jaarlijkse algemene ledenvergadering BRILLEN Oogmeting Deze bijeenkomst, gehouden op donderdag 19 september jl., mocht zich gelijk vorig jaar in een grote opkomst van leden en donateurs verheugen, ja het kan gezegd worden dat de belangstelling dit jaar groter was dan in 1973. Na het openingswoord door de voorzitter, waarbij een speciaal woord van welkom tot ere-voorzitter Koolhaas (bravo, Marius), deelde hij de aanwezigen mede, dat op de jaarvergadering van de Ledenraad de heer D. J. Boering gekozen was tot Commis saris Algemene Zaken, in welke hoedanigheid hij hem hier voor stelde. Verder informeerde de heer Van Praag de vergadering omtrent het resultaat van de andere verkiezingen: de heer Timman her kozen als penningmeester, de heer Kraan herkozen als Commis saris Amateur-Voetbal, de heer Bouwens zulks eveneens als lid van de Financiële Commissie. Zo ook herkozen de Commissie van Redactie van ons clubblad, t.w. de heren M. J. W. Midden dorp, M. Middendorp en J. van Praag. Nadat zij zijn herdacht, die ons dit jaar ontvielen, wordt over gegaan tot de huldiging van de kampioenselftallen, waarbij speciaal de Juniores A1 worden gecomplimenteerd met het be halen van het kampioenschap van Nederland. Alle leiders die de geschenken voor hun elftal in ontvangst komen nemen, ontvangen van de aanwezigen een warm applaus. Wat de ingekomen stukken betreft zijn er berichten van ver hindering binnengekomen van de heren Aarsen, A. W. van Dijk en Boerkoel. Ook de heer Bouwens kon door drukke werkzaamheden niet aanwezig zijn. De notulen van de jaarvergadering d.d. 14 september 1973 werden zonder op- of aanmerking goedgekeurd, waarna het belangrijke punt aan de orde kwam: verkiezing van 9 leden voor de Ledenraad. Alle aftredende leden hadden zich herkiesbaar gesteld; verder werden als kandidaat voorgedragen de heren W. P. Deegen, J. Donk, G. M. Holsheimer, G. Leentvaar, J. C. Muller, H. J. W. Pil en H. Sacksioni Sr. De stemming gaf als resultaat te zien dat gekozen waren de heren A. R. Been, Mr. Dr. E. W. Catz, W. P. Deegen, P. van Deyck Sr., A. W. van Dijk, N. Klok Jr., Ir. J. Lambregts, G. Leentvaar en W. F. Schoevaart. Onze felicitaties. Deze heren hebben dus de eerstkomende drie jaren zitting in de Ledenraad, de heer Deegen uitgezonderd. Hij kwam nl. met het laagste aantal stemmen „uit de bus" en bepaald was dat degene die dit trof geacht werd in de vacature-F. Dukker te voorzien, die in 1975 aan de beurt van aftreden zou zijn ge weest. Een punt dat de nodige discussie uitlokte was het feit dat de heer Pil wel het benodigde aantal stemmen haalde (er waren 80 stemgerechtigde leden, 1 stem van onwaarde, vereiste meer derheid 40 (39 1) en die 40 haalde Henk Pil), maar omdat er toch maar 9 leden nodig waren en de zojuist genoemden (benoemden) resp. 60, 65, 45, 66, 52, 61, 61, 55 en 78 stem men kregen, kon de heer Pil ditmaal niet in ons opperste college worden opgenomen, iets wat na uitleg over-en-weer het nodige begrip verkreeg. Het jaarverslag van de secretaris in ons clubblad in verkorte vorm afgedrukt bleek niettemin zoveel informatie te hebben gegeven, dat niemand behoefte had aan een verdere toelichting; applaus van de vergadering bekrachtigde de waarderende woorden door de voorzitter jegens de heer Westrik uitge sproken. Echter werd na afloop hier en daar de mening beluisterd dat wél de publikatie van het jaarverslag via ons clubblad algemeen werd toegejuicht, doch dat men het wel op prijs zou stellen indien de secretaris in het vervolg alsnog de verslagen van de vergaderingen (over de werkzaamheden) van de Ledenraad zou voorlezen (ondanks dat daarover iedere keer na een vergade ring door de hoofdredacteur van ons clubblad een resumé wordt gepubliceerd). Waarvan het bestuur kennis heeft genomen. Het jaarverslag van de penningmeester werd met grote aan dacht gevolgd. Cijfers getallen met vele „nullen". Als altijd een indrukwekkende informatie. Niemand had hierover iets te vragen. Nadat de heer Fischer nog namens de Financiële Commissie het rapport van de accoun tants had voorgelezen en de voorzitter aan de vergadering had medegedeeld, dat de Ledenraad op advies van de Financiële Commissie het bestuur décharge had verleend, werd dit onder deel van de agenda met woorden van dank aan penningmeester en Financiële Commissie besloten. Voor de rondvraag meldden zich de heren M. J. W. Middendorp, J. de Boer Jr., D. Schalm en H. Snijder. Om ruim 22.00 uur kon het slotwoord van de voorzitter volgen. T. M. Sr. Bent u kwaliteits- en prijs bewust? Al drie generaties lang een begrip in Amsterdam Grote internationale collectie brilmonturen Alles wordt in eigen werk plaats gemaakt, waardoor snelle aflevering Vakmanschap en perfectie een eerste vereiste Foto-artikelen 1e klas kleur- zwart-wit afwerking JAVASTRAAT 117 - TELEFOON 350117 Leverancier van alle ziekenfondsen 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 13