BODEGA HAARUITVAL? KALEND? KAAL? STAR TOP HAARWERKSTUDIO'S gespeeld. Ik stond ergens in mijn eentje hoog in de tribune en vroeg mij steeds weer af of dat nu wel „mijn" jongens waren die daar voetbalden, zo enorm goed. Maar in plaats dat we met de rust met 40 voorstaan, is het slechts 10. De tweede helft was wat minder, maar toch wel goed. We houden de voor sprong tot enige minuten voor tijd, toen Rinus Israel de bal per ongeluk op zijn schoen krijgt en 11 scoort. Man, ik was dood ziek. Verschrikkelijk. Als je verdiend verliest, heb ik er natuur lijk geen vrede mee, maar de teleurstelling is sneller voorbij. Nor maal ben ik bij een wedstrijd vreselijk gespannen. Dat komt omdat je nooit weet wat de wedstrijd zal brengen. Voetbal is keihard. Vooral het profvoetbal. Tegenslagen zijn er veel en moeten toch overwonnen worden. Geestelijk krijgen de spelers enorme opdonders. Voetbal is ook onzeker, omdat alles afhan kelijk is van mensen. Je hebt met mensen te maken die kunnen falen of slagen. Het risico om te falen moet natuurlijk zo klein mogelijk gemaakt worden, maar je blijft altijd afhankelijk van mensen van vlees en bloed. Ajax Als ik omkijk naar mijn Ajax-tijd, kan ik uit de grond van mijn hart zeggen dat het geweldige jaren zijn geweest, die een groot deel van mijn leven zijn geworden. Misschien wel een wat té groot deel, want er zijn tijden geweest dat ik iedere dag in het stadion was. Zéker bij de trainingen om toch maar bij de jongens te zijn en ook zómaar, als er eigenlijk niets bijzonders was, moest ik gewoon even naar het stadion, even praten met de mensen en dan weer terug. Ze zeggen wel eens, dat het dan een ziekte wordt, en een beetje is dat wel waar. De laatste tijd echter probeer ik hoofdzakelijk op medisch advies de be trekkelijkheid van alles in te zien en de zaken wat van mij af te zetten. Prettig vind ik dat niet, want ik wil niets liever dan bij-de- jongens-zijn. Maar het werd soms ook wel te veel. Wat ik ook doe is scouting. Toentertijd vroeg Michels mij om bepaalde spelers eens te gaan bekijken. Daarna rapporten op maken. Leuk werk. Alles wordt van een speler genoteerd. Samen met Haarms hebben wij b.v. Blankenburg naar Ajax gehaald. Michels wilde namelijk een vervanger hebben voor Vasovic. Terug in Nederland informeerden wij Michels, dat een tweede Vasovic niet bestond, maar dat er wel een ander soort „Aus- putzer" aanwezig was, die je min of meer kon beschouwen als een extra middenveldspeler. Dat was dan Horst Blankenburg. Andere spelers zoals Arie Haan en Johnny Rep heb ik jaren begeleid. Dan ben je wel een beetje trots, als je diezelfde jongen(s) bij de WK in West-Duitsland ziet voetballen. Dat geeft je veel voldoening. Een andere functie in Ajax?? Eh ja, ik wil je wel zeggen dat ik in eerste instantie wat voelde voor de „job" die Dick Boering nu heeft: commissaris Algemene Zaken. Ik ben ook gevraagd om mij kandidaat te stellen. Dat heb ik niet gedaan, omdat ik tóen juist van mijn huisarts te horen kreeg mij een beetje rustig te houden. Ik ambieerde die baan wel. Maar ja, ik ben nu ook tevreden. Over voetbal, over Ajax, raak je eigenlijk nooit uit gepraat. Of ik nog een wens heb Hoe bedoel je Je hebt al zoveel gevraagd Ja, ik wil toch nog wel iets naar voren brengen. Ik hoop dat het nog eens zover komt dat veel mensen Ajax niet alleen nalopen als het goed gaat, maar ook blijven komen als we wat minder goed draaien. Ajax is vooral groot geworden door zelf-kritiek, waardoor veel werd geleerd. Ajax heeft altijd uitgeblonken, óók door grote leiders aan het hoofd van een sterke organisatie. Clubs komen vaak bij ons infor meren hoe het mogelijk is een dergelijk systematisch geheel van betaald voetbal en amateurs te laten functioneren, met daarbij op het veld uitzonderlijke prestaties. Ja, ook op organisatorisch gebied is Ajax een voorbeeld voor anderen TIJN MIDDENDORP NASCHRIFT Zoals u hebt kunnen lezen, was reeds ten tijde van het vraag gesprek bekend, dat Nol Boerkoel, op medisch advies, zich ten aanzien van zijn gezondheid wat in acht moest nemen. Een zeer drukke werkkring en daarnaast zó met hart en ziel in je hobby" opgaan, dat kan inderdaad téveel worden. Met nog andere om standigheden daarbij komend, heeft een en ander er intussen toe geleid, dat Nol zijn begeleidende functie bij Ajax heeft moeten neerleggen. Bijzonder jammer. Des te verheugender vinden wij het, dat het interview met Tijn Middendorp, dat reeds enige tijd op het programma stond, als nog heeft plaatsgevonden en nu als een interessante en waarde volle terugblik kan worden beschouwd. Woorden van erkentelijkheid voor het vele belangrijke werk in deze voor Ajax verricht, mogen hier jegens Nol zeker niet ont breken. Wij zijn ervan overtuigd, dat hij t.z.t. op ander terrein onze club belangijke diensten zal kunnen verlenen. Met een STAR TOP herstellen wij uw uiterlijk! (Oude pasfoto's meenemen) Plantage Middenlaan 66 de Clercqstraat 104 Amsterdam Telefoon 229002 VOOR UW ZAKELIJKE BORREL VOORAL BUITEN AMSTERDAM Dorpstraat 9 Ouderkerk a/d Amstel Tel. 02963-3918 Eigenaar: Dick v. d. Bosch 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 19