rondom de jeugd ZONDAG 8 SEPTEMBER Na een maand van terdege voorbereiding startte de Ajax-jeugd zondag 8 september uitstekend in de competitie. Alle elftallen kwamen met 2 punten uit de „strijd". De Al trad thuis aan tegen AFC '34 A1. Direct al na de aftrap kopte Jaap Staats rakelings over. Nog geen 4 minuten later knalde Hannie Das, als een streep, de bal in het doel. In een redelijk 1e helft scoorde Jaap Staats 20 en Simon Tahamata maakte ui teen voorzet van Nico Kanon er 30 van. Aldus zag onze nieuwe jeugdtrainer Hassie van Wijk de ploeg met een 30 voorsprong gaan rusten. Direct na de hervatting scoorde Hennie Das opnieuw, nu uit een vrije trap. Nadien verliepen de combinaties minder goed, zodat de wedstrijd eindigde met een 40 overwinning. De A2 is de nieuwe competitie op overtuigende wijze begonnen tegen JOS A1 (80). Vóór rust werd het overwicht slechts in één doelpunt uitgedrukt, door een afstandsschot van Nol Boer koel, doch na de rust vielen de goals als rijpe appelen uit de Ajax-boom. Achtereenvolgens scoorden nogmaals Boerkoel, Ter Haar (2x), Keyser (2x), Weldam en Rodrigues Garcia. In de stromende regen bléven onze jongens vlot combineren en ver vielen niet in de overbekende fout om zélf zoveel mogelijk doel punten te maken. Een goed voorbeeld hiervan was Peter Zink stok, onze linksbuiten, die niet scoorde doch, vooral voor rust, een prima wedstrijd speelde. De B1 speelde de eerste competitiewedstrijd tegen DCG. Het werd een zware opgave. DCG heeft een zeer sterk elftal, waar over nog vele tegenstanders in de competitie zullen struikelen. Onder zeer slechte weersomstandigheden namen wij na 10 minu ten de leiding, door een mooie kopbal van aanvoerder Roel Breuker. Even voor rust maakte DCG gelijk, door een fout in de achterhoede. Na de thee ging de strijd gelijk op, totdat wij kort voor tijd de overwinning (21) konden grijpen door een goal van André Brandenburg. De B2 kwam uit tegen DWS B2. Ajax behaalde een schitteren de overwinning op een fysiek sterker DWS (30). In een span nende wedstrijd namen wij voor rust verrassend een 10 voor sprong (Eef Heyt). In de tweede helft hadden wij het heft vol ledig in handen en maakten nog 2 schitterende goals (Hegen- raad en Terstall). Jongens, gaat zo door, want door een hechte eenheid kunnen we het ver brengen in deze competitie. De eerste competitiewedstrijd van de C1 tegen de jeugd van AFC bracht ons een 30 overwinning. Deze stand was via uitstekend spel in de eerste helft reeds bereikt via doelpunten van Holshuysen, Uitenbogaard en v. d. Beid. De tweede helft was van minder kwaliteit, wat een belangrijke oorzaak had, nl. dat onze spits Johnny Holshuysen, door een ongelukkige botsing met de AFC-keeper, met een dubbele enkelbreuk naar het Sint- Lucas Ziekenhuis moest worden vervoerd. Vanaf deze plaats veel sterkte en een voorspoedig herstel, John! De C2 speelde, zonder het te weten (fout van de Bond), een vriendschappelijke wedstrijd tegen Aristos Cl. Het werd een waar doelpuntenfestijn (18 voor Ajax). Voor onze C3 begon de victorie dit seizoen langs de Haarlem merweg op het prachtige veldencomplex van De Germaan. De uitslag loog er niet om, want met maar liefst 26 bleef onze C3 De Germaan Cl de baas. Toch hadden wij het voor de rust met de wind tegen nogal moeilijk, want bij De Germaan speelde een zekere Boussatta mee, die in de schoolwedstrijden nogal van zich had doen spreken. Hij werd echter door onze achter hoede vakkundig „ingepakt"; linkervfeugelverdediger Mar cel Koopman week niet van zijn zijde. Vlak voor rust kwamen we op een 01 voorsprong door een inzet in eigen doel van De Germaan. Na de hervatting, met de wind mee, waren de bordjes definitief verhangen. Vooral ons middenveld (met Mau rice van Zijst en Viggo Waas) had de zaak