WK '74 - Nog tijdens de voorbereiding in Zeist. Johnny aan het Oostwoudse viswater den wij toch niet voor de deur behoeven te gaan staan om „alsjeblieft" te spelen. Ik weet niet hoe de andere clubs een en ander ervaren hebben, ik dacht wel dat zij er net zo over denken. Ik kan mij ten minste niet voorstellen dat men alleen Ajax buiten de deur gehouden heeft. En als wij dan eens bedenken hoe bij iedere Europa-Cup-wedstrijd wij onze zor gen doen uitstrekken ten aanzien van de mensen van de KNVB, er daarvan soms wel dertig (vaak nog met introducé's) in de bestuurskamer ontvangen worden overigens gaarne, daar niet van dan beschouw ik het bovenstaande als een ern stige tekortkoming, een ernstig verzuim jegens Ajax in het kader van de public relations van de KNVB. Afgezien nog van wat onze spelers er van moeten denken. Nu hebben wij nagenoeg na elke wedstrijd de heer Michels en alle spelers van het Nederlands Elftal én die van Ajax apart, per telegram namens bestuur en technisch- directeur onze felicitaties doen toekomen met de behaalde successen. Rest mij nog onze nieuwe aankopen te noemen: Ruud Geels, Piet Schrijvers en John Dusbaba (allen van harte welkom in de Ajax-gelederen) en is op 't moment dat ik deze woorden aan het papier toever trouw, de heer Kraay nog in verdere be sprekingen gewikkeld, teneinde onze A- selectie weer van een kwaliteit te doen zijn, waarmede de competitie 1974/1975, ook ten aanzien van de UEFA-bekerwed- strijden, met vertrouwen kan worden be gonnen. Tot slot nog iets over Johan Neeskens die, zoals bekend, voor Barcelona gaat spelen. Natuurlijk spijt het ons dat hij weggaat, maar hijzelf is, zoals hij dat te kennen heeft gegeven, erg gelukkig met de afloop van de procedure en wat er dan ver der hier nog over te zeggen. Ik zou Trem willen bedanken voor de grote inzet waarmede hij altijd voor Ajax ge- stréden heeft, mag ik wel zeggen. Ik dank hem ook voor de prettige wijze waarop hij het bestuur steeds tegemoet trad. Ik wil ten aanzien van dit laatste met klem tegenspreken wat weer eens in de Pers werd gesuggereerd, nl. dat Neeskens en het Ajax-bestuur de laatste maanden op voet van oorlog zouden hebben geleefd. Nogmaals, dit is onjuist, hetgeen Johan zelf zou kunnen bevestigen. Ik wens hem mede namens de andere bestuursleden gaarne veel succes toe in zijn nieuwe omgeving. Er is grote kans dat hij binnenkort tégen Ajax binnen de krijtlijnen komt. Op 20 en 21 augustus a.s. nemen wij deel aan een door de FC Barcelona georganiseerd toer nooi en zit er voor ons mogelijk een wed strijd tegen de gastheren in. J. VAN PRAAG 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 7