als 'n AC Milan, Celtic, Benfica, Real Madrid hadden hem van hun ervaringen kunnen vertellen. Waarbij zou blijken dat er naast organisa torisch en voetbaltechnisch ook nog een belangrijke medische zijde aan dit geval zit. Bijvoorbeeld onze dr. Rolink had hem daarover haarfijn kunnen inlichten. Na tuurlijk, zakelijk is het aardig zo'n som metje in de wacht te slepen en het verdienen van geld daarbij voor de selectie is zeer aantrekkelijk, maar dat moet allemaal gebeuren met de spelers, zijnde de kostbare investering van be paalde clubs. En die hebben dat geld echt niet uitgegeven voor voetbalavonturen van de KNVB. Wel (dit ter verduidelijking en voor de goede orde) voor het Neder landse publiek, waarvan die clubs op hun beurt ten aanzien van hun bestaansrecht, afhankelijk zijn. Daarom zal het Ajax- bestuur nimmer toestemming verlenen voor, zoals in dit geval, een onverantwoor delijk gebruik van zijn spelers. Trouwens, was de lof jegens onze natio nale ploeg er nog na FinlandNederland? Is men zeker gedurende de gehele tournee van de aanwezigheid van Cruijff, Neeskens en ook Rensenbrink? Dat er spelers zijn, die wel eens extra willen verdienen begrijpelijk maar gaan hun gedachten daarbij ook uit naar Zuid-Amerika? Herinneren wij nog onze eindeloze reis naar Buenos Aires, de ge volgen van de injecties (pas veel later na terugkeer in ons land!), het tijdsverschil, niet te vergeten: de tegenstanders, die er 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 6