volledig onder controle. De dappere Maurice had op deze zondag helemaal zijn dag, want hij kwam uit de bus met maar liefst drie doelpunten. Voor de C3 dus een goed begin van de competitie. Gaat zo door, mannen. De C4 won de uitwedstrijd tegen CTO '70 C1 ook overtuigend (2—6). ZONDAG 15 SEPTEMBER De Al speelde uit tegen DEM (Heemskerk). Al na 5 minuten scoorde Gerard Staat het eerste doelpunt. De scheidsrechter wees in ieder geval naar het midden, doch de grensrechter (van de tegenpartij) protesteerde en het doelpunt werd ongeldig ver klaard. Maar nog geen 2 minuten later werd ons betere veldspel beloond door een goed ingeschoten bal van Bouma (01). Er volgden nog talloze kansen, doch deze werden niet benut. Zo bleef het 01 voor Ajax. A2 speelde „uit" tegen Aristos A1. Een pittige wedstrijd, waarin door ons veel kansen onbenut bleven. Aristos gaf in het begin leuk partij, maar wij domineerden toch. Dit veldoverwicht drukten wij uit in slechts 1 doelpunt, voor de rust. Zóveel doel- rijpe kansen hebben wij gehad, dat 05 zeker niet geflatteerd was geweest in de eerste helft. In de tweede helft ging onze betere conditie een woordje meespreken en verliep het afronden van de kansen beter. Onze achterhoede, op een paar fouten in het centrum na, speelde een goede wedstrijd met Peter Jager als een zeer betrouwbaar sluitstuk. Al met al een sportieve wedstrijd, welke door ons uiteindelijk met 04 werd gewonnen. De eerste uitwedstrijd van de BI tegen AFC is een zeer moei lijke geweest. Ondanks dat wij de volle speeltijd de sterkeren waren, kwamen wij vóór rust op een 10 achterstand, door een fout in de achterhoede. Na de hervatting namen wij meteen het heft in handen, wat na 5 minuten de gelijkmaker opleverde. Tien minuten voor tijd kwamen wij aan de leiding door een schitte rende kopbal van Remco Muller, uit een goede voorzet van Joost Schroder. Zodat ook de tweede competitiewedstrijd in winst werd omgezet. Na de succesvolle start tegen DWS, werd de wedstrijd AFC B2Ajax B2 voor de onzen een teleurstelling. Door bepaalde omstandigheden kan dit elftal niet iedere week in de sterkste opstelling spelen en dit werd tegen AFC duidelijk. Sneu was het voor onze jongens, dat de nederlaag in de laatste minuten tot stand kwam, zodat een zeker verdiend gelijkspel de Ajax- neus voorbij ging. Derhalve 10 voor AFC. Cl speelde „uit" tegen DCG C1. Door het uitvallen van onze spits Johnny Holshuysen traden we deze week aan met een iets gewijzigde opstelling. Gé van Wees in de spits, wat hij ondanks de zware mandekking heel goed deed, terwijl invaller Bert Rohde eveneens een uitstekende wedstrijd speelde. Voor de rust konden we nog geen doelpunt maken, maar direct bij het begin van de tweede helft kwamen we snel met 03 voor, wat ook de eindstand werd. De doelpuntenmakers waren Gé van Wees, Philip Uitenbogaard en Cor Smit. De C2 moest het opnemen tegen de C1 van Arsenal. Na eerst de tegenpartij wat afgetast te hebben werd Ajax sterker. De verdediging van Arsenal kwam steeds meer onder druk te staan. Dit leidde tot een fout in hun achterhoede en deze werd kundig afgestraft door Kaman (uit een moeilijke hoek). Toen werd de wedstrijd snel in ons voordeel beslist. Sijbrands scoor de 20 na een solo en Otto van Haarlem bracht de ruststand op 30; een prachtige aanval op links, Meyer rukte mee op uit de achterhoede, zette de bal voor, waarna Otto deze ineens op z'n slof nam en scoorde. Na de thee bouwden we de voor sprong uit tot 60 door doelpunten van Holster, Otto van Haarlem en Kaman. Het was een verdiende overwinning, goede inzet en vaak leuke combinaties. Onze C3 won de ontmoeting tegen DCG C2 met 41. Een uitslag, die zou doen vermoeden, dat deze overwinning vlot tot 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 18