Het was alles slechts uitstel van executie. Bij een volgende aan val scoorde Jan van Doorn de winnende droomgoal, door een voorzet van Cees Boot, languit vallend, in te koppen (01). Wat ook de eindstand werd. Het gehele elftal had zich deze avond schitterend gerehabiliteerd. Zeker verdiende Cock Hoogen- boom een extra pluim door in de laatste minuut met een prach tige save een gelijkspel te voorkomen. Direct na de wedstrijd werden wij voor een kort bezoek per touringcar vervoerd naar de appartementen van de president van Alaves, senor Juan Arregui, miljonair en eigenaar van een staalfabriek. Bij een „drankje" werd hier een unieke verzameling van opgezette dieren aanschouwd. Hierna, d.w.z. om circa 23.30, hadden wij een gezamenlijk, gezellig diner, tijdens welke onze Kenneth Pont enige tophits ten beste gaf. De volgende ochtend, zaterdag, werd door ons benut om indivi dueel de stad te bezichtigen resp. souvenirs te kopen. Om 12.00 uur waren wij uitgenodigd voor een officiële receptie door de loco-burgemeester van Vitoria. Hier werden cadeaus uit gewisseld. 's Middags om drie uur waren wij te gast in een klein bergdorpje, waar onze vaardigheid werd getest in het drinken van wijn uit de typische, Baskische glazen karaffen. Ook het diner dat hier werd aangeboden, vis en geroosterde lamsbout, was van een uitzonderlijke smaak. Zondags vertrokken wij reeds vroeg naar Bilbao, waar ons op het vliegveld de zoveelste verrassing wachtte in de vorm van een indrukwekkende maaltijd. De terugvlucht was zeer voorspoedig en om circa 17.30 uur landden wij weer via Londen op Schiphol. Bewust hebben wij in ons reisverslag één persoon (nog) niet genoemd. Het is namelijk ongelooflijk wat deze Ajax-ambassa- deur voor ons heeft gedaan. Vanaf de voorbereiding van de reis tot en met de terugkomst op Schiphol was alles door hem tot in de puntjes geregeld. NICO, jij zult bij ons allen in herinnering blijven als de allerbeste afgezant van Spanje (Basken) en wij zijn er uitermate over verheugd jou en je mooie land van zeer nabij te hebben mogen leren kennen. Nog heel hartelijk dank voor alles. Onze dank gaat tevens uit naar de verenigingen Club de futbol Real Sociedad - San Sebastian en Club de futbol Alaves - Vitoria voor de bijzondere gastvrijheid en vriendschap die ons ten deel viel. De gelukkigen die deze trip meemaakten waren: J. Bogaard, C. J. Boot, G. Dekeling, J. van Doorn, A. J. van Eyden, J. J. Ferron, R. Grootenboer, H. J. P. Henrichs, C. Hoogenboom, H. de Jong, R. C. Ombre, K. H. Pont, F. Post, W. K. N. Schufferen, J. de Vos en J. D. de Vries. A. R. Been Hessenland-toernooi Onder auspiciën van Eurosportring maakte het „derde" elftal als besluit van het seizoen een trip naar Marburg in Hessen om deel te nemen aan het Hessenland-toernooi. In de late na middag van vrijdag reisde het Ajax-gezelschap per autobus, via Rasthaus Hünxe (een verfrissing gebruikt) naar Marburg, waar om circa 01.00 uur het hotel Berggarten werd bereikt. Uiteraard was iedereen vermoeid door de lange reis en daarom werd zo spoedig mogelijk de kamer opgezocht. De volgende ochtend hadden wij gelegenheid om de universiteits stad Marburg te bekijken, 's Middags moest worden aangetreden tegen VFL Bad Wildungen. In een goede wedstrijd, deze duurde 2 x 25 minuten, had Hans de Vos reeds na twee minuten succes, toen hij een dieptepass van Rolf Grootenboer bekwaam afrondde. Kort voor de rust werd het 20 door Rob Ombre, gelanceerd door Jan van Doorn. In de tweede helft resulteerde een ver- dedigingsfout helaas in 21, maar de verdiende zege lieten we niet meer glippen. Zondagochtends