In de loop van het kalenderjaar 1974 zal het voor de onder staande leden 25, 40, 50 of 60 jaar geleden zijn, dat zij tot het werkend lidmaatschap van Ajax werden toegelaten: 25 jaar lid: R. Bartelsman, T. van Donkelaar, H. Dukker, W. Kluft, P. A. v. d. Valk en W. Waayer; 40 jaar lid: J. H. van Antwerpen, J. Hordijk, P. C. Keizer, D. J. Schalm Sr. en H. Spett; 50 jaar lid: J. F. Bartelsman, H. H. Blomvliet en C. H. Geudeker; 60 jaar lid: H. Hordijk. Het bestuur zal deze leden, zoals het de laatste jaren een ge woonte is geworden, in het komende najaar uitnodigen om, tijdens een gezellige bijeenkomst op een zaterdagmorgen in de bestuurskamer, hun onderscheidingen in ontvangst te willen komen nemen. Het comité „Bordjesclub", bestaande uit de leden J. de Boer Sr., W. F. C. Bruijnesteijn, M. J. Koolhaas, W. H. Meijer, M. J. W. Middendorp en W. F. Volkers, nodigde per circulaire alle leden uit, die 25 jaar of langer lid waren, donderdagavond 28 maart 1974 aanwezig te willen zijn in het restaurant van de Jaap Eden- baan, ter viering van de 74e verjaardag van Ajax op 18 maart 1974. Naast de ruim 80 leden waren als gast aanwezig de heren Mr. Dr. E. W. Catz, M. Middendorp Jr. en N. Dalmulder. Omstreeks half zes begon het borreluurtje Tafelpresident Wim Volkers riep de heren om 8 uur aan tafel. Deze hield op de van hem bekende wijze een openings- en een sluitingstoespraak. De stemming bleef er goed in, mede doordat de leden Belmer, Van Praag en Volkers hun vocale kwaliteiten lieten horen en de voorzitter nog enige moppen vertelde. Sjaak Swart en Bram Haverkamp en hun staf zorgden voor een prima verzorging. De kleine uurtjes waren reeds aangebroken toen men over naar huis gaan ging praten. Het volgend jaar de 30e bijeenkomst ter viering van het 75-jarig bestaan, dan moet maar eens de gehele oude garde aanwezig zijn. Hieronder volgt een opgaaf van het aantal leden per categorie: Werkende leden: aantal op 1 juli 1974 259 (w.o. 9 ereleden en 12 leden van verdienste) Buitengewone leden: aantal op 1 juli 1974 56 (w.o. 29 contractspelers) Ondersteunende leden: aantal op 1 juli 1974 1248 Junioren A: aantal op 1 juli 1974 36 Junioren B: aantal op 1 juli 1974 32 Junioren C: aantal op 1 juli 1974 60 Pupillen A (10-12 jaar): aantal op 1 juli 1974 53 Pupillen B (8-10 jaar): aantal op 1 juli 1974 15 BESTUUR Het bestuur was op 1 juli 1973 als volgt samengesteld: Dagelijks bestuur: Commissaris betaald voetbal: Commissaris amateur voetbal: J. van Praag, voorzitter; J. H. Westrik, secretaris en H. G. A. Timman, penn.meester. J. Hordijk. A Kraan. Aftredend waren de secretaris de heer J. H. Westrik, die zich herkiesbaar had gesteld, en de commissaris betaald voetbal de heer J. Hordijk. In de vergadering van de ledenraad van 21 augustus 1973 werd een voorstel tot wijziging van het huishoudelijk reglement aan genomen, waardoor de functie van commissaris betaald voetbal werd opgeheven en nieuw werd ingesteld een commissaris Algemene Zaken. De taakomschrijving van deze functie werd: Hij is plaatsvervangend voorzitter. B. ontstentenis van overige bestuursleden neemt hij hun taak waar. Hij is belast met die taken, welke na overleg met hem, door het dagelijks bestuur hem zijn opgedragen. In de jaarvergadering van de ledenraad van 4 september 1973 werd de secretaris J. H. Westrik bij enkele kandidaatstelling weer voor 3 jaren herkozen en als 1e commissaris Algemene Zaken werd gekozen het lid van de Financiële Commissie, de heer A. de Wit. Dit jaar zijn aan de beurt van aftreden de penningmeester, de heer H. G. A. Timman, en de commissaris amateur voetbal, de heer A. Kraan. Beide heren stellen zich herkiesbaar. Bovendien zal moeten worden voorzien in de vacature van com missaris Algemene Zaken. In de vergadering van de ledenraad, gehouden op 9 mei 1974, besloot de heer De Wit op verzoek van de ledenraad zijn functie ter beschikking te stellen. De ledenraad besloot met algemene stemmen, dat in de vacature van commissaris Algemene Zaken niet eerder zou worden voorzien dan in de op 5 september 1974 te houden jaarvergadering van de ledenraad. In het afgelopen verenigingsjaar werden traditiegetrouw de be stuursvergaderingen wederom eenmaal in de veertien dagen op dinsdagavond gehouden. Op de overige dinsdagavonden en veel al ook op de donderdagavonden waren de bestuursleden even eens aanwezig voor het houden van besprekingen, daarnaast hiel den de bestuursleden vrij veel telefonisch contact met elkaar. In totaal werden 29 officiële bestuursvergaderingen gehouden. Hier onder volgen enige besluiten in bestuursvergaderingen genomen. De reizen voor competitiewedstrijden in Groningen, Maastricht en Kerkrade zullen niet per trein geschieden, maar met de Neder landse Luchtvaart Maatschappij. Voor de Controle-Commissie werden ten behoeve van een betere communicatie enige walkie-talkies aangeschaft. Het aanbrengen van lichtbakken boven de toegangen tot de tribu nes en het aanleggen van licht op de trappen. Het plaatsen van verlichte verwijzingsborden, aangevende de weg naar de verschil lende tribunes. De werktijden voor het administratief personeel werden gewijzigd in: 8.45-12.45 en 13.15-17.15. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan op 18 maart 1975 zal in mei 1975 een groot internationaal jeugdtoernooi worden ge houden. Hiervoor werd de volgende commissie in het leven ge roepen: voorzitter: A. Kraan; leden: D. J. Boering, C. J. Muller en H. Smit. De administratieve werkzaamheden zullen worden verricht door de heren N. Dalmulder en H. A. Smolders, Door het Ministerie van Economische Zaken werd toestemming verleend om de toegangsprijzen in het betaald voetbal met 15% te verhogen. De toegangsprzen voor het seizoen 1974-1975 werden vastgesteld voor de Ere- en Reynoldstribune op 11,50 en voor de staanplaatsen op f 4,50. Een toeslag ad 50 cent op de toegangsprijzen voor gratis vervoer zal niet meer worden geheven. Op zaterdag 27 oktober 1973 werden de leden die in het kalen derjaar 1973 25, 40 of 50 jaar lid van de vereniging waren, met hun dames door het bestuur ontvangen in de bestuurskamer. Voorzitter Van Praag had voor iedereen een toepasselijk woord bij het overhandigen van de onderscheidingen. Na afloop van het officiële gedeelte bleef het gezelschap nog enige tijd bijeen en werden vele sterke verhalen uit het verleden weer eens opge diept. De ere-voorzitter M. J. Koolhaas en zijn echtgenote waren bij de ontvangst aanwezig. Voorzitter Van Praag, vergezeld van aanvoerder Keizer, ontving op 29 oktober 1973 in Parijs voor de vierde maal in successie de Coupe Challenge Européen, omdat Ajax door het Franse 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 11