azijn Harry Sacksioni internationaal jubileum ajax 75 jaar Slijterij-Wijnhandel De Unie keeper, Storm, maakte een fout: té veel passen in het straf schopgebied. Dit betekende uit een indirecte vrije schop een doelpunt. Onze C2 liet het er echter niet bij zitten en het DWS- doel kwam onder grote druk te staan. Uit één van de vele goede aanvallen gaf Kaman een gave voorzet van links en René Ent hoven stond op de juiste plaats. Hij scoorde hard en zuiver (11). De DWS-verdediging sidderde. Er werden vele fouten gemaakt, waarbij ook een handsbal. Een verdediger van DWS stopte de bal met de hand. Aanvoerder Tinus van Teunenbroek benutte de toegewezen strafschop, zodat wij de rust in konden gaan met een 21 voorsprong. Na de thee bleef het een span nende en aantrekkelijke wedstrijd, doch er werd niet meer ge scoord. Ajax C3Aristos C1 181. Het was allemaal een beetje begrotelijk voor de Aristos-spelers om met een 181 nederlaag naar huis gestuurd te worden, maar er was totaal geen eer voor ze te behalen. De doelpuntenhonger aan Ajax-zijde was niet te stillen. De steeds weer fraai uitgevoerde diepte-passes sloe gen de ene bres na de andere in de Aristos-verdediging, waarin vooral de doelman met grote verve zijn heiligdom stond te verdedigen, maar helaas, hij kon het getij niet keren. Keer op keer moest hij in de modder duiken. Alle hulde voor hem. Na afloop van de wedstrijd zat hij van onder naar boven onder de modder, maar hij lachte toch nog en wist te vertellen, dat de Ajax-keeper, Paul Holtgreive, een vrije dag had gehad, maar dat hij toch liever de hele wedstrijd werk te doen kreeg. Ja, en dan die 18 doelpunten. Hier zijn de makers ervan: Corry Berg 5, Marice van Zijst 5, Walter Westerman 3, Jaap van Loo 2, Frans Panhorst, Ronnie Eilts en Heil ieder 1. Totaal 18. Zo gemakkelijk gaat het natuurlijk niet iedere week, mijne heren van de C3. Ik hoop, dat jullie nu ook eens een tegenstander krijgen, waarbij je echt voor de overwinning moet vechten. Maar voorlopig staan jullie ongeslagen bovenaan. Ajax C4RCM C2. Over deze wedstrijd valt niet veel te ver tellen. Het was aanvallen van ons en verdedigen door de gasten. De uitslag was dan ook 240 voor Ajax C4, een record-score voor dit seizoen. De doelpuntenregen was het hevigst in de tweede helft (16 goals). Meervogels A1Ajax Al. Op een zeer slecht veld (het was die dag de dérde wedstrijd op dit veld) en nog steeds slechte weers omstandigheden, was het moeilijk voetballen. Het wérd dan ook een slechte wedstrijd tegen een hard spelend team van Meer vogels. Desondanks kon Ajax gaan rusten met een 02 voor sprong door twee doelpunten van Gerard Staats. In de tweede helft kon Eddy Meyer de voorsprong vergroten tot 03, wat de eindstand werd. Een wedstrijd overigens om gauw te vergeten. De Spartaan B1Ajax BI. De zware uitwedstrijd tegen De Spartaan is goed verlopen. Een zeer goed spelend Ajax behaalde voor rust een 04 voorsprong door goed en doortastend voet bal. Na rust misten we vele kansen, waardoor een groter saldo aan doelpunten uitbleef, maar waarbij ook De Spartaan-doelman tot grote hoogte uitgroeiend bijdroeg. De doelpunten werden gescoord door P. v. d. Hengst (2x), Eef Heyt en rechtervleugel verdediger Rohde. De grote uitblinker bij ons was deze middag Joost Schroder. Ajax C3Geuzenveld C1 10. Onze C3-juniores hadden tegen Geuzenveld C1 kennelijk een off-day. Ajax won deze wed strijd met de magere score van 10, maar daarmee is danook alles verteld. Er zijn ook in de sport nog zo iets als geheime krachten. Waarom draait een elftal niet, wat is de reden daar van? Niemand vermag dat te zeggen. Week-in-week-uit buigen zich voetbaltrainers over dit probleem. Ook kan ik (J. Helman) dat niet zeggen. De spelers van onze C3 hebben keihard ge werkt. Maar het ging niet, het lukte niet. Het enige doelpunt werd gescoord door de attente Rob Hendriks (10). Ajax C4De Meer C2. Deze wedstrijd was „spannender" dan de wedstrijd een week ervoor, tegen RCM. Het werd nu „maar" 121 voor Ajax. Over het spel van de C4 ben ik (Van Gen- deren) als leider niet ontevreden. Er wordt goed gecombineerd en men kijkt niet wie de doelpunten maken, als ze maar gemaakt worden. Hopelijk blijft dit zo. H BIJVANK Jr. Sigarenmaga. VOORVERKOOP: Ajax- en Olympisch Stadion Inleverings-adresAjaxpool Rijnstraat 63, Telefoon 448587 Op zaterdag 24 mei 1975 zullen de vier buitenlandse ver enigingen Benfica, FC Barcelona, Leeds United en de FC An derlecht in Nederland arriveren en t.m. donderdag 27 mei d.o.v. in het KNVB-Sportcentrum te Zeist worden onder gebracht. Daarna zullen onze gasten verhuizen naar Hotel Frommer (gelegen in de onmiddellijke nabijheid van Schip hol). Zondag 1 juni 1975 wordt van hieruit de terugreis aanvaard. De poule-indeling is als volgt: Poule A: FC Anderlecht, FC Barcelona, FC Den Haag, Ajax. Poule B: Benfica, Leeds United, Feyenoord, PSV. Op 25 MEI 1975, zijnde de openingsdag van het toernooi, wordt gestart met twee wedstrijden in het AJAX-STADION: Ajax - FC Barcelona FC Den Haag - Anderlecht Het staat verder vast, dat op VRIJDAGAVOND 30 MEI 1975 in VOLENDAM twee plaatsingswedstrijden zullen worden gespeeld. Om welke plaatsen dat zal gaan, wordt uiteraard door de resultaten in het toernooi bepaald. In het volgende clubblad verdere informatie. Nog één advies: voor zover u dit nog niet gedaan mocht hebben, noteert u de toernooi-data: van 24 t.m. 31 mei 1975 NU in uw agenda. Tijn Middendorp W. W. Wassenaar Bols - De Kuyper Albert Cuypstraat 206 - Amsterdam Legner - Levert Telefoon 724905 Floryn - Bokma DE KUYPER VIEUX, de Vieux met de Franse brandy

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 15