van de voorzitter Met wie niet in Holland betreur ik het, dat ons Nederlands Elftal dat tijdens het wereldkampioenschap onbetwist het beste en mooiste voetbal speelde, uiteindelijk in de finale tegen West-Duitsland toch een nederlaag moest incasseren. Over het hoe-wat-en-waarom aangaande dit verlies, wil ik het hier niet verder heb ben: me dunkt dat daar al wat beschou wingen aan zijn gewijd. Bovendien: gedane zaken nemen geen keer Zeker wil ik vanaf deze plaats toch de spelers, trainers, medische staf, masseur en verder allen die betrokken waren bij de zorgen resp. verzorging rondom ons natio nale team, van harte feliciteren met de zo eervolle tweede plaats. Als ik met betrekking tot de internationale beschouwingen over het meer dan voor treffelijke spel van de Oranje-Elf" vaak de vergelijking heb mogen beluisteren met het „moderne en bijkans volmaakte voet bal zoals Ajax dat in de voorgaande jaren vertoonde" en nu zes van onze spelers (uit die „voorgaande" jaren) in dit prach tig spelend Nederlands Elftal waren opge nomen, wel, ik vond dit alles toch wel wat om daarbij enige Ajax-trots te gevoelen. Verder dacht ik hoop het in ieder ge val dat een en ander ook elders zijn weerklank gevonden heeft, met andere woorden onze reeds bestaande internatio nale vermaardheid én ten aanzien van vriendschappelijke wedstrijden én in ver band met de a.s. wedstrijden om de UEFA-Cup verder zal zijn vergroot of zo deze gedaald zou zijn omdat we geen landskampioen werden en geen Europa Cup wonnen, weer tot hoog(ste) niveau is gestegen. Om nog even bij „Münehen '74" te blijven: mede namens de andere bestuursleden moet ik hier onze diepe teleurstelling uit spreken aan het adres van de KNVB over haar weinig elegante houding tegenover de clubs die spelers voor de uitverkoren selectie „geleverd" hebben. Men heeft er helemaal niet aan gedacht over het hoofd gezien vergeten of hoe dan ook om één of twee bestuursleden van genoem de clubs in de gelegenheid te stellen in de vorm van een uitnodiging b.v. hun eigen spelers na afloop van de wed strijden) in het hotel te kunnen opzoe ken, hen te complimenteren met het be haalde succes resp. enig gesprek met hen te hebben. Zeker hadden wij dit wel op eigen houtje kunnen doen, doch in ieder geval wat Ajax betreft, als grootste „leverancier", meen- WK '74 - Dolle vreugde zoals we dat vaak by de Nederlanders konden aanschouwen. Hier het eerste doelpunt (Neeskens) tegen Brazilië WK '74 - Johnny, Wim en Arie na de overwinning op Brazilië (20) 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 6