kroniek ajax-nieuws Dinsdag 6 augustus jl. was er de jaarlijkse aan het begin van het nieuwe seizoen te houden PERSDAG, ditmaal georgani seerd door technisch directeur, de heer J. H. Kraay. Na het maken der elftalfoto's en het koffie-uurtje, was er om 12.00 uur de eigenlijke persconferentie. Voor deze gelegenheid waren tevens enkele autoriteiten uitge nodigd, o.a. van de Verkeerspolitie en van de Ned. Spoorwegen, zulks in verband met het parkeervraagstuk rond het Ajax-Stadion, alsook de nieuwe verbinding, ontstaan door het in werking treden van het NS-station Diemen. Over hetgeen hierover werd gezegd, menen wij u te kunnen ver wijzen naar de inhoud van het schrijven hetwelk wij van de Burge meester van Diemen ontvingen en dat elders in dit blad is af gedrukt. Primair is dus de Wenckebachweg het aangewezen parkeerterrein, terwijl men zijn auto ook kan wegzetten op de Duivendrechtsekade en Weesperzijde, gelegen vóór de Duiven- drechtse brug, te rekenen vanaf de stad-zijde, dus aan de over kant van de Duivendrechtsekade. En de ervaring, het vorig jaar opgedaan, wijst uit dat deze totale ruimte voldoende is. De secundaire weg in Diemen wordt geheel afgesloten; bewoners aldaar krijgen van de Politie speciale kaarten. De Middenweg zal niet meer worden afgesloten (dat leverde té veel problemen op) en de H.H. Agenten krijgen vooraf voldoende informatie over de Ajax-autokaarten, zodat zich geen hinderlijke situaties als in het verleden (niet-erkenning van de auto-kaart) meer zullen voor doen. Laat men zich vooral aan dé voorschriften houden. Wagens, Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1974/1975 - September 1974 - No. 1 Abonnement (voor niet-leden): 15,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Gifo A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet vóór 28 september a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn Foto omslag Arnold Mühren in actie tijdens de vriendschappelijke wedstrijd tegen Hertha BSC (31) onjuist geparkeerd, worden zonder meer weggesleept, zó ver weggebracht dat het echt geen lolletje is om het vehikel weer te moeten ophalen, terwijl de kosten van het sleeploon" lang niet mals zijn, als u weet dat die berekend worden naar zondag- arbeid. De vragen van de Pers hierna aan de heer Kraay, werden door laatstgenoemde beantwoord, kort maar krachtig. Opmerkingen welke op deze bijeenkomst als niet-ter-zake dienend konden wor den beschouwd, door de Ajax-zegsman ook als zodanig terzijde gelegd. Een zeer geanimeerde lunch volgde, waarna de heren perslieden althans een groot deel van hen zich gingen klaarmaken voor een wedstrijd tegen Ajax 1 Jawel! Een en ander begun stigd door fraai zomerweer. Het is een leuke middag geworden als besluit van een dag die aan zijn doel beantwoord moge heb ben: een goed contact tussen Ajax en de Pers! Old-timer Kees Welling ondersteunend lid) en zoals hij zegt al sinds 1910 in en bij Ajax, zij het toen nog niet als lid maakt ons erop attent zulks naar aanleiding van onze her- denkingsregelen met betrekking tot het overlijden van Fons Pel ser, dat er destijds niet drie broers Pelser (in Ajax) waren doch vier! Aan de namen Adriaan, Joop en Fons moet nog worden toegevoegd broer Jan, die al in Ajax speelde (doelman) toen onze club nog tweede-klasser was (1908-1910) en nog verdere werkzaamheden voor Ajax deed Ten aanzien van dit laatste kan in ieder geval bevestigd worden aldus de gegevens uit ons archief dat bij de aanvang van het seizoen 1913-1914, toen Ajax na een verblijf van enkele jaren (sinds 21 mei 1911) in de eerste klasse, weer moest degraderen, Jan Pelser in het nieuw gekozen bestuur zitting kreeg, resp. zijn club trouw bleef. Want, zoals het (nog) vaak gebeurt bij een teruggang, er kwam onenigheid en meerdere bestuursleden alsook spelers verlieten de club. Een stukje ,,uit de ouwe doos Voor de eerste keer althans zolang secretaris Jan Westrik het samenstelt vindt u het JAARVERSLAG elders vermeld, zij het in verkorte vorm. Uiteraard het zou niet doenlijk zijn het 43 pagina's type-werk tellende overzicht van het seizoen 1973-1974 in zijn geheel hier weer te geven. Het clubblad zou dan in boekvorm moeten verschijnen Ja, zo is het inder daad het is een jaarBOEK geworden, waarin de gebeurtenis sen in en rondom Ajax tot in details zijn opgetekend. Maar er is cijfermateriaal bij, dat NU niet ieders directe interesse heeft: uitslagen van wedstrijden die nog vers in het geheugen liggen, verslagen van o.a. de Ledenraadsvergaderingen waarover u via het Ajax-Nieuws reeds bent ingelicht, kortom vele zaken die als nasla-werk natuurlijk van onschatbare waarde zijn, doch in deze kolommen niet primair behoeven te worden gepubliceerd. Er blijft overigens nog genoeg belangwekkends over, waarvoor wij gaarne uw bijzondere aandacht vragen. Tot onze ijverige scribent zouden wij willen zeggen: Jan, er is wederom iets groots verricht. Alle HULDE (ja, met grote let ters Om in sporttermen te spreken: andermaal een top-pres- tatie! Bravo! Voor de goede orde: het jaarverslag zal dus niet meer op de algemene ledenvergadering worden voorgelezen; mocht u naar aanleiding van hetgeen u straks gelezen hebt nog vragen willen stellen, inlichtingen wensen of wat dies meer zij op 19 sep tember a.s. is daartoe gelegenheid.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 2