vergadering ledenraad voetbal-antecedenten van technisch-directeur h. j. kraay Donderdag 27 juni jl. vergaderde de bijna voltallige Ledenraad; alleen Mr. Catz (ziek zoals bekend, maar inmiddels weer uit het ziekenhuis ontslagen en flink aan de beterende hand) en de heren A. W. van Dijk en G. Fischer (vakantie) waren absent. De Ere-leden J. de Boer Sr., C. H. Geudeker, G. de Jongh en R. P. J. Vunderink gaven van hun belangstelling blijk; de heer W. F. Volkers had laten weten dat hij, met vakantie zijnde, niet aanwezig kon zijn. In zijn openingswoord memoreerde voorzitter Van Praag aller eerst het heengaan van Ferry Dukker. Staande verwijlden de aanwezigen enkele ogenblikken bij hun overleden clubmakker. Bij de ingekomen stukken was o.m. een brief van Mr. Catz vanuit de Boerhaave Kliniek, waaruit bleek dat de patiënt zich goed vooruit voelde gaan en weer spoedig in de huiselijke kring hoopte te verkeren. De ditmaal wel zeer uitvoerige notulen van de bijeenkomst d.d. 9 mei jl. gaven geen aanleiding tot op- of aanmerkingen, hetgeen zeker een compliment betekent aan de (ditmaal) samenstellers. De vergadering was nl. op de band opgenomen en dit gaf secre taris Jan Westrik aanleiding zijn schriftuur te besluiten met een woord van dank aan de voorzitter en zijn secretaresse mej. K. Tromp voor het van de band teruglezen der notulen. Gaarne sluiten we ons ook aan bij de lof van de heer Brandsteder aan gaande de keurige uitvoering van het verslag. Technisch-Directeur de heer Kraay werd hierna aan de Ledenraad voorgesteld. Door reeds eerdere contacten met o.a. de diverse commissies e.a. was hij voor de meesten al geen onbekende meer, doch het was juist hem officieel met ons Opperste College te laten kennismaken. Van de zijde van de heer Kraay werd deze gelegenheid benut de Ledenraad zeer openhartig zijn taakopvatting weer te geven, dui delijk zijn verantwoordelijkheid te stellen en de aanwezigen on omwonden inlichtingen te verstrekken van zijn werkzaamheden tot nu toe, hetgeen dan voornamelijk het terrein van nieuwe aankopen c.q. transfers e.d. betrof. De verschillende vragen die hierna gesteld werden alsmede de beantwoording daarvan geven o.i. aanleiding dit (eerste) con tact tussen de Technisch-Directeur en de Ledenraad te mogen beschouwen als zijnde zeer zeker een positief karakter dragend. Na een korte pauze kwam de bespreking aan de orde aangaande het interview dat de heer A. de Wit toe stond aan Vrij Nederland (d.d. 8 juni 1974) en waarvan de inhoud het Bestuur aanleiding gaf deze in de Ledenraad ter discussie te stellen. Na de vergadering van 9 mei jl. was afgesproken dat noch van de zijde van het Bestuur of de Ledenraad, noch door de heer De Wit althans naar buiten verder over de betreffende kwestie gesproken zou worden. Nadat de voorzitter de aanwezigen op de hoogte had gebracht van de inhoud van een door de heer De Wit ingezonden brief, is er uitvoerig van gedachten gewisseld. Men kwam uiteindelijk tot het besluit, dat het bestuur zich schriftelijk tot de heer De Wit zou wenden na goedkeuring van de inhoud van de brief door drie afgevaardigden van de Ledenraad, t.w. de heren J. Potharst (2e plv. voorzitter), A. Brandsteder en Ir. J. Lambregts. De heer Nico Klok, hierna het woord van de voorzitter verkrij gend aangaande de bouw van ons nieuwe clubhuis op Voorland, kon daarover prettige mededelingen doen. De aanvang van de bouw kan op zeer korte termijn tegemoet worden gezien. Niette min zal het bij het begin van het nieuwe seizoen voor de Jeugd-elftallen nog wel wat behelpen worden (gelet op de be schikbare kleedruimte), doch dat zal men er graag voor over hebben met het vooruitzicht op een straks werkelijk voortreffelijk nieuwe accommodatie. Verder gaven de berichten over parkeer-moeilijkheden reden tot optimisme. Zoals ook reeds uit de Pers bekend is, is de bouw van het NS-station Diemen ophanden. Van hieruit zal een brug worden gebouwd, die uitkomt aan de achterzijde van ons Sta dion. Daar komt een nieuwe ingang. Verder kan, zulks in over leg met het Gemeentelijk Vervoerbedrijf en Publieke Werken, voortaan op de Wenckebachweg (vlak achter de Duivendrechtse brug) worden geparkeerd, waarna de loop naar ons Stadion slechts ,,een wipje" genoemd kan worden. Ook over de verbouwing van de zgn. Arpade werd nog gespro ken; hier komt eveneens schot in de zaak; een bespreking met de nodige instanties heeft inmiddels plaatsgehad. Het slot van de bestuursmededelingen was voor penningmeester Henk Timman: de toegangsprijzen zullen (reeds goedgekeurd door het Ministerie van Economische Zaken) met 15% worden verhoogd. De plaatsen van 10,worden derhalve 11,50 en die van 4,worden f 4,50 4,60 kan „technisch" niet; dat zou dan moeten worden óf 4,50 óf 5,vandaar 4,50). Voor de rondvraag bestond weinig belangstelling. Er waren ook al vele belangrijke punten behandeld. Het was tegen half twaalf toen de aanwezigen zich nog wat in de „wandelgangen" gingen ophouden De heer Kraay, geboren 14 september 1936, startte zijn voetbal loopbaan in DOS (nu FC Utrecht geheten). In de periode 1953-1954 speelde hij in het Nederlands Jeugd- elftal (16-18 jaar) tegelijk met o.a. Kreyermaat, Moulijn, Bout en Bals in wedstrijden tegen Ierland, Zwitserland, Frankrijk, Argen tinië, Oost-Duitsland, Portugal en Engeland. Daarna regelmatig in het Nederlands Jeugdelftal (18-20 jaar), o.a. met Jos Vonhof, Veen en Hoogerman (Ajax). In Jong-Oranje (onder 23 jaar) o.a. tegen Schotland, Curapao- Suriname en Engeland trof hij mede-spelers als Henk Groot, Bouwmeester, Laseroms, Moulijn, Bennie Muller, Sjaak Swart en Co Prins. Met het Nederlands B-elftal trad hij aan tegen Noorwegen en Luxemburg A met o.a. Andriessen Jr., Piet Fransen, Piet Kerk- hoffs, Cees Groot en Henk Schouten (Feyenoord). In het Nederlands A-elftal komen wij zijn naam vijfmaal tegen als speler van DOS: in 1957: NederlandBelgië en Noor wegenNederland, in 1958: BelgiëNederland, in 1959: Neder landSchotland en West-DuitslandNederland. Na zijn entree in Feyenoord laat hij in 1964 driemaal het Oranje shirt over de schouders glijden, nl. bij BelgiëNederland, Neder landOostenrijk en NederlandAlbanië. Wel, we dachten zo, een internationale staat van dienst die er zijn mag. 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 5