jaarvergadering ledenraad Op 5 septembef jl. kwam de Ledenraad voor de jaarvergadering bijeen. Om kwart over acht opende voorzitter Jaap van Praag de bij eenkomst. Ere-voorzitter Koolhaas was verhinderd (wenste de leden een goede vergadering), Piet van Deyck was uiteraard afwezig wegens zijn verblijf in het ziekenhuis (maar het gaat uitstekend met hem) en Henk Smit had een brief gestuurd, waarin hij zich absent meldde in verband met vakantie. Een bijzonder woord van welkom was er in de eerste plaats voor Mr. Catz, na diens ziekte, alsook voor de ereleden De Boer Sr., Geudeker, De Jongh, Volkers en Vunderink. Er waren voorts 24 leden aanwezig, zodat rechtsgeldige beslui ten genomen konden worden. Niet zonder bitterheid maakte de voorzitter gewag van het artikel in de „Nieuwe Revu", waarna hij alle leden e.a. bedankte voor hun aanwezigheidk bij de behandeling van het kort geding. Straks, na de behandeling van het punt „Bespreking bestuurs beleid" zal hij de brieven voorlezen die zijn ontvangen van de personen, die onder het bewuste artikel zijn vermeld als bron van het vraaggesprek. Tenslotte sprak hij er zijn teleurstelling over uit, dat een tegen kandidaat was gesteld tegenover een bestuurslid, die gedurende tien jaar meer dan voortreffelijk werk heeft gedaan. Daarna verklaarde de heer Van Praag de vergadering voor geopend. Ingekomen stukken zijn er van mevrouw T. R. van Deyck, waarin zij de afwezigheid van haar man meldt; van de heer M. J. W. Middendorp, dat op diens verzoek zal worden voorgelezen vóór de rondvraag; tenslotte een brief van de heer H. A. Smit, deze avond, zoals eerder gemeld, niet aanwezig wegens vakantie. Het laatste schrijven houdt tevens een wens in ten aanzien van prettige en bijzonder nuttige vergaderingen (dit ook be doeld voor de Algemene Ledenvergadering). Punt 3 van de agenda: de notulen. Na enkele op- resp. aan merkingen gemaakt door dhr. W. F. Volkers en Jan Boer Jr., worden de notulen van de vergadering d.d. 27 juni 1974 goed gekeurd. Punt 4. Jaarverslag secretaris. Alvorens aan de leden gevraagd wordt of hierover nog opmerkingen zijn, herdenken de aan wezigen staande hen, die ons het afgelopen jaar ontvielen. Dan is het de heer H. v. d. Zwaag, die de secretaris complimen teert met zijn prachtig verslag, doch niettemin enkele opmer kingen heeft. Zo is het ook met redacteur Middendorp en Kick Geudeker. De hulde, secretaris Jan Westrik reeds gebracht, wordt door dhr. Volkers verder aangevuld met een boodschap van Marius Koolhaas, die het eveneens een geweldig verslag vindt. Dan spreekt tenslotte voorzitter Van Praag lof uit jegens onze ijverige scriba onder applaus van de vergadering. Punt 5. De „miljoenen-nota" van schatbewaarder Henk Timman had natuurlijk weer aller aandacht, waarbij er ditmaal een visuele voorlichting bij was die, zoals later bleek, uit een dank woord van Middendorp Sr. namens de vergadering, een zeer gewaardeerd „open" inzicht in de financiële toestand van onze club had gegeven. Na afloop waren het de heren Mr. Catz, H. v. d. Zwaag, A. van Dijk, J. Neefjes en D. J. Boering, die nog vragen hadden, welke door de penningmeester met hier en daar een toelich- eing van dhr. J. Bouwens, zijnde voorzitter van de Financiële Commissie duidelijk en tot tevredenheid werden beantwoord. Ook hier onderstreepte de Ledenraad door de handen op elkaar te brengen zijn waardering voor het fraaie financiële overzicht, hetwelk verder, mede op advies van de Financiële Commissie, er toe leidde dat ons opperste college de penningmeester en overige bestuursleden décharge verleende. Over de begroting hadden de heren J. Lambregts, J. Neefjes en J. de Boer Jr. nog vragen, waarna ook hier de goedkeuring van de Ledenraad volgde. Na een korte pauze volgde punt 8: Bespreking bestuursbeleid. Als sprekers daarbij noteerden we de heer Potharst over de verschillende aankopen, de heer L. van Wijk aangaande de mutaties in het ledenbestand. Hieraan namen ook deel: de heren A. van Eyden en W. Schoevaart, alsmede de heer A. Kraan. De discussie behelsde voornamelijk de vraag: welk beleid in de amateur-sectie gevolgd dient te worden bij de jaarlijkse selectie van junior- en senior-spelers. Met andere woorden dat het aan tal elftallen hier niet alleen op voetbaltechnische gronden wordt bepaald, doch tevens in verband gebracht met de weder zijdse wens het lidmaatschap te handhaven (zo ook de moge lijkheid tot voetballen) ten aanzien van hen, wier aard en aanleg e.d. de club nu of in de toekomst goede diensten zouden kun nen bewijzen (b.v. kaderlid). Zulks in het belang van de con tinuïteit van de vereniging. Zal nader worden besproken. Hierna leest voorzitter Van Praag de eerder genoemde brieven voor, een en ander met betrekking tot het artikel in de „Nieuwe Revu". Onze praeses vertelt daarbij, dat de advocaat van genoemd blad nog een poging gedaan heeft de zaak in der minne te schikken, doch dat is op advies van de rechtskundige onzer zijds, Mr. Voetelink, afgewezen. Wat een door de voorzitter ingediende motie-van-vertrouwen jegens hem zelf betreft, blijkt dat de Ledenraad daaraan geen enkele behoefte heeft, aangezien het volle vertrouwen in de president aanwezig is. Bij de bestuursverkiezingen wordt penningmeester Henk Tim man bij acclamatie herkozen. Voor de post Commissaris Amateur-Voetbal waren twee kan didaten, t.w. de heren A. R. Been en A. Kraan. Het werd een herverkiezing van laatstgenoemde, waarmede hij door voorzitter Van Praag werd gefeliciteerd. Intussen had zich een discussie ontwikkeld met betrekking tot het punt: Kandidaatbepreking. Ditmaal zou deze niet alsnog plaatsvinden, doch voor de toekomst wordt besloten zulks, in dien nodig, wél te doen. De heren A. Brandsteder en D. J. Boering waren voorgesteld als kandidaten voor de functie Commissaris Algemene Zaken. Bij het vermelden van de uitslag steeg de spanning: de heer Boering verkreeg 12 stemmen, de heer Brandsteder. 11, zo dat Dick werd uitgenodigd achter de bestuurstafel plaats te nemen. Onze felicitatie! Het resultaat van de stemming rond de functie: lid van de 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 11