internationaal jeugd-toernooi jubileum ajax 75 jaar BODEGA beter voetbal Financiële Commissie, hield de heer J. A. Bouwens op zijn oude plaats; tegen-kandidaat hier was de heer H. van der Zwaag. Ook de Commissie van Redactie, t.w. de heren M. Midden dorp, M. J. W. Middendorp en J. van Praag, mocht blijven (met dank namens onze „mede-strijders" voor het geschonken ver trouwen - TMSr). Hierna kwam de brief van de heer M. J. W. Middendorp aan de orde. De inhoud bleek een motie te bevatten met betrekking tot het aantal vergaderingen van de Ledenraad, zulks ter bevor dering van een betere communicatie. Aangezien we hier te maken kregen met een „voorspel" uit het nieuwe structuurbeleid en gemeend werd dit laatste beter in zijn totaliteit af te wachten alvorens nu reeds tot gedeeltelijke besluiten te komen, kon iedereen akkoord gaan met de verklaring van het bestuur: dat geen wijziging zal komen in het aantal vergaderingen, zoals we dat uit de laatste jaren hebben ervaren. De vergadering is dan gekomen aan de rondvraag, waar voor zich melden: de heer Potharst (over arbitrage-commissie, transfers, het internationale jeugdtoernooi, pensioenen perso neel, ballenjongens); de heer A. W. van Dijk (over huishoudelijk reglement); de heer W. Schoevaart (over bouw jeugdclubhuis Voorland); de heer N. Klok (idem); de heer A. R. Been (over scouten); de heer J. Hordijk (over twee contractspelers als mede AjaxFC Twente in het Olympisch Stadion); de heer A. Boerkoel (over de a.s. Algemene Vergadering); de heer J. Lambregts (over vermelding namen voorstellers van kan didaten, inzage Balans en Rekening van baten, interviews op band); de heer R. Vunderink (over samenstelling Terrein- en Onderhoudcommissie); de heer A. Kraan (over kandidaats bespreking en mededelingen aangaande aanstaande internatio nale jeugdtoernooi); algemeen: zaak-De Wit. Op slag van middernacht liet de voorzitter de hamer voor de laatste keer vallen. T. M. Sr. Elsevier Nederland B.V. zond ons een exemplaar van een nieuwe uitgave: „Beter Voetbal", auteur Gerhard Bauer, uit het Duits vertaald door Betty van Noord en Peter van Straelen; bewerking Siem Plooyer. In tegenstelling tot de vele voetbal-léésboeken, waarvan we de laatste jaren een overvloed hebben zien verschijnen, is hier echt sprake van een voetbal -leerboek, waarbij een veelzijdig heid: techniek, tactiek, methodiek, conditie, organisatie e.d. op uitstekende wijze in woord en ook ruimschoots door tekeningen, schema's en foto-reeksen, in beeld is gebracht. In het bijzonder de jeugd-voetballer vindt in dit boek veel wat hem zal boeien; doch ook de zojuist gediplomeerde oefenmees- ter zal bij kennismaking met de inhoud van „Beter Voetbal" bemerken, dat waardevolle lectuur de op dit gebied nog weinig bestaande handleidingen is komen verrijken. ËlË]Ë3ËlË]Ë)ËlË]Ë]Ë]Ë]ËlG]Ë]ËlË]Ë]Ë]Ë]Ë]ËlËlË)GlËlË]ËlË]Ë]ËlËlËlË]Ê]Ë]ëlË]ê]Ë]Gl De FC Anderlecht heeft thans ook definitief haar medewer king aan bovenstaand voetbalfestijn toegezegd. Om nog even te herhalen: Buitenlandse deelnemers: Benfica, FC Barcelona, Leeds United, FC Anderlecht. Nederlandse deelnemers: PSY, Feyenoord, FC Den Haag, Ajax. Het toernooi wordt gehouden in de week van 24 tot en met 31 mei 1975. Er zullen twee poules worden opgezet, elk bestaande uit twee buitenlandse- en twee Nederlandse teams. Het opmerkelijke van dit toernooi is, dat op verschillende plaatsen in Nederland wedstrijden worden gespeeld; een com pleet schema i.e. overzicht hiervan zal t.z.t. in ons clubblad worden gepubliceerd. Wei kunnen al de plaatsen worden ge noemd waar gespeeld zal worden; dat zijn: Amsterdam, Rot terdam, Den Haag, Eindhoven en Tilburg, terwijl momenteel ook besprekingen gaande zijn met Volendam aangaande de mogelijkheid ook aldaar twee plaatsingswedstrijden te spelen. Op 9 oktober a.s. zal er, ter promotie van het toernooi, in Tilburg een wedstrijd worden gespeeld door een Ajax-Junio res-selectie tegen TAC. De volgende keer verdere informatie. Tijn Middendorp VOOR UW ZAKELIJKE BORREL VOORAL BUITEN AMSTERDAM Dorpstraat 9 Ouderkerk a/d Amstel Tel. 02963-3918 Eigenaar: Dick v. d. Bosch 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 12