F. van Hazendonk beroep op al onze leden de aanwijzingen van de commissieleden op te volgen en met hun auto op ons complex niet harder te rijden dan 10 km. Helpt u allen mede, dat bij onze wedstrijden alles goed en ordelijk verloopt. Een bijzonder woord van dank, namens het bestuur, voor de leden van deze commissie voor hun meestal ondankbare taak. JAARLIJKSE ALGEMENE LEDENVERGADERING Deze vergadering werd gehouden op 14 september 1973. Ruim 80 stemgerechtigde leden, waaronder de ere-voorzitter M. J. Koolhaas, en 40 ondersteunende leden zijn aanwezig als voorzitter Van Praag om even over acht de aanwezigen welkom heet. Zijn openingswoord zal kort zijn, omdat zo dadelijk de secretaris en de penningmeester hun prachtige jaarverslagen zullen voor lezen. Hij wijst erop dat de functie van commissaris Betaald Voetbal is vervallen en dat is ingesteld de functie van commissaris Alge mene Zaken en dat in de jaarvergadering van de ledenraad van 4 september de heer A. de Wit als zodanig werd gekozen. Hij bedankt ook in deze vergadering de heer J. Hordijk bijzonder hartelijk voor al zijn werkzaamheden als commissaris Betaald Voetbal gedurende negen jaren. Jeugdsecretaris de heer Boering en zijn mede-commissieleden werden door hem gefeliciteerd met de behaalde successen. De spelers van de kampioenselftallen krijgen allen een kleine Europa Cup. Hij bedankt de heren De Boer Sr., Koolhaas en Volkers, die zich niet meer herkiesbaar hadden gesteld voor de ledenraad, nog maals voor alles wat zij gedurende een lange reeks van jaren in diverse functies voor Ajax hebben gedaan. Met enige ogenblikken stilte herdenkt hij de leden die ons in het afgelopen jaar door de dood ontvielen. Hierna verklaart hij de vergadering voor geopend. De notulen van de jaarlijkse algemene vergadering van 14 sep tember 1972 worden zonder wijziging door hem gearresteerd, onder dankzegging aan de secretaris voor de samenstelling. Uit de gestelde kandidaten worden de heren J. de Boer Jr., A. Brandsteder, W. F. C. Bruijnesteijn, A. J. van Eijden, J. Hor dijk, C. C. Kamlag, J. Neefjes, J. H. Potharst en H. v. d. Zwaag als lid van de ledenraad ge- of herkozen. De heer G. P. Keizer, die niet werd herkozen en die niet aanwezig is, bedankt hij voor zijn inbreng als ledenraadslid. De jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester ontvin gen veel aandacht en applaus. De voorzitter deelt mede, dat de secretaris in de jaarvergade ring van de ledenraad weer voor drie jaren werd herkozen en dat hij op 3 september jl. 50 jaar lid van de vereniging was en de volgende maand al weer 10 jaren secretaris zal zijn (applaus). De heer De Wit leest het rapport voor dat door de Financiële Commissie was uitgebracht aan de ledenraad en voegt eraan toe dat de ledenraad het gegeven advies heeft gevolgd en aan de penningmeester en de overige bestuursleden décharge heeft ver leend (applaus). De voorzitter drukt in zijn slotwoord zijn vreugde erover uit dat de opkomst van leden dit jaar aanzienlijk groter is dan verleden jaar. Hij wil gewag maken van zijns inziens twee bijzondere feiten: 1. dat niemand enige nadere toelichting vroeg op het financieel verslag van de penningmeester; 2. dat niemand zich opgaf om tijdens de rondvraag het woord te voeren. Naar zijn mening zijn deze twee feiten toch wel een unicum. Hij herinnert zich, dat zijn vader hem reeds op zijn 10e jaar heeft gezegd: ,,Je bent Ajacied of niet. Neutrale personen bestaan niet, want de overigen zijn jaloers en ijverzuchtig op Ajax." Nu, ruim 50 jaren later, is het nog zo. De pers die vele jaren lang haar kolommen gratis kon vullen met nieuws over Ajax, doet nu mee aan roddel en negatief geschrijf over Ajax. Tot zijn spijt moet hij zeggen, dat er ook leden zijn die daaraan meedoen. Hij doet een dringend beroep op de aanwezigen om dit na te laten en eendrachtig achter het bestuur en re spelers te gaan staan, dan komt de rest best in orde. Hiermede wil hij de ver gadering besluiten. PERSONEEL Het administratieve personeel werd per 16 juli 1973 uitgebreid met de komst van de jongeman C. Brood, geboren 14 februari 1956. Evenals het vorig jaar was ons ere-lid, de heer W. F. C. Bruijne steijn, iedere middag aanwezig om hulp te verlenen. In drukke tijden bijvoorbeeld bij het gereedmaken en verzenden van diplo ma's en bij Europa-Cup-wedstrijden kwam de heer F. C. Molema ook assistentie verlenen. Namens het bestuur hartelijk dank aan beide heren voor hun belangeloze medewerking. Bij het terreinpersoneel kwam geen wijziging, zodat dit bleef bestaan uit de heren P. C. Bosman (voorman), Th. A. Bosman en D. Hoefman. Concierge bleef de heer J. H. Holshuysen. Aan de schoonmaakster, mevr. P. Maayer-v. d. Lijcke, werd met ingang van 10 maart 1974 een WAO-uitkering toegekend. Mevrouw S. Lens-Zielstra, die gedurende veertig jaren de was verzorgde, moest door een ongeval en een operatie haar werk zaamheden beëindigen. Voor de trouwe dienst werd haar een enveloppe met inhoud overhandigd. Op 28 januari 1974 trad bij ons in dienst mevr. C. Berendsen- Lens, die sinds die tijd de was verzorgt en tevens werd belast met het schoonhouden van de kantoren. In verband met de vele was besloot het bestuur grotere was machines en een grote centrifuge aan te schaffen. De heer Huberts, chef buitendienst van de Gemeentelijke Inspec tie voor de Lichamelijke Opvoeding (GILO), stond onze terrein knechten met deskundige adviezen terzijde, waarvoor onze dank. Het terreinpersoneel zag kans de voorvelden, die van onze spe lers de naam „Sahara" hadden gekregen, aanmerkelijk op te knappen. Het intensieve gebruik dat van de velden moet worden gemaakt, doet mij vrezen dat in het begin van 1975 deze wel weer in een slechtere staat zullen verkeren. TRAINERS, MASSEUR EN MEDISCHE STAF Bij de aanvang van het seizoen 1973-1974 waren bij ons in vaste dienst: G. Knobel, trainer/coach en belast met het algehele toezicht en leiding van de trainingen; B. Haarms, trainer van Jong Ajax en daarnaast assisteren bij de dagtrainingen van de A-selectie; J. van Daal, trainer van de jeugdelftallen; C. Groot, was als part-timer in onze dienst als trainer van de amateur-senioren-elftallen. Het bestuur werd naar aanleiding van een artikel in het week blad „Deze Week" genoodzaakt de heer G. Knobel, die een contract had tot 1 juli 1975, wegens dringende redenen op 12 april 1974 op staande voet te ontslaan. Na bemiddeling van het Regionaal Bureau voor Arbeidsrecht besloot het bestuur, na overleg met de heer Knobel, deze tot en VOORVERKOOP AJAX en OLYMPISCH STADION Toto en Lotto inleveringsadres Ajax Sigarenmagazijn Derkinderenstraat 64, Amsterdam-West Postagentschap Telefoon 150107 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 19