Don's rondom de jeugd 1 1 haarverzorgers Ajax AlSDW A1 41. Beide ploegen hadden uit twee wed strijden de volle winst behaald. Ajax kwam al na 14 minuten spelen op 10 door Gerard Staats, die scoorde uit een goed genomen vrije trap van Hannie Das. Na dit doelpunt waren do jongens minder attent en daar trok SDW profijt van, wat 11 betekende. Tegen het einde van de eerste helft bracht Simon Tahamata de stand op 21. Direct na de rust werd het 31 door Bouma. Een grandioos afstandsschot (plm. 30 meter), afgevuurd door André Beerepoot, werd afgekeurd wegens hin derlijk buitenspel. In de eindfase was de toenemende druk op het SDW-doel zo groot, dat zij zelf de stand op 41 brachten, wat tevens ook de einduitslag werd. Ajax A2Uithoorn A1. Aangezien Uithoorn een goed resultaat tegen Swift had behaald, waren wij gewaarschuwd dat het geen gemakkelijke wedstrijd zou worden. We domineerden echter flink en onze voorhoede kreeg enkele zeer goede scoringskan sen, maar deze werden helaas niet benut. Het duurde daarom nogal lang voordat Letscher voor 10 zorgde. Freek Lamain was van links goed met de bal opgekomen en schoot hard in. De keeper was hierdoor verrast en kon de bal alleen nog met z'n hand wegtikken, precies voor de voeten van Letscher en zo was het 10. Onze achterhoede speelde een prima wedstrijd. Goede mandekking en op tijd ingrijpen. Een uitstekend genomen vrije schop van Uithoorn redde Jan Schipper schitterend. De rust ging in met 10 in het voordeel van Ajax. De tweede helft hetzelfde beeld. Ajax veel aan de bal, leuke aanvallen, maar het afmaken bleef achterwege. We laten té veel kansen liggen. Jongens, probeer via trainen hierin verbetering te bren gen. Nadat Nol Boerkoel in balbezit was gekomen, gaf hij een fraaie pass naar links. Peter Zinkstok nam de bal mee, de Uit hoorn-keeper verwachtte een trekbal, maar Peter scoorde direct 20. Door treuzelen van Krabshuis kon de tegenpartij nog op 21 komen. De jongens hebben hard gewerkt en een behoor lijke wedstrijd gespeeld. Een hogere uitslag zou niet geflatteerd zijn geweest. Ajax BIRKAVIC B1. Ook de derde wedstrijd verliep niet ge makkelijk. In de derde minuut namen wij door debutant Eef Heyt de leiding. Kort voor rust bracht de tegenstander de stand op 1 1. Na een donderspeech van de coach in de kleedkamer is er met alle voetbalkunde een verdiende 21 overwinning Plantage Middenlaan 66 Amsterdam Telefoon 243220 bevochten. De B1 vraagt langs de lijn wel mensen met een sterk hart. Ajax B2Blauw-Wit B2. Onze B2-juniores gingen met het vaste vertrouwen het veld op om de 01 nederlaag tegen AFC goed te maken, doch helaas mocht dit niet lukken. Opnieuw moest een nederlaag geslikt worden en nog wel met dezelfde cijfers (01) als de week tevoren. Louter en alleen de fysieke kracht van Blauw-Wit heeft de doorslag gegeven. Onze tegenstander was gemiddeld 25 cm groter resp. fysiek sterker. Ajax ClRKAVIC C1 50. Deze keer een niet zo'n moeilijke wedstrijd, wat de uitslag reeds doet vermoeden. Philip Uiten- bogaard was goed op schot met 3 doelpunten, waar Johnny Cornet nog 2 treffers aan toevoegde via uitstekende afstands schoten. Deze zege werd regelmatig opgebouwd, waarbij toch een aantal kansen om zeep werd gebracht. St. Martinus C1Ajax C2 03. In de altijd moeilijke uitwed strijd tegen St. Martinus domineerde Ajax de eerste helft vol ledig. Met goed opgezette aanvallen werd de thuisclub al snel in de verdediging gedrongen. Hierdoor werden er foutjes ge maakt in de achterhoede van St. Martinus, waar René Enthoven van kon profiteren (01). Het werd al gauw 02 uit een vrije trap. De keeper nam te veel passen, dit betekende een indirecte vrije trap in het strafschopgebied. Kaman knalde tegen de paal, buiten bereik van de keeper. De terugspringende bal werd toen rustig door Leo Willems in het net geschoten. Vlak voor rust kon Otto van Haarlem, na goed doorzetten, fraai vanaf de zijlijn vóórgeven, waarna Leo Willems mét de bal in het lege doel kon glijden (03). Dit was de ruststand en tevens ook het eind resultaat. In de tweede helft verliepen de combinaties niet meer zo goed, mede door de harde wind. KBV C1Ajax C3. De C3 behaalde zijn derde overwinning in een moeilijke wedstrijd tegen KBV C1. Een knappe prestatie, jongens. 25. Ajax ClDe Spartaan C1. Als voorwedstrijd van de wedstrijd AjaxFC Twente mochten de C1-juniores een wedstrijd spelen tegen de Cl van De Spartaan (voor de competitie). Het was een gelijk opgaande wedstrijd, waarbij onze voorhoede goed gebruik van de kansen wist te maken. De rust ging in met een verdiende voorsprong (gezien de beter verzorgde aanvals opbouw) van 31 via doelpunten van Gé Wees (2x) en Philip Uitenbogaard. In de tweede helft, voor een langzaam vollopend Olympisch Stadion, wist Ajax zijn voorsprong te behouden on danks een aanvankelijk goed tegenstand biedend Spartaan. Het verzet van onze tegenstander was echter gebroken, toen via een uitstekende aanval Gé van Wees het vierde doelpunt, uit een voorzet van Donald de Vries, wist te scoren. We mogen stellen, dat de toen aanwezige 20.000 toeschouwers een goede indruk van ons elftal hebben gekregen, waarbij Henk Panday in de ver dediging een prima partij speelde. De Meer A1Ajax A2. Op een spekglad veld traden wij aan tegen een zeer lastig en harde tegenstander, De Meer. Dit was een wedstrijd van zeer vele overtredingen. Na een diepte-pass op onze linksbuiten Rob Weldam trok deze op maat de bal langs de grond voor. Helaas was er niemand aanwezig om het laatste tikje te geven, zodat deze kans voor ons verloren ging. Er werd door ons team beter gevoetbald, maar de tegenstander pro beerde met vele grove overtredingen ons uit ons spel te halen. Bij zo'n overtreding in het strafschopgebied gaf de scheids rechter: penalty! Bart Knottnerus maakte geen fout, 01. Even daarna maakte Rob Weldam er 02 van, zodat we iets rustiger konden spelen. In de rust wees leider v. d. Wal met klem erop, de bal sneller af te spelen en er niet onnodig mee te gaan 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 12