cent goed. Het moet alleen de tijd hebben Aan belangstelling ontbreekt het onze Piet zeker niet zomin als zijn altijd goede humeur hem niet in de steek laat. En iedere zondagavond wordt hij naar de plaats gereden waar de beeld buis staat om Studio Sport te aanschouwen. Pieter, van ons allen: all the best, hou je taai, en vergeet niet: ,,Old soldiers De wedstrijd van ons eerste elftal tegen NAC in Tilburg leverde ditmaal (we denken nog maar aan vorige gelegenheden) geen moeilijkheden op. Met nieuwste aanwinst Willy Brokamp (wel kom in Ajax) in de gelederen en Piet Keizer in een nieuwe rol van aanvallend middenvelder werden de mensen uit het zuide lijk Haag je" naar een 41 nederlaag gebracht. Toen we met 4O vóór stonden (doelpunten van Brokamp, Geels 2x en Rep) en ver in de tweede helft wat stoom afbliezen, kwam de thuis club toen meer tot aanvallen, bij welke gelegenheid de eer werd gered door Ad Brouwers. Hadden we aan deze wedstrijd de benaming: ouderwets Ajax overgehouden, toen we zaterdagavond 14 september jl. op de tribune plaats namen voor de ontmoeting AjaxWageningen (de nieuwbakken ploeg in de eredivisie), de wedstrijd maar zo'n minuut-of-tien oud was en de Bergbewoners zelfs de leiding namen door een fout in onze verdediging, vonden we weinig aanwezig van een .ouderwets"althans in positieve zin. Wel was binnen één minuut de stond alweer gelijk door een fraaie kopstoot van Ruud Geels, zou deze laatste de score vergroten tot 21 door een penalty, ons Ajax blééf onder de maat. En het speelde toch werkelijk niet tegen een ploeg die ,,voor-de- goal-bleef-hangen"integendeel, de gasten vertoonden een fris spel, met grote inzet, moedig en vaak met uitstekende combina ties. Bij ons was deze avond de verdediging zeker niet het sterkste deel van het elftal. In de tweede helft eenzelfde beeld, misschien nog wat minder dan de eerste 45 minuten. Piet Schrijvers moest een paar maal al zijn talenten tonen om de gelijkmaker te voorkomen. Kort voor tijd was het wederom Geels ,die aan alle onzekerheid een einde maakte (31 Voor de neutrale toeschouwer was het zeker wel een leuke wed strijd, gezien het zo juist gememoreerde spel der Wageningers; als Ajacied kon men sléchts blij zijn met de punten. Wat de eerste wedstrijd om de UEFA-Cup tegen Stoke City aangaat, konden we over de samenstelling van ons elftal vast niet op geluk bogen. Tegen NAC kreeg Wim Suurbier (weer) last van de knieblessure, opgelopen tijdens de wereld kampioenschappen en hoewel hij de vliegreis wel meemaakte, bleek na onderzoek door Dr. Roling dat Wim zeker niet van de partij kon zijn. Voor technisch-directeur Hans Kraay aanleiding alsnog verdediger Van Veenendaal onverwijld te laten over komen; in feite twaalf veld spelers (er waren drie keepers mee) was inderdaad al té krap. Als we er rekening mee houden dat op het niveau van Cup voetbal we drie debutanten hadden: Pirn van Dord, John Dus- baba en Henk van Santen, dan mag o.i. gesproken worden van een uitstekend resultaat (11) van Krol c.s., dat voor 2 ok tober a.s., met dezelfde inzet spelend, alle kansen biedt. Men vond het opmerkelijk dat Ajax hard speelde en ook de meeste overtredingen maakte. En dat nog wel tegen een Engelse ploeg, van wie dat eerder verwacht zou worden. Jawel, dat mag zijn, maar hoe zou er ge(ver-)oordeeld zijn als we ons niet aan de omstandigheden hadden kunnen aanpassen a/s we ons het spel door de tegenpartij hadden laten opleggen. Dit was inder daad een ander Ajax dan zo'n twee adrie jaar geleden. Maar toch wéér indrukwekkend Zij voor de goede orde nog vermeld dat Ruud Krol de maker van het Ajax-doelpunt was, na een bijzonder fraaie actie van Piet Keizer. De altijd lastige uit-wedstrijd tegen Telstar eindigde in een moeiteloze 41 overwinning voor de onzen. ,,Ajax speelde plichtmatig," vond de radio-verslaggever, waar mede hij waarschijnlijk bedoelde: met minder inzet dan b.v. tegen Stoke. Niettemin kregen we nog vóór de rust 'n 2O voor sprong door doelpunten van Arie Haan speelde bijkans fout loos en Rep, na goed werk van Geels (fraaie kopbal van Ruud tegen de lat, Rep deponeerde terugspringende bal in het net). Na de thee slaagde de thuisclub er wel eerst in, de achterstand te verkleinen, doch daarna was het Mulder (ingevallen voor Piet Keizer) die, uit prachtig werk van wederom Ruud Geels, duikend bijzonder mooi inkopte. Willy Brokamp tenslotte pas seerde de Telstar-verdediging inclusief de doelman en bracht aldus de stand op 41 voor Ajax. Vanuit de NCRV-Sportshow werd op zaterdagmiddag 28 sep tember jl. aan technisch-directeur Hans Kraay gevraagd of de die avond te spelen ontmoeting AjaxFC Twente als een top- duel" moest worden gezien. Dacht ik wel," was het antwoord, dat later ook juist bleek te zijn. Want AjaxFC Twente is een wedstrijd geworden van twee tegen elkaar opwegende ploegen, in een behoorlijk tempo spelend, die zich beide goede kansen wisten te scheppen, Ajax misschien wat meer dan de Twentenaren, Ajax daardoor ook misschien wat dichter bij een tweede doelpuntDe bezoekers kwamen wel voorbij Piet Schrijvers, maar ,,ref" Van Gemert had een overtreding geconstateerd en keurde de goal af, onder hevig protest van de Twente-spelers. Het bleef 1O voor Ajax door een doelpunt van Piet Keizer, reeds in de eerste helft gesoord. Ja, er was veel te genieten deze avond. Op een goed bespeel baar veld (waarop zelfs nog een voorwedstrijd gehouden kon worden tussen de C1 -Juniores van Ajax en van De Spartaan (41 gewonnen), zagen de mensen op de goed gevulde tribu nes beide elftallen met zóveel inzet spelen (ook de Engelse .spionnen"dat geen ogenblik de indruk werd gewekt dat men zich spaarde voor de te spelen tweede wedstrijd om de UEFA- Cup. Ja, en dan zouden wij het hierbij laten Niet alle in ons bezit zijnde kopij ,,kwam er uit". Zo moest o.a. een interview blijven liggen dat Tijn Middendorp had met de begeleider van Jong- Ajax, de heer Boerkoel. Krijgt u dus de volgende keer. Dan zit er waarschijnlijk ook een vraaggesprek met Arie Haan bij. Volgt er ook nog een gedeelte van het Jeugdoverzicht, samengesteld door Hans Bijv ank (dat konden we ook niet helemaal publi ceren). Maar wat in het vat zitu weet het! Dat ditmaal de bijdrage ,,Van de voorzitter" ontbreekt komt, omdat onze president met vakantie was. Ook hij weer in het komende Ajax- Nieuws. Tot zover Met dank voor uw aandachten sluiten. T. M. Sr.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 3