ajax en het nieuwe ns-station te diemen DE BRUG verbinding in de weg tussen het NS-station Diemen en het Ajax-Stadion Mr. J. H. Strumphler Tideman, burgemeester van Diemen, schrijft ons het volgende: „Op 24 mei jf. is het nieuwe NS-station te Diemen officieel ge opend en op 26 mei d.o.v. in de nieuwe dienstregeling opge nomen. Al spoedig rezen er gedachten om dit nieuwe stadion te benutten voor de aanvoer van bezoekers van Ajax ter ontlasting van het parkeerprobleem. Er is echter geen sprake van dat er van dit station „een brug zal worden gebouwd, die uitkomt aan de achterzijde van het Sta dion", zoals niet alleen in de dagbladen heeft gestaan, maar ook nu weer in het verslag van de ledenraad van donderdag 27 juni jl, valt te lezen (zie julinummer, blz. 5, 1e kolom). Dat zou me ook een duur bruggetje worden over flats van 8 woonlagen heen! Mag ik even in 't kort zeggen, wat er wel gaat gebeuren? 1e. Door en op kosten van de gemeente Amsterdam en met instemming van de gemeente Diemen wordt een brug van meter breed aangelegd over de Ringvaart tussen de Diemerkade in Diemen en de Ringdijk in Amsterdam. 2e. Deze brug krijgt een blijvend karakter en is uitsluitend te gebruiken voor voetgangers en fietsers. 3e. Deze brug geeft aansluiting op het sportpark Voorland en de daar gelegen paden, die naar het Ajax-Stadion voeren. 4e. Met toestemming van de gemeente Diemen zullen kort vóór iedere thuiswedstrijd van Ajax (uiteraard in het eigen Sta dion) in de gemeente Diemen verwijzingsborden met het opschrift „Bezoekers Ajax" worden geplaatst langs de kort ste weg naar bovengenoemde brug. 5e. Op deze wijze kan de loop van het NS-station Diemen naar de nieuw te maken ingang aan de achterzijde van het Stadion ook „slechts een w+pje" genoemd worden, evenals van het parkeerterrein aan de Wenckebachweg in Duiven- drecht en de straten naast de hervormde kerk in Diemen- zuid, waar ook druk door Ajax-bezoekers wordt geparkeerd. Het gemeentebestuur van Diemen heeft de hierboven vermelde medewerking graag verleend, in het vertrouwen dat door deze regeling de parkeerproblemen bij Ajax in ieder geval tot een geringere omvang zullen worden teruggebracht." 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 7