onze amateurs F. van Hazendonk door W. W. HEISTERKAMP en W. F. SCHOEVAART Zoals u reeds in het vorige clubblad hebt kunnen lezen, begon dit voetbaljaar met een traditionele ontmoeting tegen onze vrienden uit Eindhoven: PSV. Zowel het derde als het vierde elftal behaalde een overwinning. Het waren twee prettige en nut tige oefenwedstrijden, welke voor de competitie zeer veel goeds voorspelden. Een week later was het Rotterdamse Sparta te gast in Amster dam, eveneens met twee elftallen. Het eerste amateurteam van de Kasteelbewoners bleek net iets te sterk, tenminste wanneer u louter en alleen de uitslag bekijkt. In het veld wogen de krach ten tegen elkaar op, maar Sparta wist toen te profiteren van een verdedigingsfout en hield die voorsprong vast (01). Ajax 4 was duidelijk sterker dan de Rotterdammers en zege vierde in een aantrekkelijke wedstrijd met 30. Zoals u ziet hebben wij nu naast Feyenoord en PSV ook Sparta als sparringpartner gekozen, terwijl ook reeds vaste contacten zijn gelegd met het Haagse ADO. COMPETITIE Ajax 3 startte in Hilversum met een forse 41 overwinning op 't Gooi 2. Onze jongens waren, zo meldt elftalleider Gerard Fischer, een klasse sterker dan de geel-zwarten, die een half uur overeind bleven. Toen scoorde George Dekeling uit een voorzet van J. van Doorn 01. Toch wisten de gastheren nog voor rust gelijk te komen door een strafschop, toegekend toen Cok Hoogenboom en een doorgebroken tegenstander in de strijd om de bal kwamen te vallen. In het eerste gedeelte van de tweede helft echter drukte Ajax zijn tegenstander definitief met de neus op de feiten. Eerst rondde opnieuw George Deke ling een voorzet van Roel Streefkerk bekwaam af, drie minuten later scoorde Rolf Grootenboer met een afstandschot 13 en kort daarna was het wederom Rolf Grootenboer, die een flit sende aanval van de gehele voorhoede beheerst benutte. De thuiswedstrijd tegen Zilvermeeuwen 2 werd mede door het provocerende gedrag van enkele Zaankanters een slechte ver toning. De punten bleven in de Meer doordat Rolf Grootenboer een schot afvuurde, dat via een der verdedigers doel trof (1—0). De altijd weer moeilijke uitwedstrijd tegen SDW 2 eindigde in een 33 gelijkspel. Het was een enerverend duel, waarin we reeds na tien minuten tegen een 20 achterstand aankeken. Eerst werkte de buitenspelval niet op de juiste manier en daar na werd een penalty benut. Langzaam werden toen de bakens verzet. Na ongeveer een half uur kregen wij eveneens een straf schop toegewezen, welke door George Dekeling werd inge schoten. In de tweede helft scoorde John van Meerlant uit een voorzet van Jan van Doorn de gelijkmaker. Zelfs kwamen we met 23 voor, toen Cees Boot met een afstandschot de roos vond. De vreugde was echter van korte duur. Slecht ingrijpen in het linkerverdedigingsblok was oorzaak dat SDW de stand weer recht wist te trekken. Vijf punten uit drie wedstrijden is geen slecht resultaat en daar mee staan wij dan weer bovenaan samen met Volendam 3. Ajax 4 behaalde uit zijn eerste drie wedstrijden ook drie pun ten. Een overwinning, een gelijkspel en een nederlaag. De thuis wedstrijd tegen Celeritudo 2 werd een verdiende 20 zege. Leider Been meldde ons, dat er met zeer grote inzet werd gespeeld. Het werd 10 door een eigen inzet, omdat Kenneth Pont goed bleef storen. In de tweede helft kregen wij legio kansen om de voorsprong uit te bouwen, maar ze werden even zo vele malen gemist. Pas tien minuten voor tijd maakte Wim Stuut uiteindelijk 20. Bert Smeenk en Wim Knaap maakten hun competitiedebuut voor Ajax en beiden speelden een goede wedstrijd. In Amsterdam-Noord werd het tegen Rood-Wit A 2 een 21 nederlaag. Het was een harde wedstrijd, maar desalniettemin was het verlies onnodig. Wij kwamen ongelukkig op achterstand toen een opkomende vleugelverdediger niet tijdig werd afge stopt. Hij liet een schot los van zeker dertig meter, dat nog door Joop de Vries werd aangeraakt, waardoor Wim Knaap werd verrast. Kort voor rust bracht Wim Schuffelen de partijen weer op gelijke voet, na goed aangeven van Jan Ferron. Na de thee kreeg, na ongeveer tien minuten, de middenvoor van Rood-Wit alle kans om een zachte schuiver los te laten, die via de binnen kant van de paal, onhoudbaar in ons doel verdween. Daarna hebben wij nog genoeg kansen gehad op een doelpunt, maar gescoord werd er niet meer. Tegen SEC 2 uit Soest werd het een draw (22). We speel den wel een schlemielige wedstrijd. Voor rust kwamen wij op 20 door goals van Bert Smeenk (een fraaie boogbal) en Kenneth Pont, maar troffen daarnaast vier maal paal en lat. In de tweede helft, toen SEC de felle wind in de rug had, werd de overwinning nodeloos uit handen gegeven. Tot twee maal toe werd de bal in de defensie verspeeld en beide malen was het ook direct een doelpunt. We hadden er iets van moeten leren, want opnieuw kregen we talrijke kansen, maar de juiste richting wisten wij toch niet meer te vinden. Ajax 5 had een wel zeer verrassend competitiebegin. De aller eerste wedstrijd op Riekerhaven tegen Rivalen 3 bleek namelijk geen doorgang te kunnen vinden bij gebrek aan een scheids rechter. Schrijver dezes, leider van Ajax 5, werd op deze trieste dag zeer prettig ontvangen door het bestuur van Rivalen, waar door de teleurstelling enigszins werd vergoed. Een week later tegen Meerboys 3 begon het dan werkelijk. Het werd echter helaas een 03 nederlaag. Een geflatteerde nederlaag. In het veld namelijk wogen de ploegen aardig tegen elkaar op, en 't was dan ook vervelend dat de scheidsrechter indirect de nederlaag moet worden aangeschreven. Eerst keur de hij namelijk een Ajax-goal op advies van de „partijdige" grensrechter wegens buitenspel af en kort na rust toen het nog 00 was, zelfs een tweede. Toen Meerboys korte tijd later een buitenspelgoal scoorde, weigerde de arbiter de grensrech ter, die gevlagd had, te horen. De spelers waren hierover zo gebelgd, dat Meerboys door een defensiefout kon uitlopen naar 02. Kort voor het einde werd het zelfs nog 03, toen de linkerverdedigers niet ingrepen. Tegen KDO 3 in De Kwakel revancheerde dit elftal zich. Het werd een 25 overwinning in een wedstrijd, waarin door ieder een hard werd gewerkt. Weliswaar kwam KDO twee maal op voorsprong, maar dit waren wat communicatiestoringen in de defensie. Cor van Eyden bracht ons na een 10 achterstand nog in dezelfde minuut naast KDO, en Nico van Vliet zorgde VOORVERKOOP AJAX en OLYMPISCH STADION Toto en Lotto inleveringsadres Ajax Sigarenmagazijn Derkinderenstraat 64, Amsterdam-West Postagentschap Telefoon 150107 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 15