moest reeds om negen uur worden aan getreden tegen SG Wohratal. In deze wedstrijd bleek dat het Ajax-elftal gewend begon te raken aan het toernooi-voetbal. IN MEMORIAM Op 7 juni jl. bereikte ons het ontstellende bericht van het over lijden van FERRY DUKKER Bekend was dat zijn gezondheidstoestand de laatste tijd wel vaak zorgen baarde, doch toch niet direct aanleiding gaf tot grote verontrusting. Helaas, in de leeftijd van bijna 71 jaar is hij plotseling heen gegaan In 1919 om precies te zijn: op 25 september van dat jaar trad hij tot de Ajax-gelederen toe, waarvoor hij tot het laatste, altijd een grote activiteit aan de dag heeft gelegd. Reikten zijn voetbaltechnische kwaliteiten tot gewoon lijk het (vroegere) zevende elftal, waarin hij als captain wel een bijzonder goede en prettige sfeer wist te scheppen, op ander terrein waren zijn verdiensten voor onze club nog waarde voller. Van 1943 tot en met 1951 was hij tweede penningmeester, gevolgd door de periode 1952-1962 waarin hij als eerste schat bewaarder de Ajax-financiën bewaakte. In 1932 nam hij van wijlen de heer Exmann het leiderschap van onze toenmalige cricketafdeling over en bracht deze met zijn grote inzet in een bloeiperiode als nimmer te voren; het leidde o.a. tot promotie naar de tweede klasse van de Ned. Cricket Bond. Uit die tijd zullen vele old-timers zich nog de onvergetelijke zon dagen op het voormalige Zeeburgia-terrein („naast Ajax", zoals dat altijd officieel stond aangegeven) herinneren, met Wil Dukker en mevrouw Blomvliet aan de „score", de tijd dat Ferry o.a. als bowler beroemd was om zijn „spinnetje". enz. enz. Een stuk uit ons enorme, ons rijke Ajax-verleden En mogen we tenslotte wat betreft de vele functies die Ferry bekleedde, niet vergeten te vermelden de jaren dat hij deel uit maakte van de Kascommissie, alsook de lange periode als lid van onze Ledenraad. Toen hij destijds wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd zijn betrekking bij Lucas Bols moest beëindigen, werd hij voor zijn grote verdiensten (óók aldaar) alsmede die betoond op het sportieve terrein, door H.M. de Koningin begif tigd met de Ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau. Ajax had Ferry al eerder, nl. op 27 juni 1957, geëerd door hem het Ere-Lidmaatschap te verlenen. Hoezeer hij allerwege bekend was en vooral gewaardeerd werd, bleek duidelijk uit de enorme belangstelling op Westgaarde bij de crematie. Honderden vele, zeer vele clubgenoten, waar onder het voltallig Ajax-bestuur, vrienden en anderen waren gekomen Voorzitter Jaap van Praag sprak namens Ajax. Nadat een oud collega het woord had gevoerd, luisterden we naar Ferry Jr., oudste zoon. Hij sprak het afscheidswoord namens zijn moeder, namens alle kinderen en kleinkinderen. The Last Post weerklonk toen de kist, bedolven onder bloemen, langzaam wegzonk de marmeren vloer zich sloot Voorbij Ferry, we danken je voor alles wat je voor onze club deed, we danken je in het bijzonder voor de vriendschap d'ie we van je mochten ondervinden en waaraan we een goede herinnering zullen bewaren. Sluiten we ons aan bij het slot van de toe spraak van je oudste zoon: Vaarwel en goede reis. T. M. Sr. Gedurende de hele wedstrijd hadden wij een veldoverwicht. Na een kwartier opende Rolf Grootenboer de score met een dia- ginaal schot. Een fraaie voorzet van Joop de Vries leidde tot een tweede treffer; Hans de Vos was juist op tijd ter plaatse om het werk koppend af te ronden. Na afloop van deze wedstrijd werd de lunch gebruikt in een 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1974 | | pagina 13