kroniek j ajax-nieuws Eerder dan u wellicht verwachtte, komt het Ajax-Nieuws in uw brievenbus. Inderdaad we zijn vroeger dan oorspronkelijk in ons voor nemen lag. Maar en aan wie niet bekend? er was een onverkwikke lijke zaak met het weekblad Nieuwe Revu", in verband waar mede door Ajax en voorzitter Jaap van Praag een kort geding tegen de hoofdredactie, de uitgeefster De Geïllustreerde Pers alsmede de desbetreffende journalist" werd aange spannen. Wij meenden nu goed te doen zo spoedig mogelijk aan onze leden in de eerste plaats tot welke categorie ook behorend alsook aan buitenstaanders (we denken b.v. aan bestuursleden van andere clubs, ja wie niet?), die eveneens het slachtoffer kunnen worden van dat bepaalde soort inferieure journalistiek, hetwelk men tegenwoordig helaas té veel tegenkomt, kortom iedereen kennis te laten nemen van de inhoud van alle stukken die met betrekking tot bovenstaande rechtszaak zijn verschenen: zowel dagvaarding als vonnis. In het laatstgenoemd document vindt u ten aanzien van een aantal personen, van wie feiten naar voren waren ge komen maar die uitdrukkelijk verzocht zouden hebben, hun namen niet bij die feiten te zetten daarover verder aan gegeven: ,,in dit verband aan schriftelijke reacties van een groot aantal der bedoelde personen geproduceerd, wordt het door gedaagden in deze gesuggereerde afdoende ontzenuwd" Die schriftelijke reacties dan kunnen wij hier niet allen weer- j f Clubblad van de Amsterdamse Football-Club ,,Ajax" I Maandblad 1 Seizoen 1974/1975 - Oktober 1974 - No. 2 Abonnement (voor niet-leden): 15,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 I Redactie j M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij 1 voor het volgend nummer moet vóór 15 oktober a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn Foto omslag Jong-Ajax in actie tegen Jong-NAC (30) geven. Wel drukken wij hierbij af de brief van de heer M. Bremer (ook genoemd bij bovenbedoeld .aantal personen" aan de hoofdredactie van de Nieuwe Revu". De uitspraak op 11 september jl. bracht uiteraard grote vreugde in de Ajax-kring, in het bijzonder ten opzichte van onze voor zitter. Een honderd procent overwinning, een honderd procent rehabilitatie herstel in eer en goede naam. De heer Stoop, voorzitter van de FC Amsterdam, had aan voor zitter Van Praag geschreven: dat er bepaalde stromingen aan het werk zijn om stemming te maken". INDERDAAD Nog maar nauwelijks zijn we verblijd over die zojuist genoemde .honderd procent" of .Accent Sport", redacteur Maarten de Vos, lanceert .exclusief"!!een lekkage" in een Supergeheim rapport: AJAX-STADION MOET WEG Het bewuste artikel, van een zekere Kees Jansma, heeft naar onze mening een bijzonder .Amsterdams" tintje. Het bevat mogelijk hebt u het ook gelezeneen reeks, neen eigenlijk niets anders dan een valse voorstelling van allerlei zaken, zo danig, dat men daarover slechts de neus kan ophalen Méér dan genoeg daarvan. Een heel wat frisser geluid kunnen we gelukkig laten horen van een dia-avond, georganiseerd door de amateur-commissie, zulks met betrekking tot de trips naar Spanje en Duitsland, welke door een selectie van ons eerste amateur-elftal enige tijd ge leden werd gemaakt. Bij die gelegenheid werden de foto camera's niet vergeten. Het was een goede gedachte initiatief-nemers: Ger Fischer en Rob Been om het gezamenlijke fotografische resultaat op donderdagavond 12 september jl. na afloop van de training aan de spelers, met dames, ouders en andere genodigden (ja, natuurlijk ook onze Spaanse afgezant Nico!) te vertonen. Zowel wat betreft de onvergetelijke reis naar San Sebastian alsook het prettige verblijf in Marburg kregen we beelden te zien, die een goede indruk gaven van hetgeen de Ajacieden aanschouwd, beleefd en genoten hebben. Fraaie opnamen, leuke herinneringen en bijzonder succesvolle beelden daarbij, zoals b.v. een ,,Open en bloot", die van de aanwezigen dan ook een speciaal applaus kreeg Een zeer geslaagde bijeenkomst, dachten we. Met na afloop onder het genot van een drankje nog wat gezellig nabomen .Moeten we méér doen werd er opgemerkt. Direct vóór werd ergens gereageerd. Rie Fischer: ,,Zal er toch eerst weer een reis gemaakt moeten worden Zit wat in. Wie weet Voor de goede orde: opnamen kwamen van Ger Fischer, Rob Been, Joop de Vries en Wim Schuifelen. Aan de projector: Ger Fischer. Presentatie: Rob Been. Piet van Deyck, in het St. Elisabeth-Ziekenhuis te Haarlem, maakt het uitstekend. Hij verzocht ons via dit clubblad zijn hartelijke groeten over te brengen, daarbij tevens zijn grote erkentelijkheid te willen overbrengen voor alle bewijzen van belangstelling (in velerlei vorm) en medeleven, ook jegens zijn vrouw Trude. Hij is kerngezond en ja, dan valt dat alleen maar liggen vaak niet mee. Maar het genezingsproces verloopt heel goed, zoals de behandelend geneesheer zei: niet 99 procent maar 100 pro- 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 2