Het eerste Ajax-doelpunt in de competitie eredivisie 1974-'75; in de wedstrijd tegen Excelsior is Johnny Rep de maker ervan Met nadruk zouden wij er overigens op willen wijzen, dat uw aanwezigheid op genoemde datum zeker verwacht wordt. Niet alleen dat de verkiezing van de leden voor de Ledenraad zeer belangrijk is, zo is het ook met het jaarverslag van onze penning meester. Bovendien is deze bijeenkomst er om bepaalde zaken ter tafel te brengen OOK (door) UI! Dus gaarne zien wij uw komst tegemoet. Tijdens de oefenperiode zaten we wel wat in de hoek waar de klappen vallen. Nog maar kort vóór het begin van de competitie hadden we een aantal geblesseerde spelers: Jan Mulder, last van zijn knie; Barry, wel goed vooruitgaande doch dat loopt nog wel een week of wat aan; Horst Blankenburg, een diepe vlees wond die, zoals dat heet, zowel van binnen als van buiten moest worden gehecht, opgelopen in de wedstrijd tegen Hertha BSC in Berlijn; Rep uit de roulatie (enkel); Piet Keizer (achillespees). Enfin, alles bij elkaar niet erg opwekkend voor technisch-direc- teur Hans Kraay alsmede trainer Bob Haarms. Maar onze medi sche staf en fysio-therapeut Jan van Gorp, Haantje" e.a. hebben er hard aan gewerkt. In de eerste wedstrijd was Barry er dus nog niet bij en mankeerde Piet Keizer. Doch de overigen stonden weer binnen de krijtlijnen. Het nieuwe seizoen in. AjaxExcelsior was de openingswedstrijd. Het werd geen groot se vertoning. In de eerste helft liep de juist weer zo goed op gang komende Jan Mulder een enkelblessure op en werd ver vangen door Arno Steffenhagen. De Rotterdammers zongen het oude bekende lied van de zwakke tegenstanders: alles in de verdediging om niet te verliezen en met een uitval zelfs nog een kans te hebben. Weinig aantrekke lijk voor de toeschouwer; helaas vonden de onzen ook weinig inspiratie; langzame opbouw, veel breedtewerk, weinig diepte- spel, derhalve geen tempo. Kortom, alles bij elkaar, moeilijk om na afloop over voldaan te zijn. Vóór de rust scoorde Rep; na de thee was een loei van een afstandsschot van Pim van Dord (20) het meest opwindende. Jong-Ajax zagen we in actie tegen Jong-Den Haag. Ons team, voor een belangrijk deel bestaande uit jongens die het vorig jaar nog in de A-Junior es speelden, moest helaas een 13 nederlaag incasseren. Het was duidelijk waarneembaar, dat de tegenstander over meer ervaring beschikte; de overwinning was dan ook volkomen ver diend. Wat zowel bij ons als de tegenstanders het meest negatief over kwam was de arbitrage. Over-en-weer werden de meest vreemd soortige beslissingen genomen wat het wedstrijdbeeld zeker na delig beïnvloedde. Er was een vrij grote publieke belangstelling. De loting voor de strijd om de UEFA-Cup heeft er toe geleid, dat 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 3