kroniek ajax-meuws Ja, „zomer-Kroniek" zouden we ook hierboven kunnen zetten, of: komkommertijd, met andere woorden: onze beste-, neen onze gevierde KONING VOETBAL is met vakantie. Eindelijk. Dat Wereldkampioenschap Voetbal in West-Duitsland was ditmaal wel een behoorlijk verlengstuk. Weltmeister 1974 JawohlHet was zeker interessant. Miljoenen „live" én aan de beeldbuis hebben prachtige wed strijden gezien vooral door ons zo voortreffelijk spelend Neder lands Elftal. Zondermeer kan gezegd worden dat Nederland de WK '74 „gemaakt" heeft. Op werkelijk gigantische wijze werd de finale bereikt en toen leest u elders wat mede-redacteur Tijn Mid dendorp daarover in een soort after the ball is over" na- beschouwt. Reisbureau „Mondial" u allen wel bekend had de zeer sympathieke gedachte tijdens de WK '74 namelijk een aantal Ajacieden (spelers, commissieleden e.d.) een geheel verzorgde busreis met bezoek aan de wedstrijd NederlandZweden in Dortmund aan te bieden. Zulks op woensdag 19 juni jl. Uiteraard werd deze geste bijzonder gewaardeerd. Ons werd verzocht aan de directeur van „Mondial", de heer Mul ler, ook langs deze weg nog eens woorden van lof en dank namens de uitgenodigden over te brengen, hetgeen we, Karei, natuurlijk gaarne bij deze doen. Onder de verslagen over toernooien e.d. is niet opgenomen dat Clubblad van de Amsterdamse Football-Club „Ajax" Maandblad Seizoen 1973/1974 - Juli 1974 - No. 10 Abonnement (voor niet-leden): 15,per jaar Postgiro 123977 Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet vóór 8 augustus 1974 op het redactie-adres aanwezig zijn. Foto omslag WK '74 - Johnny Rep, Wim Suurbier en Johan Neeskens (alsook Wim Jansen) begroeten met vreugde het derde (Rep) doelpunt in de wedstrijd NederlandBulgarije van onze Haarlem-vrienden, alwaar een Ajax-jeugdelftal de eer genoot tot de deelnemers te behoren aan het voortreffelijk ge organiseerde en internationaal zeer sterk bezette Natio nale Nederlanden-Toernooi. Ja, internationaal zeer interessant als we u de namen noemen van: Fulham, Celtic, Antwerp FC, Ipswich Town, Werder-Bremen, Sheffield United e.a. Onze jongens in poule B eindigden daar op de tweede plaats achter Celtic. Hadden wél een enorm doelgemiddelde, o.a. door overwinningen op HVB (012!!) en Antwerp FC (70). Tegen de Schotten (Celtic) liet wij het liggen (12 WK '74 - Hiltrup. Piet ontspant zich vissend achter het Waldhotel 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 2