jong ajax dankbetuiging komen en je wilt dat liefst zo houden, ook na je voetbalperiode. Hoelang ik nog mee zal kunnen, valt onmogelijk te zeggen. Nor maal nog wel een jaar of zes. Wie zal het zeggen Ik ga een winkel openen in vrijetijdskleding en een bar, in Winschoten. Die bar heet „Libero". Nog niet zo'n gekke naam voor een bar, wel Of ik weer in Winschoten ga wonen ach, daar kan ik nog niets van zeggen. Is momenteel ook niet belangrijk; we spreken immers over mijn beroep als voetballer. Sociale begeleiding. Ja, wat versta je daaronder. In mijn geval b.v. advies vragen omtrent de winkel en de barWel, je moet goed zien dat Ajax in principe natuurlijk alleen maar belang heeft bij mijn prestaties op het veld, dat al mijn gedach ten bij het voetballen zijn. Want we moeten er steeds vanuit gaan, dat we iedere week winnen, winnen en nogeens winnen. Alles wat een speler er naast zijn voetballerij bij doet, leidt de aandacht van zijn werk bij Ajax af. Wanneer danook een speler aan het bestuur of technisch-directeur advies vraagt omtrent het beginnen van een zaak, zal de reactie altijd primair de belangen van Ajax inhouden. Vooral wanneer zo'n speler op dat moment nu niet zulke beste prestaties levert, zal men weinig enthousiast zijn en de betrokken voetballer adviseren daaraan zijn aandacht te geven teneinde tot verbetering te komen. Wanneer je onder sociale begeleiding ook verstaat het opvan gen van jonge spelers, die op jeugdige leeftijd al veel geld ver dienen en hen helpen dat geld zo verstandig mogelijk te be heren, dan ben ik daar een groot voorstander van. Vaak hebben spelers nu büiten de club mensen die hen adviseren en bijstaan. Ach ja, na zeven jaren alweer voel ik mij wel Ajacied. Nou, club liefde is misschien iets te veel gezegd. Maar ik geloof toch, dat ik niet gauw van club zal veranderen. Mijn hele Ajax-periode is eigenlijk één groot hoogtepunt. Niet speciaal één wedstrijd. Alleen het vorig seizoen was het jammer dat wij geen lands kampioen werden. Daar stond voor óns de glorie bij de W.K. weer tegenover. We hadden bij Ajax een duidelijke inzinking. Daar komen wij dit jaar weer bovenuit. Ik zie de toekomst posi tief. We moeten wel, zoals eerder gezegd, harder voor de pun ten knokken. Het publiek ziet dat, kijk maar nu vanmiddag hoe veel mensen er waren? Voorheen was winnen door ons een nor male zaak, althans voor het publiek. Nu weet men het niet zeker, nu is niét iedere wedstrijd bij voorbaat gewonnen. Hard werken voor de punten wordt zeer gewaardeerd. We gaan, ge loof ik, weer een beetje naar die tijd terug. Ons elftal heeft zeker perspectief. De spitsspelers hebben weinig ruimte nodig om te scoren. Daarin schuilt de kracht. Ik geloof dat mijn top nog moet komen. Hoewel je bij voetbal altijd een voorbehoud moet maken. Een weg terug lijkt mij erg. Wanneer je eenmaal jaren aan de top hebt meegedraaid, is zo'n stap achteruit niet makkelijk. De „bank" is voor iedere speler verschrikkelijk. Ik zou geen seizoen wisselspeler kunnen zijn. Het meest frusterende is, dat er altijd twee spelers zijn die eigenlijk voor „joker" op de bank zitten. Immers, de selectie be staat uit zestien man. Elf gaan er het veld in, vijf man inclusief de reserve-keeper nemen plaats op de bank. Inclusief de doel man kunnen er slechts twee invallen. Het is immers gewoonlijk zo, dat van de veldspelers er twee worden aangewezen: de eerste- en de tweede reserve. Moet onverhoopt toch gebruik gemaakt worden van de reserve-doelman, dan is er maar voor één veldspeler „wisselen" mogelijk. De anderen en „sowieso" de twee niet-aangewezen veldspelers weten dat ze wel moeten omkleden, moeten gaan intrappen, maar die middag niet aan bod komen, tenzij een aangewezen invaller b.v. plotseling ziek wordt. Nou, dat lijkt me een beroerde zaak. Maar, helaas, het is niet anders. TIJN MIDDENDORP We zagen Jong-Ajax in actie tegen Jong-Wageningen in een wedstrijd met van Ajax-zijde zeker vele goede momenten, met goed spel in de ploeg We willen echter ook niet de ogenblikken verzwijgen, dat de aanwezigen geconfronteerd wer den met veel gepruts, balverlies en té weinig goede kansen benuttend. We schreven het al eens eerder: de ploeg is nog jong. Mist derhalve vooral in zo'n eerste fase de nodige er varing. Mist eigenlijk (wat je bij hun tegenstanders meer ont moet) één of twee oudere spelers, die hun jonge teamgenoten de nodige rust kunnen bijbrengen, b.v. als het elftal op een achterstand komt. Dan is er de zenuwachtigheid, de paniek loopt de organisatie gauw uit handen kortom, wordt de situatie er niet beter op om de beide punten alsnog te bemach tigen. En daar gaat het toch uiteindelijk om. Maar zoals we in de aanhef reeds hebben trachten aan te geven: ongetwijfeld „groeit" het elftal. We kwamen op een 20 voorsprong door goals van Kick See- gers en Rob Alberts, waarna de zwoegende Wageningers de gelegenheid kregen (met recht: twee van onze verdedigers wel erbij, maar niet ingrijpen) de achterstand te verkleinen (12). De gasten roken toen een gelijkspel en gingen nogeens tot de bodem van hun krachten, maar toen maakte Simon Tahamata aan alle onzekerheid een einde (en op fraaie wijze), zodat 31 de eindstand werd. De week daarop in Nijmegen tegen NEC werd wederom een overwinning geboekt (12), doch de berichten van deze ont moeting spreken van een zeer matige wedstrijd. Onze goals producer: Kick Seegers. Laten we het wat dat gebeuren in Noviomagum betreft hierbij en zijn slechts gelukkig met de volle winst. Johnny Holshuysen van de Juniores C1die zo ongelukkig was zijn enkel te breken, heeft het aan belangstelling gedurende het verblijf bij zijn grootouders op het Ajax-terrein zeker niet ont broken. Het Ajax-Bestuur, de heer Holzheimer, spelers en trainers van het eerste elftal, jongens van de BI- en C1-selectie, de Jeugd commissie, de families D. de Groot en C. Groot, de oefenmees- ters Van Wijk en Wijnands alsook vele ouders e.a. vergaten onze pechvogel niet, blijkens hun vele bezoeken alsmede grote ver scheidenheid van geschenken. In ieder geval wil Johnny voor dit alles langs deze weg zijn grote dank uitspreken, mede namens ouders en grootouders. Het was geweldig. Ook de Jeugdcommissie van AFC hartelijke dank voor haar blijken van belangstelling. 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 10