henrT henrT SlTlltS henrT henrï sltlTts HENRI VOOR SFEER EN MÉÉR! BELFORT RESTAURANT-HOTEL ROSARIUM AMSTELPARK DE HOP AMSTELPARK henrï HENRI SMITS CATERING SERVICE belangrijke onroerende goederen zou hebben gekocht van dit geld. Onder het artikel staat met kleine letters: ,,AHe feiten ge noemd in dit artikel zijn naar voren gekomen naar aanleiding van de gesprekken die Nieuwe Revu van tevoren had met onderstaande personen. Jaap van Praag schijnt nog veel invloed te kunnen uitoefe nen op deze personen zodat nadrukkelijk is verzocht de namen niet bij de feiten te zetten. Arie de Wit, Henk Groot, Maud Gieske, Dr. Rolink, Martin Bremer, Cor Coster, Johan Cruijff, Salo Muller, Henk Tim man, Maarten de Vos, Rinus Michels, George Knobel, Stefan Kovacs, Freek van der Meyden, Martinair, Transavia, Ton Brandsteder, H. C. Bruinsma." Gedaagden hebben in dagblad Het Parool van vrijdag 9 en De Telegraaf van zaterdag 10 augustus 1974 advertenties laten plaatsen, met het doel de belangstelling voor nummer 33 van Nieuwe Revu zoveel mogelijk te stimuleren. In deze advertenties waarin het portret van Van Praag staat afgebeeld staat onder meer te lezen: ,,Er duiken geruchten op over verduisteringen en ,,Hij (dat wil zeg gen Van Praag) belooft teveel" en ,,Hij (dat wil zeggen Van Praag) liegt zoals hij ademt". Eisers stellen onder meer dat gedaagden op grond van hun voormelde hoedanigheid verantwoordelijk zijn voor de door ge daagden aan het adres van eisers geuite beschuldigingen, voorts dat deze publicaties niet op deugdelijke grondslag berusten en tenslotte dat deze publicaties de goede naam van eisers ten onrechte bekladden en onrechtmatige gedragingen jegens eisers inhouden die eisers schade berokkenen en dat deze schade wordt veroorzaakt door de schuld van gedaagden. Zomaar in de Amsterdamse Beethovenstraat Verrassende keuken, redelijke prijzen, air-cond. 3 minuten van het RAI Congrescentrum Geopend van 10 tot 24 uur, zondags gesloten Beethovenstraat 55 - Tel. 020-791706 Het gemakkelijkst bereikbare trefpunt voor zakenlunches, recepties en partijen Internationale keuken. Hotel alle kamers met douche en toilet Restaurant geopend van 8 tot 24 uur, ook zondags Surinameplein 53 - Tel. 020-174333 Het fleurigste steakhouse van Amsterdam Gemoedelijke herbergsfeer met terras en rozentuin. Grill-specialiteit. Rustiek café Uniek voor zakenlunches en recepties 400 parkeerplaatsen Geopend van 10 tot 24 uur Europaboulevard, Park-ingang t.o. de grote hotels - Tel. 020-444085 Uniek in Nederland. Helemaal buiten tussen de vogels en toch in Amsterdam Café-restaurant met pergola en groot zonneterras met ligstoelen aan de karpervijver met fontein, om zo maar eens te zonnen of voor een onvergetelijke trouwreceptie Europaboulevard, Park-ingang t.o. de grote hotels - Tel. 444550 Gespecialiseerd in de verzorging van uw parties bij u thuis, in bedrijf of kantoor. O.a. zaken lunches, diners, recepties, koude buffetten, hors d'oeuvres, cocktail snacks enz. Beethovenstraat 55 - Tel. 020-791706 Eisers vorderen thans onder meer bij vonnis, behalve voor wat de kosten betreft, uitvoerbaar bij voorraad: a) gedaagden te verbieden verder over eisers te schrijven of te laten schrijven op een wijze, waarbij tegenover het lezers publiek gesteld, althans gesuggereerd wordt dat bij eiseres sub 1 verduisteringen, althans financiële onregelmatigheden plaatsvinden en dat eiser sub 2 zich daarmee ten koste van zijn club verrijkt; b) gedaagden te bevelen voormelde beschuldigingen in te trek ken door aan het A.N.P. onder toezending aan de advo caat van eisers van een doorslag van de betreffende op dracht de navolgende mededeling als persbericht te zen den en door in het eerstvolgende nummer van Nieuwe Revu, waarin zulks redelijkerwijs mogelijk is op een in het oog vallende plaats en in het in die uitgave gebruikte lettertype de navolgende mededeling te plaatsen: Nogmaals: Hoe betrouwbaar is Jaap van Praag? In ons nummer van 9 augustus 1974 hebben wij voor het nummer van de week daarop een artikel aangekondigd over de voorzitter van Ajax onder de titel ,,Hoe betrouwbaar is Jaap van Praag". Dit artikel werd geschreven door de staf-medewerker Rem mers onder verantwoordelijkheid van hoofdredacteur Velt en uitgegeven door De Geïllustreerde Pers B.V. In de aankon diging van het artikel, het artikel zelf en de dagbladreclame die ten behoeve van het artikel werd gemaakt, wordt in strijd met de waarheid gesteld, althans gesuggereerd dat bij Ajax verduisteringen, althans financiële onregelmatigheden plaatsvinden, en dat haar voorzitter Jaap van Praag zich daarmee ten koste van zijn club verrijkt. In een door Ajax en Jaap van Praag tegen ons ingesteld kort geding heeft de President van de Amsterdamse Recht bank ons veroordeeld deze beschuldigingen in te trekken, hetgeen wij hierbij doen." subsidiair de in deze dagvaarding bedoelde beschuldigingen in te trekken op een door de President aan te geven wijze; c) ieder der gedaagden te veroordelen om aan eisers als dwangsom te betalen een bedrag van f 25.000,voor iedere overtreding van het sub a) verzochte verbod en voor elke dag dat ieder der gedaagden nalatig mocht zijn met het sub b) verzochte bevel na te komen; d) ieder der gedaagden te veroordelen in de kosten van het ding. Het verweer van gedaagden komt kort samengevat op het na volgende neer: aHet in de dagvaarding gestelde heeft uitsluitend betrekking op Van Praag, en Ajax komt mitsdien in deze geen vorde ring toe zodat zij niet-ontvankelijk dient te worden verklaard. b) Het moet de pers vrijstaan om, gelijk in casu is geschied, te schrijven over zaken welke zij uitdrukkelijk voorziet van een vraagteken en presenteert als geruchten, en dan niet eenzijdig maar in de vorm van een gesprek met de aangeval len persoon, die in de gelegenheid wordt gesteld bedoelde geruchten in een interview te ontzenuwen. Met betrekking tot het hierboven sub a door gedaagden aan gevoerde, zijn Wij van oordeel dat in het gewraakte artikel niet alleen Van Praag in privé, maar tevens in zijn hoedanigheid van voorzitter van Ajax wordt aangevallen en dat de aanvallen dus duidelijk tevens gericht zijn tegen Ajax, gelet onder meer ook op de aanvang van het artikel in kwestie, namelijk Jarenlang wordt er gefluisterd over merkwaardige praktijken van het Ajax- bestuur". Ajax is mitsdien in deze ontvankelijk te achten. Ten aanzien van het verweer sub b nemen Wij in aanmerking dat eisers het verwijt vervat in het vierde aangezienvan de daa- 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 8