toto lotto informatie SPEELMOGELIJKHEDEN TOTO Er zijn, naar keuze van de deelnemer, vier speelmogelijkheden: 1. Toto normaal formulier (groen) 2. Toto systeem formulier (rood) LOTTO 3. Lotto week formulier (oranje) 4. Lotto maand formulier (blauw) De vier soorten formulieren zijn duidelijk van elkaar te onderscheiden door een rond veld in de linkerbenedenhoek van het for mulier, in de kleur, overeenkomend met de hierboven vermelde en waarop in wit de naam van het formulier is uitgespaard. Bovendien wordt het lotto maand formu lier gedrukt op geel papier. ad 1) Toto normaal formulier Het toto normaal formulier is uiterlijk vol komen gelijk aan het huidige totoformu lier; alleen de door de deelnemer in te vullen persoonlijke gegevens zijn enigs zins anders gerangschikt. De deelnemer kan maximaal 12 kolommen invullen; de inleg bedraagt 1,50 per 3 kolommen. De maximum-inleg is derhalve 6,per formulier. De deelnemer is boven de inleg een bedrag van 0,25 per ingevuld formulier verschuldigd. ad 2) Toto systeem formulier Aan wensen van deelnemers die graag een bepaald systeem willen spelen is tege moetgekomen. Al naar gelang van de voor keur van de deelnemer kan hij door het invullen van slechts één kolom resp. 16, 18, 24, 27, 32, 36, 48, 54, 64, 72, 81 of 96 kolommen spelen tegen de verschuldig de inleg van 0,50 per kolom. Boven de inleg is hij dan een bedrag van f 1,ver schuldigd. Op het toto systeem formulier zijn de mogelijkheden duidelijk aange geven. Prijzenpercentage en prijzenschema toto Voor prijzen is beschikbaar 47£ procent van de bruto-inleg. Het prijzenschema is: 1e prijs: 13 goede voorspellingen 40 proc. 2e prijs: 12 goede voorspellingen 25 proc. 3e prijs: 11 goede voorspellingen 25 proc. van het prijzenbedrag. Jackpot Indien geen enkele deelnemer een foutloos resultaat heeft behaald, wordt 1/3 deel van het bedrag van de 1e prijs toegevoegd aan de 1e prijs van de volgende week. Het overblijvende 2/3 deel wordt in gelijke delen toegevoegd aan de 2e en 3e prijs. ad 3) Lotto week formulier Gespeeld wordt het systeem 6 uit 41. Op het lotto formulier staan 12 kolommen, elk genummerd 1 t/m 41. De deelnemer moet in elke kolom waarvoor hij inleg betaalt 6 getallen aankruisen. De inleg bedraagt 1,50 per 2 kolommen; de maximum inleg is derhalve 9,per formulier. De deelnemer is boven de inleg een be drag van 0,25 per ingevuld formulier verschuldigd. ad 4) Lotto maand formulier (kalender) maand Dit formulier is ingevoerd om het de deel nemers gemakkelijker te maken. Vooral voor mensen die niet wekelijks in de ge legenheid zijn een formulier in te leveren of er geen bezwaar tegen hebben geduren de een aantal weken (trekkingen) dezelf de voorspelling te doen, is dat een aan trekkelijke vorm van deelneming. Al naar gelang van het aantal trekkingen in de kalendermaand als trekkingsdag geldt de zondag is de deelnemer dan 4 of 5 maal de inleg, waarvoor hij kolommen heeft ingevuld, verschuldigd. Het formulier wordt na elke trekking in de kalendermaand, waarvoor het geldig is, gecontroleerd. De deelnemer is boven de inleg een bedrag van 1,per ingevuld formulier verschuldigd, ongeacht het aan tal trekkingen. Kalendermaandformulieren kunnen uitslui tend worden ingeleverd op de laatste in leverdag vóór de kalendermaand, waarin de trekkingen plaatsvinden. Prijzenpercentage en prijzenschema lotto Voor prijzen is beschikbaar 47^ procent van de inleg. Het prijzenschema is: 1e prijs: 6 goede voorspellingen 35 proc. 2e prijs: 5 goede voorspellingen plus reservegetal 10 proc. 3e prijs: 5 goede voorspellingen 15 proc. 4e prijs: 4 goede voorspellingen 20 proc. 5e prijs: 3 goede voorspellingen plus reservegetal 20 proc. van het prijzenbedrag. N.B. Bij een vol spel van 4.500.000 ko lommen kan de 1e prijs 561.000,be dragen. Jackpot Indien geen enkele deelnemer 6 goede voorspellingen heeft gedaan, wordt 1/5 deel van het bedrag van de 1e prijs toe gevoegd aan de 1e prijs van de volgende trekking. Het overblijvende 4/5 deel wordt in gelijke delen toegevoegd aan de 2e t.m. 5e prijs van de lopende trekking. Uitbetaling van prijzen van toto en lotto De uitbetaling van gewonnen prijzen, zo wel in toto als lotto, geschiedt als volgt: prijzen minder bedragend dan 1000, worden zo spoedig mogelijk na de speel- c.q. trekkingsdatum uitbetaald via giro-overschrijving of postcheque. prijzen boven 1000,worden na het verstrijken van de reclametermijn on middellijk via de bank uitbetaald. Het maximaal aan één winnaar uit te keren bedrag is 500.000,netto. Prij zen minder bedragend dan 2,50 worden niet uitgekeerd. Het desbetreffende prij zenbedrag wordt in gelijke delen toege voegd aan de overige prijsklassen. Kansspelbelasting Op prijzen of combinaties van prijzen van dezelfde spelsoort, welke het bedrag van 1000,te boven gaan, wordt door de Sporttoto 25 procent kansspelbelasting ingehouden. Gewonnen prijzen in toto en lotto in dezelfde week worden niet samen gevoegd, hetgeen eveneens geldt ten aan zien van gewonnen prijzen in meer dan één trekking van een kalendermaandfor mulier. AANDEEL VERENIGINGEN Het aandeel van de verenigingen in toto en lotto via directe inhouding bedraagt 12£ procent, waarvan 8 procent doeluit kering en 4£ procent kosten. Om admini- stratief-technische redenen is de wekelijk se inhouding vastgesteld op 12 procent met een nabetaling van een procent na afloop van het kalenderjaar. AANDEEL INGESCHREVEN INLEVERADRESSEN Het aandeel van de ingeschreven inlever- adressen is de 0,25 resp. 1,die de deelnemer boven de verschuldigde inleg bij inlevering van het formulier bij dat inleveradres betaalt. Andere vergoedingen mogen de vereni gingen niet aan dat inleveradres betalen. 22

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 22