BRILLEN M Oogmeting sportblad L'Equipe „France Football" in het seizoen 1972-1973 wederom was gekozen tot de beste club van Europa. Ter gelegenheid van de jaarwisseling hield het bestuur op vrijdag 4 januari 1974 in het bovenrestaurant een receptie van 16.30 tot 18.30 uur, die zeer druk werd bezocht. Voorzitter Van Praag hield een Nieuwjaarstoespraak, waarin hij uiteraard aandacht be steedde aan de gebeurtenissen in 1973, maar ook zijn visie gaf ten opzichte van 1974 voor zover het Ajax betrof. Een verzoek van Independiënt, om wederom twee wedstrijden om de zogenaamde Wereldbeker te spelen, werd afgewezen. naar de Wenckebachweg (vlak over de Duivendrechtse brug) en de Duivendrechtsekade. Volgens de verkeerspolitie zouden daar ongeveer 1200 auto's kunnen worden geparkeerd. Looptijd naar de voorkant van het Ajax-Stadion ruim 10 minuten. In verband hiermede zal op de toegangsprijzen geen toeslag ad 50 cent meer worden geheven voor gratis vervoer via het GVB. De verkeerspolitie heeft het bestuur erop attent gemaakt, dat vóór de Eretribune teveel auto's staan geparkeerd, waardoor het voor brandweer- en ziekenauto's onmogelijk is er doorheen te komen, indien er iets mocht gebeuren. De plannen tot bouw van een nieuw jeugdclubhuis op het com plex Voorland alsmede de verbouwing van de sportzaal en de arcade konden tot grote spijt van het bestuur tot op heden nog steeds niet worden verwezenlijkt. Het Architectenbureau Zand- stra, De Clercq, Zubli, Lammertsma Partners werd ontheven van zijn opdracht. Aan de architect W. van Dapperen werd een nieuwe opdracht, betreffende het jeugdclubhuis, verstrekt. Het bestuur benoemde een bouwcommissie, bestaande uit de leden D. J. Boering, W. Deegen, N. Klok Jr. en C. Kamlag. Door het bestuur werd penningmeester H. G. A. Timman als gedele geerde aan deze commissie toegevoegd. Het ziet er naar uit, dat er nu meer schot in deze zaak komt. Ook de verbouwing van de arcade annex sportzaal gaat thans meer gestalte krijgen. Met diverse gemeentelijke instanties werden enige besprekingen gevoerd betreffende de zeer onbevredigende vervoers- en par keergelegenheid bij onze thuiswedstrijden. Het komende seizoen zal hierin verbetering komen. Van het kort geleden geopende NS-station te Diemen komt een voet- en rijwiel pad dat uitkomt aan de achterkant van het Ajax-Stadion. Loop tijd ongeveer 15 minuten. De parkeergelegenheid wordt verplaatst van het Industrieterrein LEDENRAAD Wat betreft de werkzaamheden van de ledenraad (artikel 42, lid b. van het huishoudelijk reglement) kan worden medegedeeld dat dit college in het afgelopen verenigingsjaar zesmaal bijeen kwam en wel op: 21 augustus 1973 4 september 1973 29 november 1973 21 maart 1974 9 mei 1974 27 juni 1974 gewone vergadering jaarvergadering gewone vergadering gewone vergadering gewone vergadering gewone vergadering Volgens het bepaalde in artikel 38 van het huishoudelijk regle ment moeten tenminste 2 vergaderingen in een verenigingsjaar worden gehouden, zodat ruimschoots aan dit artikel werd vol daan. Van genoemde vergaderingen vond u steeds een beknopt verslag in ons officieel orgaan ,,Ajax-Nieuws", aan de hand waarvan u zich een beeld hebt kunnen vormen van de activiteiten van de ledenraad. Volledigheidshalve kan ik daar nog het volgende aan toevoegen: Bent u kwaliteits- en prijs bewust? Al drie generaties lang een begrip in Amsterdam Grote internationale collectie brilmonturen Alles wordt in eigen werk plaats gemaakt, waardoor snelle aflevering Vakmanschap en perfectie een eerste vereiste Foto-artikelen 1e klas kleur- zwart-wit afwerkina JAVASTRAAT 117 - TELEFOON 350117 Leverancier van alle ziekenfondsen De ledenraad bestond op 1 juli 1973 uit de leden J. van Praag J. H. Westrik en H. G. A. Timman, respectievelijk voorzitter secretaris en penningmeester van de vereniging, en de onder staande 24 leden, gekozen door de Jaarlijkse Algemene Leden vergadering. De voorzitter en de secretaris van de vereniging bekleden deze functie ook in de ledenraad. A. R. Been G. P. Keizer J. de Boer Sr. N. Klok Jr. D. J. Boering M. J. Koolhaas A. Boerkoel Ir. J. Lambregts J. A. Bouwens M. J. W. Middendorp W. F. C. Bruijnesteijn J. Neefjes Mr. Dr. E. W. Catz J. H. Potharst P. van Deijck Sr. W. F. Schoevaart F. Dukker Sr. H. A. Smit A. W. van Dijk W. F. Volkers G. Fischer A. de Wit Jr. C. G. Kamlag Drs. L. M. van Wijk Aan de beurt van aftreden waren de leden J. de Boer Sr. W. F. C. Bruijnesteijn, C. C. Kamlag, G. P. Keizer, M. J. Kool haas, J. Neefjes, J. H. Potharst en W. F. Volkers. Hiervan stelden de heren J. de Boer Sr., M. J. Koolhaas er W. F. Volkers zich niet herkiesbaar. Door de leden werden kandidaat gesteld de heren J. de Boer Jr. A. Brandsteder, A. J. van Eijden, A. G. H. van Genderen, G. M Hofsheimer, J. Hordijk, F. J. v. d. Meijden, J. C. Muller en H. v d. Zwaag. Omdat het lid van de ledenraad, de heer A. de Wit, in de jaar vergadering van de ledenraad, gehouden op 4 september 1973 was gekozen tot commissaris Algemene Zaken, moesten dus uil de 14 kandidaten 9 leden voor de ledenraad worden gekozen. Na de gehouden stemming bleken gekozen te zijn de leden J. de Boer Jr., A. Brandsteder, W. F. C. Bruijnesteijn, A. J. van Eijden 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 12